Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

garaż bez ogrzewania ??


michal.bdg

Recommended Posts

wyobraź sobie

 

że

 

ja widziałem

 

samochody stojące na ulicy

i odpalające zimą bez problemu :o

 

Coś w tym musi być bo ja też widziałam takowe :wink:

 

 

no oczywiście- widziałam odpalające..

 

ale "wobraźcie sobie"-widziałam też kierowców którzy mieli kłopot- w przeciwienstwie do osób parkujących w garażu- "wyobraźcie sobie"-nie słyszałąm żeby ktoś narzekał na zamarznięty samochód

 

sama przez rok parkowałam na ulicy- z dniai na dzień bez problemu, ale przy -30 w nocy, po weekendzie nie było lekko- a niektorzy nawet nie próbowali.. więc bez złosliwości może prosze..

nie powiedziałam że wszystkie samochody stojące pod chmurką nie odpalają.. ale po kilku dniach już nie jest tak wesoło..

 

widze, że czasem dzień bez złosliwości to dzień stracony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A co do nieogrzewania. Ja swój (jak już go odgracę) planuję ogrzewać do temp. +5 st. Mam tam wodomierz, zlew itp. więc wolałbym żeby nie zamarzły.

 

Żeby nie wychładzał mi domu ścianę z domem oraz strop garażu są ocieplone styropianem od wewnątrz.

 

A ja mam nieocieplone i dzięki temu jest na swój sposób ogrzewany - zima ok. 10stopni (kosztem lekkiego wychłodzenia ściany w pokoju i tak zastawionej biblioteczką). I w ten sposób nawet zimą mam dość komfortowe warunki do podłubania na stoliku warsztatowym :) A jak już jest baaardzo zimno to do pracy odpalam kaloryferek olejowy.

 

Zastanawiam się po co mi był "domek" dla samochodu, samochodu który wymieniam raz na 2-4 lata, nie mam "chopla" że mi się lakier zadrapał, pewnie że w zimie zimno w dupę jak się wsiada do stojącego na dworze, ale pod blokiem sobie stoi teraz i jakoś nie mam z tego powodu wyrzutów.

 

Ja tez nie mam hopla, ale nauczyłem się dbać o wszelkiego rodzaju posiadany przeze mnie sprzęt. Nie mówiąc o zdecydowanym komforcie, wsiadając do zawsze suchego i ciepłego wnętrza, zwłaszcza zimą. A latem ostatnio gradobicie zmasakrowało znajomej-podchmurkowej karoserię. Poza tym niebagatelną role przy sprzedaży używanego auta stanowi wzmianka "garażowany". Chociaż niektórym to lata czy sprzedadzą samochód trochę taniej... jak się ma jeszcze dwa pozostałe w zapasie :)

Aha - jeszcze jedno - niedaleko mnie jest takie podłe gimnazjum, którego bezstresowo wychowywana młodzież lubi sobie czasem gwoździem porysować po karoseriach. Może mam hopla, ale mnie to razi, jak widzę głębokie rysy wzdłuż mojego auta.

Niech no ja w końcu dorwę tego gnoja... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Włącza się to np. o 7:00 , wsiadasz, wycieraczki i pa do roboty. :)

 

He he, ja kilka lat temu podczas ostrej zimy, w samochodzie córki wieszałem suszarkę do włosów podłączoną do czasówki na przedłużaczu. Dziecko tylko musiało rano pamiętać, aby rozłączyć przedłużacz - stary to był samochód - taki bardzo komunistyczny i nadmuch i grzanie były symboliczne ;)

Zresztą to jest patent skandynawski,i stosowany tez na Islandii i Grenlandii, oni mają wszędzie na parkingach gniazdka przyłączeniowe.

Ale śniegu z dachu i szyb to-to nie odgarniało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo garażowania samochodu po to aby przy sprzedaży uzyskać więcej ... no nie rozśmieszajcie mnie ... niektórzy nawet piloty od tv mają w foli, już nie wspomne o foli na wyświetlaczach komórek.

 

Ja mam lepszy myk przy sprzedaży ... jeździła kobieta - że niby nie zajechany ma być samochód i zadbany, nieliczyłabym na takowy po mnie.

Miłe pachnące, zadbane wnętrze mogę uzyskać po 2 dniach - mucha nie siada, ale nie zmienia to faktu że mam ciężką nogę nawet bez podtekstów ;) - często jeżdże w martensach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo garażowania samochodu po to aby przy sprzedaży uzyskać więcej ... no nie rozśmieszajcie mnie ... niektórzy nawet piloty od tv mają w foli, już nie wspomne o foli na wyświetlaczach komórek...

