Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Bukowej Chatki


Recommended Posts

Iwonka, no kotki boskie....a zawłaszcza ten biało szary....my niestety, odkąd zginął Kacper - do którego zdążyliśmy sie przywiązać - nie chcemy kota. Zjawi się jakiś przybłeda jak Kacper ...przyjmiemy jak swojego ale teraz ...to jakoś mi się nie pali...:(

No i ogródek też się rozrasta....a to cieszy, nieprawdaż? Ja to bym chciała jeszcze tyle zrobić wokół domku ale......brak kasy, brak sprawnego męża i wszystkie plany biorą w łeb ...:(:(:(..... no i jeszcze trochę czasu też przydałoby się...

Pozdrawiam

Nina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Iwona,

wieki temu chyba pisałam do Ciebie bo wiecznie nie ma czasu, ale co jakiś czas wpadam i zaglądam co nowego w Bukowej. A tu po paru tygodniach NIC - Iwona spoczywa na LAURACH.

Wszystko pięknieje u Was i bardzo mnie to cieszy, ale muszę się pochwalić, że u nas też domek pięknie wyrósł ( na mój extradom pod nickiem małaemilka).

Obudź się bo jest piękna pogoda i pstryknij jeszcze kilka zdjęć złotej jesieni koło Bukowej. Pozdrawiam Was serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich szczęśliwych mieszkańców Z7 i entuzjastów tego projektu:) też jestem prawie przekonany do tego projektu. no właśnie prawie bo....nurtuje mnie kilka pytań. po pierwsze - czy w konstrukcji Z7 występują jakieś słupy żelbetowe i podciągi (na projekcie ogólnym takie elementy nie są uwzględniane) - jeśli tak to w jakiej ilości i gdzie.

WITAMJ

Ja własnie mam ten sam dylemat,przedwczoraj przyszedł do mnie projekt Z7,takze tez zaczynam budowe i ..w projekcie moim słuby zelbetowe SĄ!...natomiast w dzienniku waszym na fotkach ich nie widze...chciałem spytac jak to z tymi podciągami jest ,u mnie w projekcie sa wyrazne słupy zelbetowe 24x24 cm zbrojone czterema prętami.

dzieki za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
WITAMJ

Ja własnie mam ten sam dylemat,przedwczoraj przyszedł do mnie projekt Z7,takze tez zaczynam budowe i ..w projekcie moim słuby zelbetowe SĄ!...natomiast w dzienniku waszym na fotkach ich nie widze...chciałem spytac jak to z tymi podciągami jest ,u mnie w projekcie sa wyrazne słupy zelbetowe 24x24 cm zbrojone czterema prętami.

dzieki za info i pozdrawiam

 

 

 

front247

Jeżeli mogę się wtrącić, u nas właśnie mury pną się do góry w Z7.

My zastosowaliśmy zgodnie z projektem słupy żelnetonowe 24x24 w ilości 6 szt (po jednym na ścianach szczytowych i po dwa na pozostałych dwóch ścianach).

 

jarek244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front247

Jeżeli mogę się wtrącić, u nas właśnie mury pną się do góry w Z7.

My zastosowaliśmy zgodnie z projektem słupy żelnetonowe 24x24 w ilości 6 szt (po jednym na ścianach szczytowych i po dwa na pozostałych dwóch ścianach).

 

jarek244

rozumiem dzieki serdeczne za odpowiedz..mam prosbe do was Jarku czy dałbys rade pstryknąc fotke jak to wyglada u was ewentualnie napisac cos blizej jak budowlancy do tego podeszli i czy namawiali moze was na inne rozwiazania? Poniewaz jak widac na fotkach u Iwony i Mariusza takich słupów nie ma.Najlepiej zeby sami autorzy dziennika sie wypowiedzieli ale jakos ich nie widac na razie:)dzieki serdeczne i pozdrawiam

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem dzieki serdeczne za odpowiedz..mam prosbe do was Jarku czy dałbys rade pstryknąc fotke jak to wyglada u was ewentualnie napisac cos blizej jak budowlancy do tego podeszli i czy namawiali moze was na inne rozwiazania? Poniewaz jak widac na fotkach u Iwony i Mariusza takich słupów nie ma.Najlepiej zeby sami autorzy dziennika sie wypowiedzieli ale jakos ich nie widac na razie:)dzieki serdeczne i pozdrawiam

 

 

 

Postaram się fotkę umieścić w najbliższych dniach. Co do budowlańców to byli zdania że do takiego małego domku to nie potrzebne są słupy i oni by ich nie robili. Natomiast po pierwsze projket mówi sowje a po drugi mój kierbud powiedział że nie ma takiej opcji żeby nie było tych słupów i jeżeli chcemy spać spokojnie to należy je wykonać. Dla nas wybór zatem był oczywisty;-)

 

A swoją drogą to fakt, że czekamy teraz na głos Gospodarzy tego wątku.

Jak by na to nie patrzeć my dzięki nim będziemy mieszkać w naszym Z7.

 

jarek244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich szczęśliwych mieszkańców Z7 i entuzjastów tego projektu:) też jestem prawie przekonany do tego projektu. no właśnie prawie bo....nurtuje mnie kilka pytań. po pierwsze - czy w konstrukcji Z7 występują jakieś słupy żelbetowe i podciągi (na projekcie ogólnym takie elementy nie są uwzględniane) - jeśli tak to w jakiej ilości i gdzie. czy powierzchnia salonu nie jest zbyt mała by umieścić w niej kominek (taki tradycyjny opalany drewnem), czy kominek usytuowany tak jak w oryginalnym projekcie nie przeszkadzałby za bardzo w poruszaniu sie po wnętrzu domu i nie psułby ogólnie estetyki wnętrza salonu? czy przeniesienie kominka np. na ścianę pomiędzy salonem a małą sypialnią a także przesuniecie tej ścianki w kierunku małej sypialni o jakieś 0,5 m tak by by nieco zwiękrzyć powierzchnię salonu kosztem małej sypialni byłoby sensownym rozwiązaniem? to chyba tyle na początek. z góry dziękuję za odpowiedź, która mam nadzieje że ostatecznie przekona mnie do wyboru tego projektu. pozdrawiam serdecznie

p.s. czy jest na forum ktoś kto zbudował lub buduje Z7 w okolicy (niekoniecznie najbliższej) Torunia?

