Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Bukowej Chatki


Recommended Posts

Sylwku!

O brzozach ściągających pioruny też słyszałam, ale myślę, że jest to bardziej zabobon, niż udowodniona naukowo teza.

Moje brzozy są na razie malutkie i bardzo życzyłabym sobie doczekać 20 lat, aż staną się dużymi drzewami. :rolleyes:

Taką optymistką nie jestem. ;)

Poza tym niedaleko nas stoi zdecydowanie wyższy punkt niż jakiekolwiek drzewo.

Jest to maszt telefonii komórkowej.

Więc raczej się nie boję, że piorun wybierze sobie akurat którąś z moich malutkich brzózek.

Ale dzięki za troskę.

 

Iza!

Sipatkowo brzmi tak spokojnie.

Jeśli masz w pobliżu Piorunów - jesteś całkowicie bezpieczna. ;)

Pozdrawiam Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Gratuluję domku, swojego wymarzonego zakątka i pozdrawiam serdecznie. Przypadł nam bardzo ten projekt do gustu, ale rozważamy większy kąt nachylenia dachu. Z tego co pamiętam z dziennika to Państwa znajomi budowali ten projekt właśnie z takimi zmianami. Czy wtedy dom był powiększany czy to taki sam metraż, i gdzie są schody ulokowane? Proszę o odpowiedź, bo nie umiem znaleźć takiej adaptacji z większym kątem dachu. A może Ci znajomi również prowadzili dziennik budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratuluję domku, swojego wymarzonego zakątka i pozdrawiam serdecznie. Przypadł nam bardzo ten projekt do gustu, ale rozważamy większy kąt nachylenia dachu. Z tego co pamiętam z dziennika to Państwa znajomi budowali ten projekt właśnie z takimi zmianami. Czy wtedy dom był powiększany czy to taki sam metraż, i gdzie są schody ulokowane? Proszę o odpowiedź, bo nie umiem znaleźć takiej adaptacji z większym kątem dachu. A może Ci znajomi również prowadzili dziennik budowy?

 

Witam serdecznie!

Nasi znajomi nie prowadzą dziennika budowy.

Ich dom jest powiększony, z tego co pamiętam, mniej więcej o 1 metr.

Ponieważ oni będą mieć piec kaflowy na jednej ze ścian salonu, schody umieścili na tej ściance, gdzie w projekcie jest kominek (wzdłuż tej ściany, idą one w górę w stronę środka domku).

I jest to rzeczywiście bardzo trafione rozwiązanie.

Byliśmy i widzieliśmy. :)

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy sukcesów w budowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi tam mam tego typu pytanie czy pod ściany działowe robiliście państwo pogłębienie lub zbrojenie . Jestem przed wylewaniem płyty fundamentowej ,z góry dziękuje za odpowiedz ...pozdrawiam

 

Witam serdecznie!

W naszym domku pod ściany działowe nie było robione żadne wgłębienie ani zbrojenie.

Bloczki były ustawiane bezpośrednio na chudziaku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No, no Iwonka widać wzięło nas dzisiaj na to samo :D...roslinki tak szybko niektóre przekwitają, ,ze szkoda ich nie uwiecznić...Twoje irysy maja juz piekne pąki a moje mają dopiero z 20cm wysokosci..różnica strefy klimatycznej...Masz bardzo ładne juki, jak zakwitną to dopiero będzie....:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no Iwonka widać wzięło nas dzisiaj na to samo :D...roslinki tak szybko niektóre przekwitają, ,ze szkoda ich nie uwiecznić...Twoje irysy maja juz piekne pąki a moje mają dopiero z 20cm wysokosci..różnica strefy klimatycznej...Masz bardzo ładne juki, jak zakwitną to dopiero będzie....:yes:

 

Ninko!

Juki już zaczynają kwitnąć.

Niebawem zrobię zdjęcie i pokażę, jak pięknie wyrastają z nich smukłe łodyżki.

