Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Bukowej Chatki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przepięknie masz w ogrodzie Iwonko.

Tak bardzo dużo różnorodnych kwiatów.

Przeglądając zdjęcia mam skojarzenia z ogrodem botanicznym.

Dobrą rękę do kwiatów masz to fakt niezaprzeczalny.

 

Pozdrowienia ślemy z mężulkiem Łodzi.

Izka, dziękuję za pochwały.

Do ogrodu botanicznego to jeszcze mojemu ogrodowi daleko, ale lubię kwiaty i one chyba to czują, więc wygląda na to, że odwdzięczają się na całego.

Pozdrawiamy również Ciebie, Twojego mężulka, a także córcię i rodziców. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, jestem stałą czytelniczką dziennika Bukowej Chatki. Lektura dziennika spowodowała zakiełkowanie w mojej głowi pomysłu na podobny domek. Budowa troszkę nam przystopowała, ale mam nadzieję, że i nam uda się zamieszkać we własnym domku. Już zawsze Bukowa chatka będzie budziła we mnie ciepłe skojarzenia. Gratuluje postępów w zagospodarowaniu terenu wokół domu.

PS. Tylko jedna odmiana miskanta jest ekspansywana - taki jest miskant cukrowy. Miskanty chińskie są trawami kępowymi. Jeśli kępa się rozrośnie można ją wykopać i podzielić na mniejsze sadzonki.

Uwielbiam aksamitki, właśnie za ich zapach- kojarzą mi się z sielskimi wakacjami u babci na wsi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem stałą czytelniczką dziennika Bukowej Chatki. Lektura dziennika spowodowała zakiełkowanie w mojej głowi pomysłu na podobny domek. Budowa troszkę nam przystopowała, ale mam nadzieję, że i nam uda się zamieszkać we własnym domku. Już zawsze Bukowa chatka będzie budziła we mnie ciepłe skojarzenia. Gratuluje postępów w zagospodarowaniu terenu wokół domu.

PS. Tylko jedna odmiana miskanta jest ekspansywana - taki jest miskant cukrowy. Miskanty chińskie są trawami kępowymi. Jeśli kępa się rozrośnie można ją wykopać i podzielić na mniejsze sadzonki.

Uwielbiam aksamitki, właśnie za ich zapach- kojarzą mi się z sielskimi wakacjami u babci na wsi. :D

 

Witam serdecznie nowego gościa w Bukowej Chatce.

Zawsze jest mi ogromnie miło kiedy czytam, że ktoś jest stałym czytelnikiem.

To naprawdę fascynujące, że niektórzy chcą tu wracać, żeby czytać moje kolejne wypociny.

Cieszymy się ogromnie, że nasze "budowanie" stało się przyczynkiem do spełniania Waszego marzenia.

Przy wyborze naszego projektu też otarliśmy się o Wasz projekt domku, ale ostatecznie pozostaliśmy przy Z7.

Dziękujemy za tyle miłych i ciepłych słów, a także za gratulacje.

Odnośnie traw, to już wiem, że nasza trawa to właśnie miskant cukrowy, bardzo ekspansywny, choć miała to być pampasówka.

Ale cóż, darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. :)

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jestem jedna ze stalych podczytujących... bardzo ciekawa lektura, dużo nam pomogla bo sami rozpoczelismy budowę domku Z7 (z małymi zmianami)

niestety u nas wolniejszymi kroczkami, dopiero będziemy ocieplac fundamenty :yes:

Mam pytanie odnośnie ogrzewania na podczerwien, nie znam się na tym.. chciałabym dowiedzieć się konkretniej jakie sa teraz koszty na ogrzanie domu zima? i na jakiej zasadzie działa kominek.

Sami myśleliśmy o eko-groszku ale panele sa bardzo kuszaca oferta- nie trzeba magazynować opalu, bez pieca.

 

Podziwiam Cie za znajomość wszystkich roślin oraz gratulacje pięknego ogrodu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona i Mariusz !!!!

 

Ogród pięknieje z dnia na dzień.Śliczne kolory wszystkiego.

A ta pajęczyna jak pięknie wygląda.Artystyczne zdjęcia.

Gratulacje dla Twoich teściów. 60 lat wspólnego życia,to jest dopiero szczęście.

Pozdrawiam!!! :yes: KrysiaG

 

Witaj Krysiu!

Dziękuję Ci za Twoje miłe słowa.

Też uważam, że 60 rocznica ślubu, to wyjątkowe zdarzenie.

Pozdrawiam Cię cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jestem jedna ze stalych podczytujących... bardzo ciekawa lektura, dużo nam pomogla bo sami rozpoczelismy budowę domku Z7 (z małymi zmianami)

niestety u nas wolniejszymi kroczkami, dopiero będziemy ocieplac fundamenty :yes:

Mam pytanie odnośnie ogrzewania na podczerwien, nie znam się na tym.. chciałabym dowiedzieć się konkretniej jakie sa teraz koszty na ogrzanie domu zima? i na jakiej zasadzie działa kominek.

Sami myśleliśmy o eko-groszku ale panele sa bardzo kuszaca oferta- nie trzeba magazynować opalu, bez pieca.

