Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Bukowej Chatki


Recommended Posts

Witaj Darku..

No, w końcu się pokazała, czas już był wielki na tę zmianę.

Podglądamy Was nieustannie i.. czekamy na wieści o przeprowadzce.

Chyba na wiosnę?

Wzdychamy, coby oby wiosną już zamieszkać... Jak się zmaterializuje sprawa ze sprzedażą naszego obecnego lokum, to już będzie mus, na beton, ale na przedwiośnie trzeba będzie się przeprowadzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wzdychamy, coby oby wiosną już zamieszkać... Jak się zmaterializuje sprawa ze sprzedażą naszego obecnego lokum, to już będzie mus, na beton, ale na przedwiośnie trzeba będzie się przeprowadzić :D

 

To trzymamy mocno kciuki za sprawną realizację tych wszystkich Waszych zamierzeń i planów!

Uściski dla Ewy.. :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Elegancja Francja :D Gratuluję dobrej decyzji i wyboru płyty indukcyjnej! :D Świetnie wygląda w Waszej kuchni, gotowanie stanie się teraz bardziej przyjemne (sprzątanie też ;) ).

 

Tarasik prezentuje się wytwornie i z pewnością jest teraz znacznie przytulniejszy. Jak nie chwycą spore mrozy, to i zimą pewnie skorzystacie ze słonecznych dni na tarasie, czego z całego serca Wam życzę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Iwono oraz pozostalych uzytkownikow forum!

 

Na forum a dokladnie do tematu waszej budowy trafilem wyszukujac informacji na temat infrapaneli.

Wiem, ze jestescie zadowoleni z takiego modelu ogrzewania.

W tej chwili jestem w posiadaniu jednego panelu do testowania. Troszke zmeczony juz ogrzewaniem na wegiel szukam czegos bardziej komfortowego w uzytkowaniu ale tez nie chcialbym palpitacji serca za kazdym razem kiedy otrzymam rachunek za prad :)

 

Interesuja mnie wasze dokladne doswiadczenia w ich uzytkowaniu, jak ustawiacie termostaty, czy korzystacie z taryfy weekendowej, jakie koszty za prad sie z tym wiaza, czy cos zmienilibyscie w waszym ogrzewaniu np miejsce umieszczenia paneli, czy do duzego salonu polecacie jeden mocny panel czy raczej dwa slabsze, jak wyglada sytuacja w mroznych terminach?

 

Z gory dziekuje za wszelkie informacje.

 

Pozdrowiam serdecznie!

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wow! Elegancja Francja :D Gratuluję dobrej decyzji i wyboru płyty indukcyjnej! :D Świetnie wygląda w Waszej kuchni, gotowanie stanie się teraz bardziej przyjemne (sprzątanie też ;) ).

 

Tarasik prezentuje się wytwornie i z pewnością jest teraz znacznie przytulniejszy. Jak nie chwycą spore mrozy, to i zimą pewnie skorzystacie ze słonecznych dni na tarasie, czego z całego serca Wam życzę :cool:

 

Dziękuję Joasiu za te wszystkie miłe słowa i pochwały.

Z indukcji jesteśmy bardzo zadowoleni.

Szybkość i niesamowita wygoda, a także czystość - to jej główne walory.

Naprawdę gotuje się z przyjemnością.

Jeszcze raz wielkie dzięki za dobre rady w tym względzie.

A co do tarasiku, to rzeczywiście mamy nadzieję, że zimą też jego przytulność będzie dla nas istotna, w związku z ograniczeniem siły zimnych podmuchów wiatru.

Pozdrawiam Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Iwono oraz pozostalych uzytkownikow forum!

 

Na forum a dokladnie do tematu waszej budowy trafilem wyszukujac informacji na temat infrapaneli.

Wiem, ze jestescie zadowoleni z takiego modelu ogrzewania.