Ach, jak to cieszy.. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrzę i patrze ...piękne lewkonie a ja dopiero wysiałam je w niedzielę....zobaczymy co z nich wyrosnie :-) a tulipany - piekne u nas już nie ma, tylko kikuty sterczą i ładują cebulki.....

 

Te moje tulipany też już pozostawiły po sobie tylko kikuty.

Zdjęcie jest gdzieś sprzed tygodnia.

Jaka szkoda, bo były naprawdę urocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wspaniały, przytulny domek! Gratuluję! A działka i okolica fantastyczna! No i słodkie towarzystwo tam mieszka, dość liczne zresztą. U nas tylko jedno futro - póki co :) My też zastanawialiśmy się nad tym projektem, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Z8 i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to budowa zacznie się w sierpniu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały, przytulny domek! Gratuluję! A działka i okolica fantastyczna! No i słodkie towarzystwo tam mieszka, dość liczne zresztą. U nas tylko jedno futro - póki co :) My też zastanawialiśmy się nad tym projektem, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Z8 i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to budowa zacznie się w sierpniu.

Pozdrawiam!

 

Witaj Makowa Panienko w Bukowej Chatce!

Gratuluję wyboru projektu, Z8 też bardzo mi się podoba, zresztą jest prawie bliźniaczy do Z7 tylko ma większą powierzchnię.

"Nasze" futrzaki zadomowiły się u nas przypadkowo, ale odkąd przychodzą do nas jak na stołówkę - nie mamy serca ich nie nakarmić i traktujemy je prawie jak swoje własne.

Trzymam kciuki za szybką realizację Waszych budowlanych marzeń.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :) Naprawdę, wspaniały dom i okolica, nie mogę się napatrzeć na fotki z tęczą, mgłą na polach, futerkowych gości, imponujących roślin w ogrodzie. Bo Wasz do dom nie tylko dom jako budynek, tylko prawdziwy DOM i to się czuje oglądając zdjęcia. Na pewno będę zaglądać często!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :) Naprawdę, wspaniały dom i okolica, nie mogę się napatrzeć na fotki z tęczą, mgłą na polach, futerkowych gości, imponujących roślin w ogrodzie. Bo Wasz do dom nie tylko dom jako budynek, tylko prawdziwy DOM i to się czuje oglądając zdjęcia. Na pewno będę zaglądać często!

 

Dziękuję Ci za tyle ciepła i serdeczności.

I oczywiście zapraszam ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka, juki piękne kwiaty Tobie szykują.....:eek:.. tez bym tak chciała... ale moje zmarzły mi po zimie. Miałam w donicach i....moja wina nie schowałam ich do garażu, stały cała zimę na dworzu no i na wiosnę....niestety, nic z nich nie zostało...:bash:

Krawężniki dobra rzecz...przynajmniej trawa nie będzie ci tam przerastała...ja dzisiaj - pomimo niedzieli, ale było ładne słonko, więc postanowiłam wpaść i popielić moje tawuły i bukszpany - też zastanawialiśmy się z mężem jak odgrodzić szpaler cyprysów, berberysów od pola, z którego ciągle nawiewa nam zielska i wszystko szybko zarasta...:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześlicznie jest w Bukowej Chatce. Trawka taka piękna, jest się czym pochwalić bo u nas niestety puste plamy się porobiły.

A zdjęcia tęczy przepiękne. Wiele razy robiłam jej zdjęcia ale nigdy aż tak świecącej nie udało mi się uchwycic. Mistowskie oko !

 

A my będziemy we Wrocławiu niedługo :wiggle: bo będziemy lecieć siamolotem :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie na Twoich włościach Iwonko. Nadal zaglądam do Twojego dziennika z przyjemnością ponieważ piszesz z taką radością, otwartością i szczęściem. Z Twoich opowieści i zdjęć czerpię siłę i nadzieję, że może i ja niebawem będę się cieszyć z nowego miejsca wśród pięknej zieleni. A najbardziej niemogę się doczekać kiedy będę mogła cokolwiek posadzić - szczególnie jak patrzę na zmiany u Ciebie.

Wszystkiego dobrego Iwonko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...