Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z płasczem a tradycyjny - różnica kosztów


jarett

Recommended Posts

oki mozecie mi co nieco wyjasnic

co do nasadek na kominki to warto zastanowić sie jak będzie po pewnym czasie wyglądał czopuch i komin oraz sama nasadka na skutek nagłego wychłodzenia spalin, nie jest to naturalny i neutralny proces i ma swoje negatywne skutki, widziałem te nasadki wykonane fizycznie w taki sposób ż enie idzie wsadzić w to ( a jest to przecież częścią przewodu dymowego i to tą najbardziej narażoną na osady i zanieczyszczenia)

ja widzialem ze jest to na kominie a nie w kominie wiec dlaczego ma byc problem z czyszczeniem komina

i czy w plaszczu wodnym tez spaliny nie ida zimne

a pozatym plaszcz wodny okala kominek czy tez idzie przez jakies promnienniki czy cos w podobie to i tam sie osadza sadza i inne swinstwa

a moze sie myle

wydaje mi sie ze kominek z nasadka na komin nie w komin jest rozwiazaniem mniej awaryjnym niz kominek z plaszczem wodnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w końcu jakaś konkretna, merytoryczna odpowiedź :) dzięki bardzo.

 

Podejrzewam, że przy moim zapale do palenia w kominku, biorąc pod uwagę dodatkowe skomplikowanie instalacji (dochodzą jeszcze solary) to będzie zupełnie nieopłacalne przedsięwzięcie.

 

Jarett,

 

I tego sie trzymaj.... jesli traktujesz kominek rekreacyjnie i nie lubisz w nim palic ...to palic w nim nie bedziesz ...albo bedziesz sporadycznie.

Nie laduj sie w te wszystkie

- pompy,

- naczynia wzbiorcze,

- wymienniki ciepla,

- kanalizacje do odprowadzenia wody z instalacji

- doprowadzenia pradu

- akumulatory do podtrzymania pracy pomp

- moze jakas automatyke do przelaczania obiegow - kominek, solar, piec CO

 

tylko zrob sobie ladny kominek - prosty ..zebys nie musial przy nim chodzic, pilnowac i serwisowac.

 

Moj poczatkowy zapal do palenia w kominku po 3 latach wyraznie oslabl :)

 

I rok - palilem codziennie

II rok - weekendy

II rok (obecnie) - goscie ida ....moze w kominku napale ...eee drzewa trzeba przyniesc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na odwrót - na początku uważałem, że solary są sensu, żeby powoli się do nich przekonywać.

a ja liczyłem tak:

miesięcznie 80zł płacę za podgrzanie wody, za instalację z 2 panelami, wychodziło mi 8tysięcy, to wychodzi ok 10 lat okres zwrotu,zakładając że przez 10 miesięcy w roku te panele mi wodę zagrzeją! za 9 lat zacznę być do przodu (1000 zł dałem za bojler), uznałem, że mi się nie opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja za te twoje 8 tysiakow kupie ci 6 paneli chesz

to juz inaczej wychodzi splata tego ustrojstwa czyz nie

inaczej to będzie wychodziła, gdybyś mi sprzedał 2 panele za 5 tysiaków, a nie 6 paneli za 8 tysiaków :-) ,ale przecież to nie był koszt samych paneli... Ja uznałem, że przy miesięcznym koszcie podgrzania wody rzędu 80zł nie opłaca mi się w to wchodzić, ale jeśli koszty by rosły to może inna byłaby decyzja, inna sprawa, to fakt, że gdzieś tam w trakcie budowy , 8tyś może wydawać się niewielką kwotą, my uznaliśmy, że te pieniądze lepiej zainwestować w innym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...