Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Bukowej Chatki


Recommended Posts

Iwonko - jestem w totalnym szoku:eek:. Czytam i przeglądam Wasz dziennik prawie codziennie, ale nie zawsze mam czas na pisanie - wiem, że rozumiesz. Zwłaszcza, że w Waszym domu teraz też dzieje się tyle rzeczy jednocześnie. Jestem pełna podziwu dla Mariusza - przekaż Mu proszę te słowa:). Pozdrawiam Was serdecznie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Kiedy umieści Pani kolejne zdjęcia z budowy?? Bardzo mnie to zaciekawiło... a ponieważ niebawem zaczynamy budowę duzo to dla mnie znaczy. A tak wogole to gratuluję tak szybkiej budowy i pozdrawiam :)

 

Witam cieplutko!

Zdjęcia kolejne są, staram się umieszczać je na bieżąco,

ale to takie trudne przy ciągłym braku czasu :).

Dziękuję za gratulacje i pozdrowienia i.. zapraszam ponownie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko - jestem w totalnym szoku:eek:. Czytam i przeglądam Wasz dziennik prawie codziennie, ale nie zawsze mam czas na pisanie - wiem, że rozumiesz. Zwłaszcza, że w Waszym domu teraz też dzieje się tyle rzeczy jednocześnie. Jestem pełna podziwu dla Mariusza - przekaż Mu proszę te słowa:). Pozdrawiam Was serdecznie:)

 

Dziękuję Iwonko w imieniu swoim i Mariusza..

Przekazałam Mu Twoje słowa już w piątek!

Chyba się zarumienił :oops: ;).

Ja też do Ciebie zaglądam (najczęściej w pracy :)),

ale tam się nie loguję i nie piszę.

Jasne, że rozumiem - brak czasu to nasza wspólna dolegliwość..

Ściskam Cię mocno !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko, przede wszystkim dziękuję za opis ogrzewania podczerwonego, nie miałam pojęcia, że cos takiego istnieje :)

na razie mamy w planach ogrzewanie gazowe, ale gazu jeszcze nie ma - niby mają robić, ale jak to się skończy i kiedy ...

tak więc ta podczerwień jako alternatywa przedstawia się ciekawie

tempo prac u Was :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

czytam ten dziennik i czytam i nie mogę wyjść z szoku

no i malunki git - Twój portret szczególnie :lol:

a kiedy "załatacie" tą dziurę pod dachem, jeszcze się Wam ktoś 'wprowadzi" na stryszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko, przede wszystkim dziękuję za opis ogrzewania podczerwonego, nie miałam pojęcia, że cos takiego istnieje :)

na razie mamy w planach ogrzewanie gazowe, ale gazu jeszcze nie ma - niby mają robić, ale jak to się skończy i kiedy ...

tak więc ta podczerwień jako alternatywa przedstawia się ciekawie

tempo prac u Was :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

czytam ten dziennik i czytam i nie mogę wyjść z szoku

no i malunki git - Twój portret szczególnie :lol:

a kiedy "załatacie" tą dziurę pod dachem, jeszcze się Wam ktoś 'wprowadzi" na stryszek :)

 

Mamik!

Dziurę pod dachem załatamy niebawem, pogoda na razie na to nie pozwala.

Leje i leje.

Poza tym priorytetem dla nas jest na razie zrobienie wnętrza.

Tak żeby można było się wprowadzić.

To jest na dzień dzisiejszy najważniejsza sprawa.

Ściskam mocno, mocno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko - idziecie z pracami jak burza!

Napisz proszę, jakie tynki dajecie na ściany i jaki jest ich koszt - będę wdzięczna:) Ja właśnie jestem na etapie rozglądania się za tynkarzami - stąd moja ciekawość.

 

Iwonko!

Tynki daliśmy gipsowe.

Łączny koszt tynkowania metrażu naszego domku, oprócz warsztatu i sieni gdzie będzie boazeria,

robocizna razem z ich materiałem, to kwota dokładnie 4.200 zł.