W tej chwili jestem w posiadaniu jednego panelu do testowania. Troszke zmeczony juz ogrzewaniem na wegiel szukam czegos bardziej komfortowego w uzytkowaniu ale tez nie chcialbym palpitacji serca za kazdym razem kiedy otrzymam rachunek za prad :)

 

Interesuja mnie wasze dokladne doswiadczenia w ich uzytkowaniu, jak ustawiacie termostaty, czy korzystacie z taryfy weekendowej, jakie koszty za prad sie z tym wiaza, czy cos zmienilibyscie w waszym ogrzewaniu np miejsce umieszczenia paneli, czy do duzego salonu polecacie jeden mocny panel czy raczej dwa slabsze, jak wyglada sytuacja w mroznych terminach?

 

Z gory dziekuje za wszelkie informacje.

 

Pozdrowiam serdecznie!

Andrzej

 

Witaj Andrzeju.

Po pierwsze przepraszam, że tak długo nie odpisywałam, ale różne przeszkody dnia codziennego skutecznie mi to uniemożliwiły.

Oczywiście, jesteśmy zadowoleni z tego ogrzewania, wielokrotnie to podkreślaliśmy.

Termostaty mamy ustawione różnie, w zależności od rodzaju pomieszczenia i oczywiście, w zależności od pory dnia czy nocy.

Korzystamy z taryfy weekendowej, obecnie płacimy za prąd w całym domku po 400 zł miesięcznie, ale nadpłacamy, bo prognozy mamy zdecydowanie niższe.

Nadpłacamy sobie, żeby mieć komfort przez cały rok i nie narażać się w zimie na zdecydowane podwyższenie opłat.

Podkreślam, że są to nasze opłaty za cały prąd w domku (a na prąd mamy wszystko, nawet kominek), bo nie mamy osobnego licznika na ogrzewanie.

Myślę, że rozmieszczenia paneli byśmy nie zmienili, a jeśli chodzi o ich ilość w salonie, to trudno nam powiedzieć, mamy dwa i tak jest dobrze. Czy lepszy byłby jeden mocniejszy? Nie wiemy, nie mamy takiego doświadczenia.

Jeśli chodzi o mroźne terminy, to nie zauważyliśmy specjalnej różnicy w ogrzewaniu.

Panele mają ustawioną żądaną przez nas temperaturę i grzeją bez względu na to, co się dzieje za oknem.

Jeśli wyziębimy trochę pomieszczenie (np. wietrząc solidnie), to po prostu panele szybko nagrzewają do odpowiedniej dla nas temperatury.

Myślę, że choć trochę pomogłam, jeśli nie, to na priv. podaję nr telefonu do Mariusza.

On chętnie odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości związane z naszym ogrzewaniem.

Pozdrawiamy Cię i życzymy trafnej decyzji odnośnie uwolnienia się od węgla. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Iwonko u Ciebie jak zwykle przepięknie.

Piękna płyta indukcyjna.Fajnie to wygląda w kuchni.

Mało teraz zaglądam na forum,bo wyjechałam na jakiś czas.

A tyle się tu dzieje i będę miała dużo do czytania.Może w święta.

Na razie miło pozdrawiam. KrysiaG

 

Cieszę się Krysiu, że zaglądasz do mnie.

I cieszę się, że wyjechałaś, bo to z pewnością oznacza trochę wypoczynku i oderwania się od codzienności.

Dziękuję za - jak zwykle od Ciebie - miłe słowa i za świąteczne życzenia.

