Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Bukowej Chatki


Recommended Posts

Witam :D Oby sił do przeprowadzki Wam nie zabrakło bo to najważniejszy i najbardziej oczekiwany moment :) Przyznam szczerze, że każdego wieczoru sprawdzam na forum czy coś napisaliście. U nas mogę się pochwalić, ze też zmierzamy powoli ku końcowi, znaczy nie mamy elewacji ale będzie robiona i wykańczać nam będą ściany :D Także trzymam mocno kciuki i czekajcie na pomocnicze krasnoludki.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam :D Oby sił do przeprowadzki Wam nie zabrakło bo to najważniejszy i najbardziej oczekiwany moment :) Przyznam szczerze, że każdego wieczoru sprawdzam na forum czy coś napisaliście. U nas mogę się pochwalić, ze też zmierzamy powoli ku końcowi, znaczy nie mamy elewacji ale będzie robiona i wykańczać nam będą ściany :D Także trzymam mocno kciuki i czekajcie na pomocnicze krasnoludki.

Pozdrawiam :D

 

Witaj Paradis!

Na krasnoludki czekamy, jakoś wszyscy zapewniają, że już są w drodze, a ich nie widać na horyzoncie. :)

No cóż - pewnie pozostanie mi jednak samodzielna przeprowadzka..

Ciekawa jestem szczegółów, co u Was!

A tak nawiasem mówiąc: czemu zawiesiłeś pisanie dziennika?

Tak się nie postępuje z wiernymi "czytaczami". ;)

Pozdrawiam Cię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Wam tu zaśmiecać, pisząc o przyczynach zawieszenia :) Tak nawiasem mamy identyczną tabliczkę pod numer domu tyle, że nasza jeszcze nie wisi. Zapomniałem napisać wcześniej ale wasza kuchnia jest śliczna :D Pozdrawiam serdecznie

 

Komentarze są po to, aby je "zaśmiecać".

Więc możesz tu naśmiecić, ile tylko chcesz.

Cieszę się, że podoba Ci się nasza kuchnia, nam zresztą też!

Taką sobie wymarzyliśmy..

Życzę Ci, Paradis, szybkiego zawieszenia tabliczki z numerem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Iwonko,

od wielu miesiecy przygladamy sie Waszym wspanialym pomyslom i samozaparciu w pokonywaniu trudnosci zwiazanych z budowa.

My jestesmy dopiero na etapie zalatwiania papierkowych formalnosci. Zdecydowalismy sie na wersje w systemie szkieletowym. Zaintrygowalo

nas innowatorskie rozwiazanie ogrzewania, jesli nie sprawiloby to Tobie problemu to czy moglabys nam odpowiedziec na kilka pytan.

Interesuje nas sprawa rozwiazania kominka (tzn.czy jest to kominek tradycyjny czy elektryczny a co z tym zwiazane rowniez jaki macie komin?)

Kiedy instalowaliscie podlaczenia do solarow tzn.przed czy po polozeniu dachowki? Jak rozwiazaliscie problem zaopatrzenia w ciepla wode w okresie jesienno-zimowym? Pisalas rowniez o matach dogrzewajacych mozesz prosze cos wiecej w tym temacie powiedziec?

Jakiej mocy bezpieczniki zabezpieczaja wasza instalacje elektryczna 16A czy 25A ?

Serdecznie pozdrawiam

Agnieszka :rolleyes:

Edytowane przez Johannes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Iwonko,

od wielu miesiecy przygladamy sie Waszym wspanialym pomyslom i samozaparciu w pokonywaniu trudnosci zwiazanych z budowa.

My jestesmy dopiero na etapie zalatwiania papierkowych formalnosci. Zdecydowalismy sie na wersje w systemie szkieletowym. Zaintrygowalo

nas innowatorskie rozwiazanie ogrzewania, jesli nie sprawiloby to Tobie problemu to czy moglabys nam odpowiedziec na kilka pytan.

Interesuje nas sprawa rozwiazania kominka (tzn.czy jest to kominek tradycyjny czy elektryczny a co z tym zwiazane rowniez jaki macie komin?)

Kiedy instalowaliscie podlaczenia do solarow tzn.przed czy po polozeniu dachowki? Jak rozwiazaliscie problem zaopatrzenia w ciepla wode w okresie jesienno-zimowym? Pisalas rowniez o matach dogrzewajacych mozesz prosze cos wiecej w tym temacie powiedziec?