 

Witam!

Przepraszam, że odpowiadam po tak długiej przerwie, ale to z przyczyn niezależnych ode mnie, o których wspomnę w dzienniku budowy.

A odpowiadając na pytania:

W naszym projekcie Z7 nie ma żadnych słupów żelbetowych. Nie wspominał o nich także nasz kierownik budowy, ani ekipa budująca nasz dom. Tak więc nie mamy ich z całą pewnością.

Trudno nam się wypowiedzieć odnośnie kominka, ponieważ my mamy kominek elektryczny, a jego umiejscowienie nam odpowiada, jedynie domyślać się możemy, że umiejscowienie tradycyjnego kominka w tym miejscu (przy jego mocnym rozgrzaniu) mogłoby spowodować utrudnienia w komunikacji. A sprawa estetyki, to sprawa bardzo indywidualna.

Jeśli chodzi o powierzchnię salonu, to naszą pierwszą zmianą w projekcie było przesunięcie ściany pomiędzy salonem a małą sypialnią właśnie o pół metra, a następnej ściany o 30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka, no kotki boskie....a zawłaszcza ten biało szary....my niestety, odkąd zginął Kacper - do którego zdążyliśmy sie przywiązać - nie chcemy kota. Zjawi się jakiś przybłeda jak Kacper ...przyjmiemy jak swojego ale teraz ...to jakoś mi się nie pali...:(

No i ogródek też się rozrasta....a to cieszy, nieprawdaż? Ja to bym chciała jeszcze tyle zrobić wokół domku ale......brak kasy, brak sprawnego męża i wszystkie plany biorą w łeb ...:(:(:(..... no i jeszcze trochę czasu też przydałoby się...

Pozdrawiam

Nina

 

Witaj Ninko!

Nasze koty zadomowiły się już całkiem, nawet sama widzisz, że nazwałam je "nasze". :)

Ogródek zapada teraz powoli w zimowy sen, też chcielibyśmy robić szybciej i więcej, ale finanse na to nie pozwalają i jakoś tak dzień jest za krótki. ;)

Pozdrowionka ślę dla Ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Iwona,

wieki temu chyba pisałam do Ciebie bo wiecznie nie ma czasu, ale co jakiś czas wpadam i zaglądam co nowego w Bukowej. A tu po paru tygodniach NIC - Iwona spoczywa na LAURACH.

Wszystko pięknieje u Was i bardzo mnie to cieszy, ale muszę się pochwalić, że u nas też domek pięknie wyrósł ( na mój extradom pod nickiem małaemilka).

Obudź się bo jest piękna pogoda i pstryknij jeszcze kilka zdjęć złotej jesieni koło Bukowej. Pozdrawiam Was serdecznie

 

Witaj Amelko!

Trochę spoczęłam na laurach, a trochę też techniczne problemy uniemożliwiały mi pisanie.

Ale mam zamiar to nadrobić i zamieścić trochę nowych zdjęć.

Pozdrawiam Cię cieplutko i gratuluję postępów w budowie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAMJ

Ja własnie mam ten sam dylemat,przedwczoraj przyszedł do mnie projekt Z7,takze tez zaczynam budowe i ..w projekcie moim słuby zelbetowe SĄ!...natomiast w dzienniku waszym na fotkach ich nie widze...chciałem spytac jak to z tymi podciągami jest ,u mnie w projekcie sa wyrazne słupy zelbetowe 24x24 cm zbrojone czterema prętami.

dzieki za info i pozdrawiam

 

Witam!

O słupach pisałam parę postów wyżej, ale powtórzę, że w naszym projekcie ich nie ma i ani kierownik budowy, ani budowlańcy nic o nich nie mówili.

I my z pewnością ich nie mamy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

juz biegne do dziennika oglądać zdjecia....mam nadzieję, że już dokonałaś wpisów ...:yes::yes:... ja też miałam problemy techniczne...prze prawie tydzien nie miałam internetu i nikt nie potrafił mi pomóc. I wyobraź sobie dzisiaj po powrocie z pracy patrzę a tu internet śmiga tak jak poprzednio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front247

Jeżeli mogę się wtrącić, u nas właśnie mury pną się do góry w Z7.

My zastosowaliśmy zgodnie z projektem słupy żelnetonowe 24x24 w ilości 6 szt (po jednym na ścianach szczytowych i po dwa na pozostałych dwóch ścianach).

 

jarek244

 

A w naszym projekcie nie ma słupów.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem dzieki serdeczne za odpowiedz..mam prosbe do was Jarku czy dałbys rade pstryknąc fotke jak to wyglada u was ewentualnie napisac cos blizej jak budowlancy do tego podeszli i czy namawiali moze was na inne rozwiazania? Poniewaz jak widac na fotkach u Iwony i Mariusza takich słupów nie ma.Najlepiej zeby sami autorzy dziennika sie wypowiedzieli ale jakos ich nie widac na razie:)dzieki serdeczne i pozdrawiam

 

Jarku!

Też chętnie obejrzelibyśmy takie zdjęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...