Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Bukowej Chatki


Recommended Posts

Pani Iwonko! Przeczytałem dziennik, swoją drogą jak się do niego "przyssałem" to nie mogłem się oderwać. Dom jest cudowny jak dla mnie. Z zewnątrz taki skromny, nieduży, a w środku tyle miejsca i pomieszczeń. Oczywiście jestem pod wrażeniem ogrzewania, żadnych kotłów, pomp, rur i innych cudów. Po prostu na suficie wisi panel a w domu ciepło. Coś pięknego. A chciałbym zapytać jak z wilgotnością przy takim systemie? Tyle się teraz mówi o płaczących oknach przy wentylacji grawitacyjnej, czy macie Państwo może mechaniczną? Bo nie pamiętam żeby było coś w dzienniku o tym. Chciałbym jeszcze zapytać czy dużo kosztuje założenie takiego systemu w takim domu i czy dużo energii pobiera taki panel, chodzi mi o to czy trzeba posiadać dużą moc umowną? Pozdrawiam serdecznie.

 

Witaj Danił w Bukowej Chatce!

Dziękuję za wszystkie komplementy i miłe słowa.

Też uważam, że nasz domek jest bardzo funkcjonalny.

Każdy, kto ogląda go najpierw z zewnątrz zauważa jego prostotę i niewielki rozmiar.

Ale po wejściu do środka nie może się nadziwić, ile w nim jest pomieszczeń i jak dużo miejsca.

Co do ogrzewania - uważamy z Mariuszem, że to rozwiązanie, które zastosowaliśmy, jest po prostu rewelacyjne.

Tak, jak piszesz - żadnych kotłów, pomp i rur.

Więc oszczędność inwestycyjna ogromna.

Poza tym najważniejsza rzecz, to czystość i bezobsługowość.

Dobrze napisałeś, że panel po prostu sobie wisi, a w domku jest cieplutko.

Komplet paneli do naszego domu kosztował niewiele ponad 6.000 zł razem z panelem w formie obrazu, który mamy w sypialni.

Panele są różnej mocy, w zależności od wielkości pomieszczenia, w którym są instalowane.

My mamy cały przekrój mocy, od 350W do nawet 1000W (obraz w sypialni).

Moc umowną z zakładem enargetycznym mamy 15 KW, więc taką standardową.

Nie informowaliśmy nawet Zakładu Energetycznego, że będziemy mieć ogrzewanie elektryczne, gdyż przy takim domku jak nasz 15KW jest w zupełności wystarczające (ogrzewanie to 5.250KW maksymalnie, a więc mamy nadmiar mocy).

A koszty eksploatacji?

Sam uznaj, czy są adekwatne do wygody.

Po roku użytkowania paneli, koszt opłat za energię elektryczną (za całą energię elektryczną zużytą w domku, a więc panele, oświetlenie, sprzęt AGD, grzałka do ciepłej wody) przy użytkowaniu dwóch taryf, wyniósł nas miesięcznie średnio 375 zł.

Myślę, że to bardzo przyzwoita cena, jak za wygodę, o której pisałam wcześniej.

Co do wentylacji, to mamy w domku wentylację grawitacyjną.

Dodatkowo w łazience, w kibelku i w kuchni mamy wentylatorki wyciągowe.

Nie inwestowaliśmy w mechaniczną, uznając, że jest zbędna.

Czy nasze okna "płaczą"?

Nie "łzawią", kiedy przynajmniej raz dziennie wywietrzy się solidnie chałupkę.

Wilgotność powietrza utrzymuje się u nas na poziomie ok. 60%.

Nie ma w domu problemu z wilgocią, nic niepokojącego się nie dzieje.

Pozdrawiam serdecznie i.. zapraszam ponownie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Iwonko gratuluje wnuka - sliczny jest!

 

A jak Wasze kotki przezyly te straszne mrozy?

 

Hej, hej Mag, dziękuję bardzo!

A kotki?

Mają się dobrze.

W czasie tych okrutnych mrozów nie spędzały na naszym tarasie tyle czasu, co wcześniej.