Jakiej mocy bezpieczniki zabezpieczaja wasza instalacje elektryczna 16A czy 25A ?

Serdecznie pozdrawiam

Agnieszka :rolleyes:

 

Witaj Agnieszko!

To cudowne, że poznaję kolejnych miłośników przytulnego Z7.

Oczywiście, że spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytania.

Jesteś w tej lepszej sytuacji, że masz kogo zapytać. :)

My z Mariuszem byliśmy chyba pionierami w pewnych sprawach - nie mieliśmy się kogo poradzić, ani prosić o jakieś podpowiedzi.

A więc do rzeczy:

Nasz kominek jest elektryczny. Oprócz funkcji czysto dekoracyjnej i wizualnej - posiada także nadmuch ciepłego powietrza.

Nie chcieliśmy się bawić w palenie drewienek, sprzątanie popiołu itp.

Jak pewnie zdążyłaś się już zorientować - szukamy wygody na stare lata. ;)

A poza tym mamy takie rozwiązanie ogrzewania, które nie wymaga grzania kominkiem.

Nasz komin także, w związku z tym, jest jak na razie elementem niewykorzystywanym i wyłącznie dekoracyjnym.

Podłączenia do solarów montuje się po położeniu dachówki.

Jeśli chodzi o ciepłą wodę w okresie jesienno - zimowym, to solary zapewniają ją również w tym czasie, wszystko zależy od ilości słońca.

Poza tym nasze solary podgrzewają wodę również w te dni, kiedy słońca nie ma.

Potrzebują tylko światła dziennego.

Oczywiście nie pokryją zapotrzebowania na wodę w 100%, w skali roku jest to pokrycie w około 80%.

W tym celu mamy zamontowaną grzałkę w zbiorniku, która podgrzeje wodę w razie takiej potrzeby.

Grzałka sterowana jest komputerem.

Matę podgrzewającą będziemy mieć położoną w łazience na podłodze.

Sterowana będzie swoim termostatem, ustawionym według naszych potrzeb.

Naszą instalację będą zabezpieczały bezpieczniki 16A.

To chyba wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania.

Pozdrawiam Cię równie serdecznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie Iwonko!

Serdeczne dzieki za tak wyczerpujaca odpowiedz jestescie niewatpliwie nieoceniona skarbnica wiedzy i chwala Wam za to:)

Wiec zeby dopelnic naszej niewiedzy prosilabym jeszcze o odpowiedz na jedno pytanko mianowicie: ile znajduje sie wezownic w zbiorniku buforowym w waszym zestawie solarowym.Dziekuje serdecznie i z pewnoscia jeszcze sie odezwiemy jesli nie bedzie to dla Ciebie problem.

 

Zyczymy coraz to przyjemniejszych chwil w waszej Bukowej Chatce;) my wybieramy sie wlasnie na trzytygodniowy zasluzony wypoczynek ale zaraz po powrocie odezwiemy sie na 100%.:rolleyes:

 

Do nastepnego razu i pozdrowionka dla Was.

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko - ja wiedziałam, że nie wytrzymasz i szybko się wprowadzisz:). Z całego serca gratuluję i powiem szczerze, że bardzo Ci tego zazdroszczę. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć Wam samych pogodnych i radosnych dni spędzonych w wymarzonym domku! Oczywiście nadal będę Was "podglądać":)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie właściciele Bukowej Chatki oglądamy Was od samego początku z uwagi na fakt

iż sami budujemy domek projektu z7 ale w wersji szkieletowej czyli Kanadyjczyka ;)

Wasz dziennik jest superoski i daje nam mozliwośc podpatrzenia wielkości pomieszczeń

i niektórych rozwiązań ;)

życzymy powodzenia i będziemy zaglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko,

nie zaglądałam jakiś czas i oczywiście teraz jestem w szoku:jawdrop:

przede wszystkim gratuluję przeprowadzki, nieustająco twierdzę, że w konkursie na tempo budowy domu wygralibyście bezapelacyjnie, super

domek śliczny, wszystko wygląda świetnie

stół rewelacja - też taki chcę, ale u nas chyba nie wejdzie niestety

podoba mi się też bialy kominek, niby tymczasowo, ale wygląda naprawdę fajnie

napisałam na priv, ale po tych zmianach na forum chyba nie wszystko dochodzi, więc jeśli nic nie dostaniesz, to napisz proszę

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie Iwonko!