Ściskam Cię mocno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iwonko,

 

Taki już ten grudzień nieszczególny, że różne choróbska się przyczepiają. U nas było podobnie, zaczęło się u mnie w listopadzie od niespecyficznego zapalenia gardła i jamy ustnej, przetestowałam 2 antybiotyki, z czego jeden mnie uczulił. Wyleczyłam gardło, to nabawiłam się bólu pleców z drętwieniem prawej ręki :o Wynik - skolioza kręgosłupa z rotacją kręgów w odcinku szyjnym i piersiowym. Też czeka mnie rehabilitacja, ale załatwienia zostawiam sobie na nowy rok. Tak więc możemy sobie ręce podać ;)

Myślę, że najważniejsze w tym wszystkim to zachować optymizm. W końcu uda się wyleczyć dolegliwości i znów będzie można cieszyć się z każdego dnia.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla Ciebie i Mariusza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko,dawno u Ciebie nie byłam,a tu taka zmiana w kuchni:) Rewelacja,fajnie ,że się zdecydowałaś na indukcję,wiedziałam,że oboje będziecie zadowoleni:yes:Ja już nie mogłabym z niej zrezygnować:no:Przykro mi ,że rodzinka choruje,chociaż mojej też choróbska nie omijają.Najpierw chorowała moja sunia,potem mąż a teraz ja z moją córcią:eek:Oby święta były zdrowe czego Twojej i swojej rodzince życzę:yes:Pozdrawiam i całuski przesyłam:hug:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iwonko,

 

Taki już ten grudzień nieszczególny, że różne choróbska się przyczepiają. U nas było podobnie, zaczęło się u mnie w listopadzie od niespecyficznego zapalenia gardła i jamy ustnej, przetestowałam 2 antybiotyki, z czego jeden mnie uczulił. Wyleczyłam gardło, to nabawiłam się bólu pleców z drętwieniem prawej ręki :o Wynik - skolioza kręgosłupa z rotacją kręgów w odcinku szyjnym i piersiowym. Też czeka mnie rehabilitacja, ale załatwienia zostawiam sobie na nowy rok. Tak więc możemy sobie ręce podać ;)

Myślę, że najważniejsze w tym wszystkim to zachować optymizm. W końcu uda się wyleczyć dolegliwości i znów będzie można cieszyć się z każdego dnia.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla Ciebie i Mariusza :)

 

Rzeczywiście, Joasiu, chyba czeka nas podobne leczenie i szarpanie się z naszą służbą zdrowia.

Ja rehabilitację mam już zaklepaną na koniec stycznia, ale jeszcze czeka mnie rezonans, ale ten to nie wiem kiedy, bo wiadomo jakie są terminy.

Nawet się jeszcze za to nie zabrałam, zostawiłam sobie tę przyjemność na nowy rok, tak jak Ty. :D

Staram się optymistycznie podchodzić do tego całego zdrowotnego zamieszania, ale nie jest to łatwe, kiedy człowiek codziennie ogląda jakiś inny biały fartuch. :eek:

Dziękujemy z Mariuszem za życzenia, a Tobie też życzymy dużo, dużo zdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko,dawno u Ciebie nie byłam,a tu taka zmiana w kuchni:) Rewelacja,fajnie ,że się zdecydowałaś na indukcję,wiedziałam,że oboje będziecie zadowoleni:yes:Ja już nie mogłabym z niej zrezygnować:no:Przykro mi ,że rodzinka choruje,chociaż mojej też choróbska nie omijają.Najpierw chorowała moja sunia,potem mąż a teraz ja z moją córcią:eek:Oby święta były zdrowe czego Twojej i swojej rodzince życzę:yes:Pozdrawiam i całuski przesyłam:hug:

 

Z indukcji jesteśmy ogromnie zadowoleni, więc jeszcze raz dziękuję Ci Aniu za trafną podpowiedź w kwestii wyboru kuchenki.

Też życzyłabym sobie zdrowych świąt, choć nie wiem jak to będzie, bo dziś zaczęło boleć mnie gardło i już czuję, że jutro będzie katar, więc na chwilę obecną marzę tylko o tym, żeby nic gorszego się nie przyplątało. :(

Dziękuję za życzenia, Tobie i Twoim bliskim też życzę wiele zdrowych i szczęśliwych chwil, nie tylko świątecznych, ale także tych zwykłych, codziennych...

Uściski! :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...