 

Nie po to garażuję, przeczytaj jeszcze raz mój post - uważniej. Ja już tak mam, że dbam - ale bez tej folii - spoko ;)

ŕ propos - ostatnio kupowałem używany dla córy i zwracałem na to uwagę.

 

Ale nie wyrzucasz samochodu na złom po zużyciu całego paliwa w zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwustanowiskowy i trzydzieści parę metrów :o ?

tyle to ma mój jednostanowiskowy (a dokładnie 32m) i wcale taki duży nie jest a gdzie tu na takim metrażu drugie stanowisko upchnąć...

 

Nawet bez tego "parę". Dokładnie. Szerokość 5,42. Długość 5,76. Wychodzi powierzchnia 31 m2.

 

Powierzchnia mojego samochodu 8,1 m2, samochodu Żony 7,3 m2 = Razem 15,4 m2.

 

Czyli połowa powierzchni garażu. Jakoś się musimy pomieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto garazowac samochod. Ja mam teraz pod niebem i szlag mnie trafia gdy musze skrobac lub oczyszczac ze sniegu szyby.

Nie chodzi o to ze jest w srodku zimno -to nie jest zaden problem, zaparowuja szyby, lusterka i wspomniane skrobanie. rowniez przy odpalaniu po bardzo mroznej nocy moze ne byc milo. Nie wspomne ze czasem cos nam trafi od mrozu-mnie wysprzeglik poszedl dwa lata temu, jakies drobne zarysowanie, dostala sie wilgoc i w nocy zamarzajac rozsadzila mi to i owo :cry:

No, ale to przy mrozach ponizej -15*C.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kiedyś użytkował garaż to wie swoje. Jak ktoś nie miał garażu to wymyśla dlaczego go nie potrzebuje a i tak wiadomo o co chodzi. Ja użytkowałem garaż ponad 10 lat a teraz wszystkie garaże (a mam ich obecnie 4 - w tym 2 dwustanowiskowe) mam zapakowane rupieciami związanymi z budową + w jednym stoi przyczepka + inne skarby i bardzo mnie to irytuje jak widzę auta pod domem (szczególnie zasypane śniegiem)... ale to się zmieni i będą stały tam gdzie ich miejsce.

 

1 garaż mam pod starym domem, jest on bez ogrzewania ale tam temperatura nie spadała poniżej 8 stopni nawet w największe mrozy. 2 garaże są murowane ale wolnostojące i tam temperatura jest tylko nieco wyższa niż na dworze - czyli w zimie jest poniżej 0. W obecnie budowanym domu garaż jest w bryle i wisi w nim grzejnik który odkręcam w miarę potrzeby (normalnie jest zakręcony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... hydraulik powiedział, że to spowoduje ciągłe włączanie pieca i większe zurzycie paliwa - a to mało ekologiczne ;).

 

Oczywistym jest, że ogrzanie jakiegokolwiek pomieszczenia wymaga pewnej ilości energii, która...kosztuje.

Ale na grzejnikach montuje się tzw. zawory, za pomocą których można regulować ilość czynnika grzewczego. Szkoda, że on o tym nie wiedział, miałabyś grzejnik w garażu, który - w razie potrzeby można by było użyć. Np urządzając w garażu - powiedzmy - duże, piękne biuro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja użytkuje garaż wolnostojący nieogrzewany. W zimie temperatura jest trochę wyższa niż na zewnątrz. Jak chcę coś pomajsterkować to muszę zapalać w piecyku. Tak że brak ogrzewania to wg mnie minus.

W nowo budowanym domu będziemy mieć garaż w bryle i będzie ogrzewany ale tak z umiarem. Będzie tam wodomierz więc nie może się zbytnio wychładzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet bez tego "parę". Dokładnie. Szerokość 5,42. Długość 5,76. Wychodzi powierzchnia 31 m2.

 

Powierzchnia mojego samochodu 8,1 m2, samochodu Żony 7,3 m2 = Razem 15,4 m2.

 

Czyli połowa powierzchni garażu. Jakoś się musimy pomieścić.

 

542cm na szerokość :o to będzie hardcore podczas wysiadania (przy 2 samochodach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam garaż w bryle domu oczywiście ocieplony razem z domem wyprowadzony grzejnik ktorego nigdy nie włączałem i samochód dla którego nie ma tam miejsca w zeszłym roku postawiłem jeszcze 2-stanowiskowy wolno stojący i w trakcie budowy jego moja mądra mama powiedziała że wy itak nie będziecie parkowac w nim samochodów i wiecie co miała rację w nim już też nie ma miejsca :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...