Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Bukowej Chatki


Recommended Posts

Agusiu!

Kociarze wszystkich krajów łączcie się :lol: , coś w tym jest!

Popatrzyłam sobie, jakie Twoje kocisko wyczynia sztuczki i to na śpiąco!

Rewelacja!

A Fanta rzeczywiście jest taka do memłania i przytulania - uwielbia to! Pozdrowionka!

 

Iwonko!

Już wiem, że też uwielbiasz wszelkiej maści kociątka, więc postaram się wrzucić tu czasem jakieś foto Fanty.

A co do wydatków? No cóż, aż złapałam się za głowę, jak zobaczyłam, jaka kwota mi wyszła. Ale jest tak, jak piszesz - nikt nie mówił, że będzie łatwo..

A jeszcze wszystko co najgorsze przede mną :roll:

Ale i tak się cieszę.

Pozdrawiam Cię cieplutko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie drodzy budowniczy! Ależ tu u was wesoło! Gratuluję podjęcia wyzwania!

My również zdecydowaliśmy się na budowę domu, na rocznicę ślubu kupiliśmy działkę! W porównaniu z Wami to jednak powolniaki jesteśmy - nic nie zrobiliśmy od tamtej pory! :oops: Aż wstyd! Trochę to nie z naszej winy - gmina tworzy MPZP i każe czekać! Zobaczymy jak długo i czy uda im się wyczerpać nasze pokłady cierpliwości!

 

Dzisiaj chciałam się pokusić o taki krótki rekonesans po wydatkach, związanych z papierkową częścią naszej Bukowej Chatki.

A więc zaczęliśmy od...

W podsumowaniu razem z działką wychodzi kwota:

 

74.000 w zaokrągleniu

M A S A K R A

 

Więcej grzechów nie pamiętam,

ale za żaden z nich nie żałuję :lol:

 

Bardzo nas cieszy, że taki skrupulatny bilans prowadzicie - będziemy mogli się troszkę rozeznać w kosztach związanych z budową Waszego gniazdka. Na razie przeglądamy projekty! Zastanawiamy się - parterówka czy z poddaszem? garaż razem czy osobno? Ogólne założenia są bardzo do waszych zbliżone, więc pozwólcie, że będziemy Wam dzielnie kibicować i regularnie o więcej molestować!

 

Hmmm gdzie nie zajrze tam ...koty :lol:

 

Mam wrażenie, że kociarze na tym forum jakoś telepatycznie się przyciągają ... :wink:

Kiedyś w pracy dostałam do przeszkolenia kobietkę, bardzo sympatyczną. Rozmowa zeszła na temat kotów i dowiedziałam się, że to wielka sztuka polubić koty! A dla mnie to takie naturalne jest, że bardzo mnie zaskoczyło stwierdzenia, że dobrzy ludzie mają koty!

 

...Aguś - mnie również tak się wydaje :D Bo kociarze to dobre ludzie są :lol:

 

Ooooo! Potwierdziło się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko i Aga!

Uśmiałam się do łez z opowieści o kociątku..

Niebywała fantazja autora i niesamowity przekaz słowny :lol:

 

 

boratom!

Witaj w Bukowej Chatce!

Myślę, że musicie się zaopatrzyć w wiele cierpliwości - najgorsza jest papierologia. Potem już jakoś leci.

Zezwalam Ci na "molestowanie" - sama wiem, jak to dobrze podchodzić do tematu mając już jako takie pojęcie. Można uniknąć wielu błędów i niepotrzebnych nerwów.

Co do kotów, to - powiem szczerze - nie wszystkie mnie zachwycają. Moja córcia ma dwa:

Fanta jest kochana, milusińska, taka do tłamszenia;

Klakier - nieco starszy kocur - nie daje się dotknąć, jest nieufny, płochliwy i generalnie nie lubi pieszczot.

Ale fakt pozostaje faktem, że koty to niesłychane stworzenia :)

Pozdrawiam Cię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

 

Poczytałam dziennik i ja mam pytanie, chyba, że przeoczyłam -a ile ma WASZA działka?