Serdeczne dzieki za tak wyczerpujaca odpowiedz jestescie niewatpliwie nieoceniona skarbnica wiedzy i chwala Wam za to:)

Wiec zeby dopelnic naszej niewiedzy prosilabym jeszcze o odpowiedz na jedno pytanko mianowicie: ile znajduje sie wezownic w zbiorniku buforowym w waszym zestawie solarowym.Dziekuje serdecznie i z pewnoscia jeszcze sie odezwiemy jesli nie bedzie to dla Ciebie problem.

 

Zyczymy coraz to przyjemniejszych chwil w waszej Bukowej Chatce;) my wybieramy sie wlasnie na trzytygodniowy zasluzony wypoczynek ale zaraz po powrocie odezwiemy sie na 100%.:rolleyes:

 

Do nastepnego razu i pozdrowionka dla Was.

Agnieszka

 

Więc Agnieszko - miłego urlopu.

I czekamy na Wasz odzew.

A wężownice?

Oczywiście dwie.

I pytajcie, ile chcecie.

Uściski dla Was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Słonko! Gratuluję przeprowadzki :)

Ekspresowo Wam poszło to Z7 budowanie :)

Rybuś - mam pytanie o stół - Co to za firma? Jakie wymiary przed / po rozłożeniu (w opcji ...?) ? Jakie kolorki? Krzesła z tej samej firmy? Jakaś stronka www? Oh! Zapomniałam pochwalić - pięęęękny!

 

Witam Cię, Kwiatuszku!

Dziękuję za gratulacje i wszystkie miłe słowa.

A stół?

Oczywiście podaję wszystkie namiary.

Kupiony na allegro i.. szczerze polecam!

Wygląda w realu naprawdę pięknie!

To link do mojego zakupu, tylko mam kolor wenge, a obicie numer 12B.

Całuski!

 

http://allegro.onet.pl/item1093014920_tanie_tanio_stoly_krzesla_stol_krzeslo_od_ss.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko - ja wiedziałam, że nie wytrzymasz i szybko się wprowadzisz:). Z całego serca gratuluję i powiem szczerze, że bardzo Ci tego zazdroszczę. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć Wam samych pogodnych i radosnych dni spędzonych w wymarzonym domku! Oczywiście nadal będę Was "podglądać":)

 

Ach, Iwonko!

Dziękuję, dziękuję za wszystkie serdeczne słowa!

Ściskam Cię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Gratulacje takich postępów, wszystko z gustem. Mama pytanko odnośnie kominka co to za typ kominka czy z płaszczem wodnym i obudowa kominka SUPER Wygląda rewelacyjnie

 

Witaj Pietoska!

Dziękuję za gratulacje!

Kominek, jak pisałam wcześniej, jest elektryczny.

Taki bajer dekoracyjny, ale z nadmuchem ciepłego powietrza!

A obudowę zrobił Mariusz samodzielnie własnymi ręcami!

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie właściciele Bukowej Chatki oglądamy Was od samego początku z uwagi na fakt

iż sami budujemy domek projektu z7 ale w wersji szkieletowej czyli Kanadyjczyka ;)

Wasz dziennik jest superoski i daje nam mozliwośc podpatrzenia wielkości pomieszczeń

i niektórych rozwiązań ;)

życzymy powodzenia i będziemy zaglądać

 

Witam Cię, Agatko!

No proszę - kolejni inwestorzy Z7!

Dziękuję za życzenie powodzenia i.. zapraszam ponownie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko,

nie zaglądałam jakiś czas i oczywiście teraz jestem w szoku:jawdrop:

przede wszystkim gratuluję przeprowadzki, nieustająco twierdzę, że w konkursie na tempo budowy domu wygralibyście bezapelacyjnie, super

domek śliczny, wszystko wygląda świetnie

stół rewelacja - też taki chcę, ale u nas chyba nie wejdzie niestety

podoba mi się też bialy kominek, niby tymczasowo, ale wygląda naprawdę fajnie

napisałam na priv, ale po tych zmianach na forum chyba nie wszystko dochodzi, więc jeśli nic nie dostaniesz, to napisz proszę

pozdrawiam serdecznie

 

Witaj Mamik!

Już wiesz, że dostałam Twoją wiadomość na priv!

Nawet dzisiaj przeczytałam odpowiedź!

Cieszę się ogromnie, że ruszasz z budową.

I mocno, mocno Cię pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...