 

Podziwiam Cie za znajomość wszystkich roślin oraz gratulacje pięknego ogrodu :yes:

 

Witaj Agatko!

Zawsze jest mi niezmiernie miło, jak dowiaduję się, że ktoś mnie podczytuje.

A tym bardziej, że też budujecie Z7, bo nie ma tych osób za wiele.

Ogrzewanie na podczerwień, to niekończący się temat na forum, można byłoby pisać i pisać...

I masz rację, że panele to kusząca propozycja na sposób ogrzewania domu.

Więc parę słów w tym temacie napiszę Ci na priv.

A odnośnie mojej znajomości roślinek, to powiem Ci (a raczej napiszę), że lubię wiedzieć, co mam w ogrodzie. :D

To bardzo pomaga, jak się wie, z czym ma się do czynienia.

A wiedza w tym temacie jakoś przyszła do mnie sama. :yes:

Dziękuję za gratulacje i pozdrawiam Cię serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej, hej :p

Iwonka i znowu masz tak jak ja.....najpierw coś wymyślam a potem daje bojowe zadanie mojemu mężowi ale też czynnie pomagam mu w wykonaniu...mówiąc, że tu jest krzywo albo ..... nie kop tak głęboko.....:lol2:.... teraz też myślę o przerobieniu okrągłej rabaty przed domem ale realizacja chyba będzie na wiosnę...na tej rabacie posadziłam między innymi kostrzewę siną i.....teraz będę jej się pozbywać...rozsiała się jak głupia....i wszędzie jej pełno....tak, że uważaj jak nie chcesz, żebyś miała ją wszędzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwono i Mariuszu, my również serdecznie dziękujemy za czas nam poświęcony i za sporo cennych rad. To cudowne uczucie widzieć piękny, zadbany dom i szczęśliwych domowników, którzy służą pomocą dla osób , które budowę dopiero planują. I tak jak rozmawialiśmy - możemy się zamienić na te pół roku skoro tak chcecie znowu budować:D Pozdrawiamy! Patrycja i Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej :p

Iwonka i znowu masz tak jak ja.....najpierw coś wymyślam a potem daje bojowe zadanie mojemu mężowi ale też czynnie pomagam mu w wykonaniu...mówiąc, że tu jest krzywo albo ..... nie kop tak głęboko.....:lol2:.... teraz też myślę o przerobieniu okrągłej rabaty przed domem ale realizacja chyba będzie na wiosnę...na tej rabacie posadziłam między innymi kostrzewę siną i.....teraz będę jej się pozbywać...rozsiała się jak głupia....i wszędzie jej pełno....tak, że uważaj jak nie chcesz, żebyś miała ją wszędzie ....

 

Witaj, Ninko, dziękuję za odwiedziny.

Ciekawa jestem, co też chcesz kombinować z tą swoją okrągłą rabatą.

Ja też z resztą pomysłów czekam na wiosnę, a w głowie mam ich pełno, aż strach się bać. :p

U mnie jakoś kostrzewa się nie rozsiewa, mam ją już prawie trzy lata pod iglakami, bo ta na nowej rabacie jest właśnie stamtąd przesadzona.

I nic się nie dzieje, może dlatego, że w czasie kiedy ona kwitnie, wyrywam jej te wystające trawki, które rozsiewają nasiona.

Pozdrawiam Cię cieplutko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwono i Mariuszu, my również serdecznie dziękujemy za czas nam poświęcony i za sporo cennych rad. To cudowne uczucie widzieć piękny, zadbany dom i szczęśliwych domowników, którzy służą pomocą dla osób , które budowę dopiero planują. I tak jak rozmawialiśmy - możemy się zamienić na te pół roku skoro tak chcecie znowu budować:D Pozdrawiamy! Patrycja i Krzysztof

 

Witajcie Kochani!

Tak, jak powiedział Wam Mariusz - budowanie swojego domu to wspaniała sprawa, więc czeka Was cudowna przygoda.

Myślę, że my jednak poprzestaniemy na Bukowej Chatce, bo jak znam Mariusza, to na wybudowaniu kolejnego domu by się nie skończyło.

Potem pojawiłaby się chęć na trzeci, potem czwarty itd....

A ja już chyba nie mam tyle zapału, a On zdrowia, żeby zgodzić się na spełnianie tych Jego kolejnych budowlanych zapędów.

Więc zgadzam się tylko na intensywne kibicowanie Wam w Waszych budowlanych zmaganiach. :D

Uściski dla Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witamy! Czy moglibyście się z nami skontaktować mailowo: [email protected]

Czekamy z niecierpliwością! Pozdrawiamy P&M

 

Witamy Was serdecznie!

Paulinko, jeśli po naszej telefonicznej rozmowie zdecydujecie się na złożenie nam wizyty, to czekam na wiadomość od Ciebie.

Pozdrawiamy Was cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Jak to miło oglądać wasz ogród i kwiatki ponownie. Ożywają miłe wspomnienia z wizyty u was. Pozdrowienia ze Szczecina http://emoty.blox.pl/resource/hug.gif(ciągle jeszcze ).

 

Dziękujemy Darku za te miłe słowa.

Podglądamy Wasze budowanie i kibicujemy Wam wirtualnie.

I też pozdrawiamy Was serdecznie. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...