No i super, że dalej są sąsiedzi :wink:

 

Domek wcale nie wydaje się taki mały i zozplanowany też fajnie.

 

Mąż pracowity człek i grunt, że duzo zrobi sam.

Toaletka b. ładna :wink:

 

Życzę jeszcze dobrej pogody i powodzenia :D

 

Słonko - no i poryczałam się z tej opowieści :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka_ja & taki_on:)

Witaj!

Dziękuję za wizytę i już spieszę napisać, jeśli przeoczyłam ten fakt, że działka ma calusieńkie 11 arów.

Pozdrawiam cieplutko!

 

Witaj Spirea

Działka jest rzeczywiście w pięknej okolicy, trochę ponad 20 km od Wrocławia i kosztowała równiutko 45 tys. Czyżbyś była naszą sąsiadką? :lol:

Pozdrowionka!

 

kala67

Uśmiech posyłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, witaj, anam!

Żyję i ja, i nasz domek, tylko czasu ciągle brakuje :evil: .

Też lubię ciepełko w domku i grzanie w stópki, ale wiemy, że ogrzewanie podłogowe nie bardzo nadaje się na panele, a już takowe zakupiliśmy i to prawie na cały domek :(

Noo.. tak wygląda sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewuniu!

Nasza działeczka jest na północ od Wrocławia, w okolicach Obornik. A Wasza?

Co do ogrzewania: temat kominka z płaszczem wodnym już przerabialiśmy - odpadł z wielu względów. Ogrzewanie podłogowe też raczej odpada, bo - jak pisałam wyżej - kupiliśmy już panele prawie na cały domek, a jak wiadomo nie bardzo się nadają na podłogówkę. Mieliśmy też pomysł na piec na ekogroszek, ale ponoć bardzo drożeje (ekogroszek znaczy się :lol: ). Teraz przerabiamy pomysł na elektryczne panele, ponoć nowatorskie, ale bardzo pożądane i pomysłowe rozwiązanie, czytamy i czytamy na ten temat. No nic, mamy jeszcze troszkę czasu do namysłu.

Pozdrawiam Cię cieplutko, no i dziękuję za podpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm....... jak tak to odradzam ogrzewanie podłogowe, szkoda kasy to nie zda egzaminu. jedyne wyjście to oddać panele, ale to też bez sensu :( sama nie wiem co poradzić :( na Waszym miejscu zrobiłabym standardowe ogrzewanie :)

pozdrawiam :)

 

No tak, anam.

Nie chcę oddawać paneli (podobają mi się :lol: ).

I chyba zostaniemy przy standardzie, choć Mariusz próbuje przeforsować elektryczne panele (jak napisałam wyżej).

Zobaczymy, co wyjdzie z tych naszych rozmyślań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Imienniczko :D

Ha! Skąd ja znam te problemy.... Obecnie też jesteśmy na etapie rozważania nad centralnym ogrzewaniem i powiem szczerze, że idzie zgłupieć. Co system, to ma swoich zwolenników i przeciwników. Na początku również myśleliśmy o piecu na ekogroszek, ale faktycznie - ceny idą w górę, a ten kupowany w pobliskich Czechach ponoć schodzi już na przysłowiowe psy. Zatem, rozważać będziemy zakup pieca "na wszystko" :lol: Podłogówkę chcemy ułożyć w kuchni, łazience, wiatrołapie, korytarzu i części pokoju dziennego. W pozostałych pokojach i piwnicy będą tradycyjne grzejniki + grzejnik elektryczny w łazience. I ta koncepcja już się raczej nie zmieni.

Co do paneli, radziłabym jeszcze poczytać, gdyż słyszałam o takich, pod którymi śmiało można układać ogrzewanie podłogowe.

A ściany rosną jak widać :D Fajny etap, prawda? Wszystko w oczach rośnie :)

Pozdrawiam i zostawiam narzeczonego dla Fanty :lol:

http://gfx.efotek.pl/images/176mb50dznjkk5bzhvfu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...