Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Bukowej Chatki


Recommended Posts

Cudowności! Od razu widać, że kilka dni wysokiej temperatury nadało przyspieszenia roślinkom :) W moim starym ogródku wczoraj zastałam kwitnące tulipany. Zszokowało mnie, że to już ;) Ostatnio czas dzielę między pracę a budowę, jak przyjeżdżam to jest już ciemno i tracę wiele z uroków tegorocznej wiosny.

 

Joasiu, moje tulipany też lada dzień rozchylą swoje płatki. To najcudowniejszy czas w ogrodzie po długim, zimowym zastoju. Podglądam Twój dziennik, choć czytam go na milcząco, po cichutko, ale wiem, jak ostro zasuwacie. Niedługo i u Ciebie będzie pięknie. Trzymam kciuki! :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Iwonko, a jak teraz wygląda drzewko, którego gatunek próbujemy ustalić?

 

Na razie wypuszcza drobne zielone listki, ale są jeszcze za małe, żeby móc się jakoś określić.

Też czekam, bo sama jestem ciekawa, czy zakwitnie, a jeśli tak, to jak. :)

Dam znać, jak tylko będzie na nim coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Wiosna to najpiękniejsza pora, wynagradza trudy i uciążliwości zimy :) U Ciebie jest taka różnorodność kwiatów, że można patrzeć godzinami i nigdy się nie znudzi!

Jak się nazywa Twoja odmiana tawuły? A może to coś innego? Mam 1 krzew van Houtte'a i daleko mu do kwitnienia.

 

Witaj Joasiu!

Moje tawuły to te wczesne szare Grefsheim.

Tawuły van Houtte'a kwitną zdecydowanie później, bo dopiero w maju, kiedy moje są już niestety pokryte tylko zielonymi listkami.

Uściski!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witaj Iwonko ponownie. :hug:Ja uwielbiam patrzeć na storczyki. Myślę, że w nowowybudowanym domu będą się czuły u mnie dobrze, bo chciałabym mieć ich kilka...kilkanaście jak się będą dobrze czuły. Może to ogrzewane im tak służy. A poza tym to od jakiej strony świata one czują się najlepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko tulipany u Ciebie zjawiskowe:) I z huśtawką widzę ,że mnie wyprzedziłaś.Moja się robi od ubiegłego roku,ale myślę,że w ten weekend to już się pobujamy:wiggle:Pozdrawiam wiosennie:hug:

 

Witaj Aniu. Dziękuję za pochwałę tulipanów. Huśtawka stoi u mnie już dwa lata i cieszę się, bo drewno wytrzymuje zimy jakoś bez uszczerbku i na razie nic przy niej nie trzeba robić. A bujanie się w swoim ogrodzie to wspaniałe uczucie :D

Uściski posyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iwonko ponownie. :hug:Ja uwielbiam patrzeć na storczyki. Myślę, że w nowowybudowanym domu będą się czuły u mnie dobrze, bo chciałabym mieć ich kilka...kilkanaście jak się będą dobrze czuły. Może to ogrzewane im tak służy. A poza tym to od jakiej strony świata one czują się najlepiej?

 

Witaj Danusiu!

Storczyki to piękne i bardzo wdzięczne kwiaty, więc życzę Ci, żeby w Twoim nowym domu pięknie rosły i wspaniale kwitły. Jestem pewna, że nasze ogrzewanie bardzo dobrze im służy, bo nie wysusza powietrza, a one właśnie tego nie lubią. Storczyki nie lubią tylko południowej wystawy, czyli bezpośredniego słońca, u mnie stoją na wschodnim parapecie.

Pozdrawiam Cię Danusiu cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może będzie super, bo sypialnię mam od wschodu, tzn trochę jest pod skosem lekkim do południa, ale myślę będzie im dobrze i jedno okno w salonie też mam od tej samej strony. Drugie okno w salonie i drugim pokoju gościnnym to mam od północy z przeunięciem w kierunku wschodu, może tam też im dobrze będzie. Zobaczymy jak już będę mieć je (a to jeszcze tak długo :sick:) i którą stronę lepiej polubią. :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może będzie super, bo sypialnię mam od wschodu, tzn trochę jest pod skosem lekkim do południa, ale myślę będzie im dobrze i jedno okno w salonie też mam od tej samej strony. Drugie okno w salonie i drugim pokoju gościnnym to mam od północy z przeunięciem w kierunku wschodu, może tam też im dobrze będzie. Zobaczymy jak już będę mieć je (a to jeszcze tak długo :sick:) i którą stronę lepiej polubią. :yes:

 

Danusiu, bardziej sugerowałabym parapet w sypialni, czyli od wschodu z południem. Tam będą miały rano trochę słońca, co dobrze im zrobi. Północ może być dla nich trochę za ciemna. Zresztą sama zobaczysz, gdzie będą obficiej kwitły. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...