Przybiegały tylko na jedzenie, dostawały mleko i jakiś ciepły posiłek, a potem szybko uciekały do swojej "stodółki".

Wyglądają dobrze, są puchate i wyrośnięte.

No i śliczne z nich stworzonka.

Pozdrawiam Cię cieplutko w ten zimowy czas. :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Iwonko jak dla mnie koszty inwestycyjne nie są duże, wręcz wydaje mi się że małe w porównaniu np. do kotła i kaloryferów i całej instalacji potrzebnej przy takim rozwiązaniu. A miesięczny koszty energii też wydaje mi się nie wysoki i w tym jest grzałka do ciepłej wody, AGD, oświetlenie i przede wszystkim ogrzewanie. Z tym, że są dwie taryfy a rozumiem że panele pracują kiedy jest potrzeba czyli w I taryfie też. Uważam, że takie rozwiązanie ogrzewania domu jest warte uwagi. A do Bukowej Chatki oczywiście będę zaglądać. I oczywiście również gratuluję wnuka! Zapewne jesteście Państwo dumni. Edytowane przez danił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Iwonko jak dla mnie koszty inwestycyjne nie są duże, wręcz wydaje mi się że małe w porównaniu np. do kotła i kaloryferów i całej instalacji potrzebnej przy takim rozwiązaniu. A miesięczny koszty energii też wydaje mi się nie wysoki i w tym jest grzałka do ciepłej wody, AGD, oświetlenie i przede wszystkim ogrzewanie. Z tym, że są dwie taryfy a rozumiem że panele pracują kiedy jest potrzeba czyli w I taryfie też. Uważam, że takie rozwiązanie ogrzewania domu jest warte uwagi. A do Bukowej Chatki oczywiście będę zaglądać. I oczywiście również gratuluję wnuka! Zapewne jesteście Państwo dumni.

 

Oczywiście, panele pracują także w I taryfie.

A od dziś, ponieważ minął już rok od założenia poprzedniej taryfy, dostaliśmy taryfę weekendową, która jest jeszcze tańsza i mamy zamiar jeszcze trochę zaoszczędzić na kosztach energii.

Z tego typu ogrzewania jesteśmy bardzo zadowoleni.

I - jak piszesz - jest to warte uwagi.

Dziękujemy za gratulacje.

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie masz....wiosne juz widzisz za oknem - tulipany :) -a u mnie zima wróciła...śnieg i mróz..... a było już tak fajnie... słońce i topniejący śnieg...ale ja sobie też wiosne przyspieszam i dzisiaj znowu wysiałam kolejne jednoroczne... floksy i jeszcze szałwię błyszczącą...:yes::yes::yes:

 

Taka wiosna, to nie wiosna.

Dzisiaj znowu zimnica, choć słonko świeciło.

A Ty, Ninko, będziesz za to miała na wiosnę, piękne kwiatuszki w swoim ogrodzie.

Floksy.. szałwia..

I to jeszcze błyszcząca. :)

Tylko się cieszyć na takie cuda.

Pozdrawiam Cię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko kolejne kotki raczej Was nie omina, one beda sie rozmnazac miedzy soba.

 

Zawsze marzec jest ogolnopolskim miesiacem sterylizacji psow i kotow

http://www.akcjasterylizacji.pl/edycja-2010/lista-lecznic-2010

 

w calej Polsce jest wiele gabinetow, ktore w tym miesiacu robia sterylke taniej, moze z sasiadami, do ktorych koty naleza jakos byscie sie dogadali, zlozyli i wykonali te sterylki (pisalas, ze masz sasiadow w porzadku). Koty po kastracji od razu funkcjonuja normalnie, kotkami trzeba sie zajac, bo musza miec kubrak aby szwow nie rozwalily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko kolejne kotki raczej Was nie omina, one beda sie rozmnazac miedzy soba.