Pozdrawiam Cię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek pięknieje w oczach:) Mam pytanko. Czy byłoby problemem podanie orientacyjnej kwoty jaką wydaliście na Bukową Chatkę? Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki za szybkie i bezproblemowe dokończenie budowy:bye:

 

Witaj!

Oczywiście jestem w stanie wyliczyć dotychczasowe koszty, jednak na razie jest to niemożliwe,

ponieważ wszystkie faktury oddałam do rozliczenia VAT-u i nie pamiętam niektórych kwot.

Ale mogę to zrobić zaraz po zwrocie faktur.

Dziękuję za wszystkie miłe słowa i.. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Iwona, cześć Mariusz

 

Pędzicie jak zwariowani, trudno za Wami nadążyć, ale bardzo sie cieszę, że przynajmniej u WAs coś się dzieje. Chciałam zapytać o tynki, ale już się doczytrałam. Zapytam jeszcze tylko o wodę, skąd braliście wodę na budowę, bo my rozważamy budowę studni, tylko nie wiem czy to ma sens. Pozdrawiam Was serdecznie, trzymam kciuki i cały czas będę Was podglądać.

 

Powodzenia i miłej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Słonko!

Zajrzałam tu po długim czasie - i szoook! Jeszcze chwilka, jeszcze momencik i spodziewam się przeprowadzki!

Co ja mówię - Ty już chyba tam razem z Mariuszem zostaniesz!!! Tynki są, woda i ogrzewanie też! Jest TV i internet, kuchnia polowa - pogoda może i nie sprzyja, ale jakaż to przyjemność być już na swoim!!!

Iwonko - ja również jestem zainteresowana kosztami - może być na PW! Napisz jeszcze proszę , co przed Wami?

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Iwona, cześć Mariusz

 

Pędzicie jak zwariowani, trudno za Wami nadążyć, ale bardzo sie cieszę, że przynajmniej u WAs coś się dzieje. Chciałam zapytać o tynki, ale już się doczytrałam. Zapytam jeszcze tylko o wodę, skąd braliście wodę na budowę, bo my rozważamy budowę studni, tylko nie wiem czy to ma sens. Pozdrawiam Was serdecznie, trzymam kciuki i cały czas będę Was podglądać.

 

Powodzenia i miłej pracy

 

Witaj Amelko!

Całą budowę obsłużyliśmy zbiornikiem na wodę 1000 litrów, zasilanym rynną z blaszaka 3m x 5m.

Zbiornik kupiliśmy na allegro za 130 zł.

Próbowaliśmy wiercić studnię (na początku budowy), ale do 12m nie ma u nas wody.

Za to nasze rozwiązanie ze zbiornikiem sprawdziło się w 100%.

Pogoda jest na tyle deszczowa, że zbiornik cały czas jest pełny, aż się przelewa.

Pozdrawiam Cię cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Słonko!

Zajrzałam tu po długim czasie - i szoook! Jeszcze chwilka, jeszcze momencik i spodziewam się przeprowadzki!

Co ja mówię - Ty już chyba tam razem z Mariuszem zostaniesz!!! Tynki są, woda i ogrzewanie też! Jest TV i internet, kuchnia polowa - pogoda może i nie sprzyja, ale jakaż to przyjemność być już na swoim!!!

Iwonko - ja również jestem zainteresowana kosztami - może być na PW! Napisz jeszcze proszę , co przed Wami?

Pozdrawiam!!!

 

Witam Cię!

Jak już pisałam wcześniej, koszty budowy będę mogła podać po zwrocie faktur.

Więc zrobię to za jakiś czas.

A przed nami?

Najważniejsze jeszcze, to wylewki, ale to już za parę dni.

Potem montaż drzwi wewnętrznych, elewacja, montaż parapetów zewnętrznych

i kończenie domku z zewnątrz, tj. trójkąty i podbitka.

A później już tylko urządzanie domku w środku, najprzyjemniejsza czynność.

Uściski!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...