Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika budowy C76 na skraju


Iwek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 453
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

nie zniechecam się, że nikt nic nie pisze:) no bo w sumie co można pisać na takim etapie:)

za to jak już pójda mury to mam nadzieję, na liczniejsze wasze opinie i wrażenia;)

 

Może was troszeczkę zachęcę do głośnej dyskusji, jak napiszę, że palnujemy we wrześniu zamieszkać :lol:

Plan jest taki: do 15 stycznia stan SO bez dachu

potem dach i okna ( to wszytsko oczywiście zalezne od zimy, a właściwei jej braku :wink: )

W marcu instalacje a w kwietniu pierwsze tynki i potem wylewki, w między czasie teściu będzie ocieplał dom z zewnątrz, a potem to już na wakacje wykończenie!!! Pięknie nie? Ale czy realne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 months później...

Cześć!

 

Przybiegłam do Ciebie po Twoim wpisie u olgusieniunieczki :D - pisałaś o tarasie. Mój projekt też taki posiada (nad garażem), w ogóle ma bardzo podobną bryłę (indywidualny oparty na Krzysiu), tyle, że dach 30 st :yes:. Będziesz garaż ogrzewać?

 

Zdradzisz gdzie budujesz? Może być na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

hej, nie ma co ukrywać gdzie buduje:) jedna z licznych wiosek w okolicy Lubina.

Taras to ja mam i ile problemów z nim:) z racji na jego duzy metraż (60m) problem był żeby zrobic izolacje i ocieplenie tak żeby w przyszłości nie przeciekał, firmy za izolacje chciały ok 20 tyś. zł! więc grzecznie podziekowaliśmy i w sumie zaizolowali taras panowie od posadzek.

Czy garaż bedziemy ogrzewać? zdaje się że tak, tak! na pewno, bo sobie przypomniałam że grzejnik już tam wisi:) a nawet dwa! jeden na scianie przy domu, a drugi na ścianie "zewnętrznej" blisko bramy, bo panowie od OC powiedzieli że może zima brama przymarzać. Więc posłuchaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, nie ma co ukrywać gdzie buduje:) jedna z licznych wiosek w okolicy Lubina.

Taras to ja mam i ile problemów z nim:) z racji na jego duzy metraż (60m) problem był żeby zrobic izolacje i ocieplenie tak żeby w przyszłości nie przeciekał, firmy za izolacje chciały ok 20 tyś. zł! więc grzecznie podziekowaliśmy i w sumie zaizolowali taras panowie od posadzek.

Czy garaż bedziemy ogrzewać? zdaje się że tak, tak! na pewno, bo sobie przypomniałam że grzejnik już tam wisi:) a nawet dwa! jeden na scianie przy domu, a drugi na ścianie "zewnętrznej" blisko bramy, bo panowie od OC powiedzieli że może zima brama przymarzać. Więc posłuchaliśmy.

 

Cześć!

 

Faktycznie spory ten taras :yes: nasz będzie miał ok 40m. Najbardziej się właśnie obawiam, że za porządną izolację zabulę jakąś astronomiczną sumę...

Stosowaliście jakiś system, produkty konkretnej firmy?

U nas garaż chyba też będzie lekko ogrzewany, ze względu na wodomierz. Ale chyba nie ma to większego znaczenia, najważniejsza jest hydroizolacja, żeby nie przeciekało :roll:

 

Fajnie, są nowe fotki :)

Pochwal się tą autorską łazienką i kuchnią, nie bądź taka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Stosowaliście jakiś system, produkty konkretnej firmy?

 

najpierw papa termozgrzewalna, z kątownikami w rogach, (żeby w przyszłości nie przeciekało w rogach przy domu - rada dobrego wujka :) ) ...na pape położylismy styropian ekstrudowany, na to wylewka oczywiscie ze spadkiem, plytki tarasowe i jakas dziwna fuga żywiczna czy jakaś taka, ogolnie nie przepuszczajaca wody. Ten system zaproponowali panowie od wykonczenia, ze tanszy o połowę to się zgodziliśmy, tym bardziej dają gwarancję;)

 

projekt kuchni wieczorem. Łazienki teraz nie pokaże , bo recznie ja namalowałam i wymysliłam. Ale cierpliwości za dwa tyg wchodzą panowie z wykończeniówką to efekt moich pomysłów będzie widoczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj Iwek :)

Doczytałam na forum grupy budującej,że zamówiłaś kuchnię u Wasilewskiego :D Kiedy będziesz miała montaż??

 

Ja widziałam już kuchnie i wykonania (moja przyjaciółka ma i jej sąsiadka, oraz koleżanka sąsiadki ;) ) więc nie boję się, że będzie coś nie tak... ceny maja ok i są słowni i terminowi...

Mojej siostrze ostatnio zrobili też ławę... a ja zamówię u nich prawdopodobnie jeszcze szafy wnękowe, stół, krzesła i ławę oraz szafkę RTV :lol:

Możesz podać mi cenę jaką zawołali za szafę wnękową i jaka miała być duża??

 

ps. gdzie stoi twój domek?

 

pozdrawiam cieplutko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iwek :)

Kiedy będziesz miała montaż??

 

Możesz podać mi cenę jaką zawołali za szafę wnękową i jaka miała być duża??

 

 

witaj kasia,

montaż mam jakoś na koniec lipca początke sierpnia (dokładnie nie pamiętam). Ja widziałam jedną tylko kuchnie od nich i pomimo, że była nie ładna ( ale o gustach się nie dyskutuje;p) to była bardzo dobrze wykonana a ceny, tak jak mówisz ok!

Za 2 szafy zawołali 8000 zł!!! ( po wytargowaniu ok 300zł) a za szafkę do łazienki ok. 2000zł!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, miło wiedzieć, że ktoś się buduje koło mnie. My stawiamy domek troszkę dalej, na tym osiedlu pod laskiem. Ale mamy dopiero fundamenty...widziałam jak budował się Wasz domek - tempo trzeba powiedzieć imponujące.

 

w takim razie serdecznie witam sąsiadkę/da :):):)

 

Zależało nam na wybudowaniu domu w rok i tego się trzymamy. A tempo imponujące, bo logistyka i zaplanowanie wszystkiego sprawne i dobrze zorganizowane.

 

Do zobaczenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...