Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Bukowej Chatki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Więc kilka słów na temat paneli elektrycznych.

Jest to forma ogrzewania podczerwienią, panele są montowane na suficie lub na ścianach.

Cyt. "Elektryczne ogrzewanie sufitowe, na polskim rynku to ciągle nowość, choć wymyślono je w Finlandii już ponad 20 lat temu. obecnie ocenia się, że 30 procent fińskich gospodarstw ogrzewanych elektrycznie używa właśnie ogrzewanie sufitowego. W Polsce takie ogrzewanie kojarzy się często z wrażeniem "lania się gorąca na głowę". Nic bardziej mylnego. Efekt taki uzyskuje się jedynie w halach produkcyjnych, gdzie kasetony o ogromnej mocy (od 5-70 kW) ogrzewają bardzo mały wycinek hali bezpośrednio pod nimi. Przy ogrzewaniu sufitowym moc nie przekracza 100 watów na metr kwadratowy. Materiał grzejny, który montowany jest na suficie, składa się z metalowej folii grzejnej, zalaminowanej w dwóch warstwach folii z tworzywa sztucznego. W foliach umieszczone są, wykonane ze specjalnego stopu lekkich metali (skład to tajemnica producenta), elementy grzejne."

 

Odsyłam na fajną stronkę, gdzie jest prawie wszystko na temat tych paneli:

 

http://www.elsalewal.pl/oferta.html

 

Coraz bardziej się do tego przekonuję, wychodzi niedrogo.

 

I jeszcze jeden link, opisują to bardziej obrazowo i ciekawiej:

 

http://www.najtanszeogrzewanie.pl/strona/

 

 

Witaj Iwonko!

Widzę, że dylematy dotyczące ogrzewania trapią nie tylko mnie!

Wiem, że trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw.

A za narzeczonego dla Fanty serdecznie dziękuję!

Super przystojniak z niego :lol:

 

Ewuniu!

Gazu niestety nie ma w naszej wiosce!

Już sami nie wiemy co robić!

Ech!

 

Agusiu!

Iwonka ma rację!

Myślę, że narzeczony obskoczy wszystkie panny!

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a my od początku nie mieliśmy żadnych dylematów: założyliśmy, że będzie to dom ciepły, wygodny (dla dwojga starzejących się osób). Tak więc: ytong 40, 130 mKw+garaż (34 mKw), wszędzie kafle, bo elektryczne ogrzewanie podłogowe - maty grzejne; mieszkamy 3-ci miesiąc. Jestem zmarzluchem a chodzę w krótkich rękawkach! Marzyliśmy o zwykłym, kaflowym piecu-bo wyprowadziliśmy się przecież na wieś. Oczywiście zafundowaliśmy sobie taki piec-tak dosłownie 19 800 zł), bo był droższy od mat (10 000 zł). Jest cudnie, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kobitki! Czytam waszą dyskusję na temat ogrzewania i pozwolę podzielić się swoimi przemyśleniami ...

W którymś z wątków (jak trafię to wkleję link) znalazłam przedstawione w sposób graficzny rozkładu cyrkulacji powietrza przy różnych typach ogrzewania. Najbardziej efektywne wydaje mi się ogrzewanie podłogowe. W związku z tym ogrzewanie sufitowe nie będzie przez nas brane pod uwagę. Ale elektryczne... muszę jeszcze sporo poczytać.

Jeśli idzie o połączenie ogrzewania podłogowego i paneli - do podłogówki stosuje się specjalne panele, które podczas ogrzewania nie wydzielają szkodliwych oparów kleju i lakierów ( opinia gościa z "Komfortu").

My zdecydowaliśmy, że będziemy układać (jak już się wybudujemy) podłogówkę prawie wszędzie - odpuszczamy w spiżarni i sypialni (grzejnik)! Łazienkę uzupełnimy o "drabinkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie podłogowe jest najbardziej naturalne, gdyż cieplej mamy od "stóp nić od głów". U nas będzie na bank w salonie, wiatrołapie, obu łazienkach, korytarzu dolnym. W sypialniach tradycyjne kaloryfery. Mamy za to inny zgryz. Czym grzać. Obecnie stanęliśmy na gazie płynnym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butli? przed domem? Nigdy!

 

Zakopać można . Ale zawsze to jakiś koszt a i butlę wypadałoby kupić na własność inaczej uzależnia się człowiek od sępa, który nam ją dzierżawi i dyktuje ceny gazu ...

Qrde! Na widok tego jeżyka zawsze się rozczulam :D Ciekawe ile taka butla kosztuje na własność? Czy na pewno można ją zakopać? Nie, myślę że mnie to nie przekonuje! Ogrzewania gazowe jako takie - OK, ale płynny? Myślę, że trudno było by mi się przekonać. Muszę poczytać o tym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boratom - mnie to teeeeż nie przekonuje :wink: Zapodałam tylko alternatywę dla paskudnej butli przed domem ...bo przerobiłam zagadnienie takiego gazu i ...poległo :lol:

 

Ja chyba nie chcę uzależnić sie od jednego źródła (gaz,olej ) - pozostanę przy jakimś sprytnym piecu z wymiennym rusztem co by wszystko dało się spalić. ( z poszanowaniem ekologii rzecz jasna ) ...W końcu w lesie będę mieszkać :wink:

 

Fajnie, że lubisz mojego jeżyka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej nie przekonuje robienie z siebie i męża palaczy.

Ale co kto lubi :wink:

 

Mnie specjalnie nie przeraża. Palacze to moi teściowie, którzy do piecą wędrują co dwie - trzy godziny jak do niemowlaka. Ja mam nadzieję zasypać go ze dwa razy w tygodniu i niech "podjada" systematycznie.

 

W najgorszym razie ogrzanie mojego domu prądem (piecem akumulacyjnym) też wchodzi w rachubę - bo drewniak się bardzo szybko nagrzewa.Ściany nie są wyziębione i nie kumulują ciepła ale to insza inszość - u was trza myśleć inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję inwestorce okna w kuchni :D :D Fajnie inwestorka się w nim prezentuje :D :D

 

W temacie ogrzewania powiem Wam, że Fajny piec kupiła Małgosia - Megana. Byłam na stronie producenta, poczytałam i powiem szczerze, że mocno się zastanawiam :) Tutaj można poczytać : http://www.weberht.pl/reto_duo.php.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img137.imageshack.us/img137/4579/mikoajzlodu.jpg

Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobroć wśród Was gości.

By Wam wszystko pasowało...

By kłopotów było mało...

Byście zawsze byli zdrowi...

By problemy były z głowy...

By się wiodło znakomicie i wesołe było życie!

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok 2010.

Życzymy, aby dla Was był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...