 

Zawsze marzec jest ogolnopolskim miesiacem sterylizacji psow i kotow

http://www.akcjasterylizacji.pl/edycja-2010/lista-lecznic-2010

 

w calej Polsce jest wiele gabinetow, ktore w tym miesiacu robia sterylke taniej, moze z sasiadami, do ktorych koty naleza jakos byscie sie dogadali, zlozyli i wykonali te sterylki (pisalas, ze masz sasiadow w porzadku). Koty po kastracji od razu funkcjonuja normalnie, kotkami trzeba sie zajac, bo musza miec kubrak aby szwow nie rozwalily.

 

Mag, wiem, że masz rację.

Tylko, że ci sąsiedzi, od których przychodzą koty nie mieszkają w swoim domu.

Ponoć siedzą gdzieś za granicą, a do ich domu przyjeżdża tylko od czasu do czasu ich córka, żeby zajrzeć do chałupki.

Koty chodzą tam tylko spać do stodoły.

Ale na zabawie ostatkowej, na której byliśmy ostatnio we wsi, zgadaliśmy się z naszymi najbliższymi sąsiadami.

Z tymi właśnie, którzy są tacy "sympatyczni".

I mamy już uzgodnioną wspólną strategię odnośnie kotków.

Więc mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli i kotki będą bezpieczne.

A pisząc o "kocich harcach" bardziej miałam na myśli ich marcowe miauczenie i "dziecięcy płacz" pod oknem. :lol2:

Dziękuję Ci za troskę i podesłany link.

I pozdrawiam Cię cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Brześciu (Białoruś).

Podczas rejestracji Terespol mieć, bo inaczej nie mógł zarejestrować się na forum.

Ja i mój kuzyn postanowił zbudować sobie dom na projekt Z7.

Pragnę wyrazić moją głęboką wdzięczność za szczegółowy opis budynku.

Jest to szczegółowy opis spodviglo mnie i mojego kuzyna na budowę w zasadzie.

Zebraliśmy dwa pytania.

 

1. Można rozłożyć rysunek o więźby dachowej?

2. Jakie farby można stosować na zewnątrz drewna?

 

Dzięki z góry. Z poważaniem, Oleg Shcheglov.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Brześciu (Białoruś).

Podczas rejestracji Terespol mieć, bo inaczej nie mógł zarejestrować się na forum.

Ja i mój kuzyn postanowił zbudować sobie dom na projekt Z7.

Pragnę wyrazić moją głęboką wdzięczność za szczegółowy opis budynku.

Jest to szczegółowy opis spodviglo mnie i mojego kuzyna na budowę w zasadzie.

Zebraliśmy dwa pytania.

 

1. Można rozłożyć rysunek o więźby dachowej?

2. Jakie farby można stosować na zewnątrz drewna?

 

Dzięki z góry. Z poważaniem, Oleg Shcheglov.

 

Witaj Oleg!

Wprawdzie już kiedyś pisałam w komentarzach o naszej więźbie, a raczej o naszych wiązarach, bo takowe właśnie posiadamy, ale chętnie zacytuję tamten wpis.

Otóż:

Na nasz dach robiliśmy całkiem nowy projekt i robiła to nam firma, która wykonywała wiązary. Po prostu przeprojektowała cały dach tak, abyśmy mieli tam swój stryszek. Mamy tam długie na 12 metrów i szerokie na 3 metry przejście pośrodku pomiędzy wiązarami, których konstrukcja znajduje się tylko po bokach poddasza. Rysunek naszych wiązarów jest zawarty w samym projekcie, który stanowi dosyć sporą książeczkę, wiec czegoś takiego w komputerze nie mam, ale umieszczam tu zdjęcie ze strony producenta. Nasze wiązary są prawie identyczne.

 

http://pl.fotoalbum.eu/images1/200911/119914/556167/00000002.jpg

 

 

Odnośnie farb do drewna, które znajduje się na zewnątrz domku, jest to impregnat do drewna, który jest podłożem, a nawierzchniowo kładliśmy tzw. lazur, który zabezpiecza drewno przed czynnikami atmosferycznymi.

Pozdrawiam Cię i życzę sukcesów w budowaniu domku i spełnianiu swojego marzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...