Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

Olasa ale u Ciebie jest ładnie :). Jakoś tak przestronnie :D . To pewnie w dużej mierze zasługa jasnych kolorów. Poza tym, jak widzę, nie masz kominka. Muszę powiedzieć, że rzeczywiście zajmuje on sporo miejsca (chociaż akurat z niego bym nie chciała rezygnować), a ten nasz D06 zbyt duży to nie jest 8) .

Za każdym razem jak oglądam wnętrza "maluszka", to mam wrażenie, że każdy z nas ma inny domek. Ale to chyba dobrze :)

Olasa, fajnie by było jeżeli pokazałabyś nam jeszcze swój zabudowany ganek. Ciekawa jestem jak wygląda. Dużo miejsca dzięki niemu zyskałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ohh jak już się nauczyłam wklejać zdjęcia to zrobię jeszcze ten ganek, a miejsca zyskałam o tyle, że tam gdzie był pierwotnie wiatrołap mam dodatkowy przedpokój z miejscem na szafę garderobianą, a w ganku jest wiatrołap, no i z niego jest wejście do kotłowni, bo jak już kiedyś pisałam mamy piec na paliwo stałe i nie wyobrażam sobie aby było do niego wejście z domu.

 

Z kominka nie zrezygnowaliśmy jak widać na zdjęciach jest komin i na niego miejsce, ale były pilniejsze rzeczy do zrobienia więc początkowo nie powstał, a teraz się nawet z tego cieszę, bo właśnie ze względu na małą ilość miejsca teraz jestem zdecydowana na kozę, najlepiej taką z białych kafli. Kolory specjalnie są jasne w całym domu, ujednolicona kolorystyka, w części dziennej taki sam gres na podłogówce, po to aby optycznie powiększyć maluszka, nawet nie wstawialiśmy foteli od kanapy, bo dla mnie to takie "zawalidrogi", ale znalazłam w piwnicy domu rodzinnego mały fotel z lat "70" i chce dać go do renowacji i wstawić przy stoliku kawowym, który akurat jest na zdjęciach słabo widoczny.

 

Co do "prześwitu to jestem z niego bardzo zadowolona, bo właśnie to okno na szczycie fajnie doświetla mi przedpokój, poza tym tam właśnie mamy południe i dlatego tak naprawdę okno to daje najwięcej światła.

 

W przyszłości też będą nowe meble do kuchni, bo te są ze starego mieszkania, ale układ będzie podobny, za tą ścianką po prawej jest lodówka i wiszące szafki, a w przyszłości będzie wysoka zabudowa aby wszystkie akcesoria kuchenne się zmieściły. Zresztą co do mebli to większość jest z poprzedniego mieszkania i trochę pod nie było urządzane to wnętrze.

 

A to się rozpisałam:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy z wiązarów, nie wiem co masz na myśli pisząc wystawiony, czy chodzi ci o długość okapu? Na zdjęciach może wydawać się krótki okap, ale to chyba kwestia zdjęcia tym bardziej, że dom jest na lekkim wzniesieniu, poza tym ja bardzo się bałam aby okap nie zakrywał okien, co zdarza się w d06 i nie bardzo mi się to podoba, dlatego nadporoża są wylewane osobno, a nie z wieńcem, jak było w projekcie, dzięki czemu okap nie zasłania okien i pomieszczenia w środku są wyższe niż w projekcie na czym mi bardzo zależało, bo w projekcie było chyba ok 2,50, a my mamy w części dziennej 2,70, a w sypialniach 2,60.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 months później...
  • 1 month później...

Witam wszystkich forumowiczów.. bardzo spodobał mi się dom DO6.. Ostatnio trochę czasu poświęciłam na czytanie różnych ciekawostek na temat tego właśnie domu.. wiecie tak mnie on zaciekawił, że przeczytałam ostatnie 12 stron waszych rozmów.. Chętnie oglądałam wasze zdjęcia, które coraz bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że razem z mężem chcielibyśmy taki domek.. Oczywiście kiedy wszystko się uda nie wiadomo, ale nieważne.. Chciałabym się zapytać, tych którzy mają ten piękny domek:

1. Jakie są koszty budowy, inteesują mnie bardzo wasze odpowiedzi.. ile kosztowały materiały, może ktoś dużo rzeczy sam robił, bardzo ciekawią mnie koszty na różnych szczeblach budowy..

2. Czy może ktoś ma taki domek w pobliżu Wrocławai, Brzegu albo Oławy ? Bardzo chcielibyśmy zobaczyć taki domek.. Może istnieje możliwość obejrzenia?:)

3. Ciekawią nas też zmiany jakie zrobiliście w projekcie i jak wpłyneły na lepsze czy gorsze dla domu.

Tyle jak na razie:)

Pozdrawiam Wszystkich Bardzo Gorąco :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarass b. ładnie wygląda Twój domek :) . Chociaż wydawało mi się, że jak był biały, to był już wykończony :oops: . Ale to może dlatego, że ostatnio mam słabość do białych elewacji :roll:

 

doro24 na tych 12 stronach jest dużo napisane o zmianach które wprowadzaliśmy w naszych "maluchach". Przeczytaj jeszcze raz... O kosztach również trochę pisaliśmy, ale weź pod uwagę, że większość z nas budowała swoje domy kilka lat temu :-? . Życzę powodzenia w budowaniu swojego domu i daj znać jak już zaczniesz :)

Jeżeli będziesz w pobliżu Gdańska, to zapraszamy... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięk,,ohh''za zaproszenie:) Troszkę daleko.. Ale liczą się chęci:) Na razie taki domek jest naszym cichym marzeniem.. JAk zaczniemy to dam znać.. ale na pewno nieprędko..bo dopływ większej gotówki wystarczającej na ten piękny dom penie dopiero będzie za dwa trzy lata:( Ale chcieliśmy teraz załatwić geodetę, który zmierzy działeczkę i przepis na nas.. Bo mój teść chce przepisać ją na nas.. Ale.. jak zwykle trudności.. bo działka jest siedliskowa, czy jakoś tak, geodeta tłumaczył, to w ten sposób: teściu może się już budować, a my po odpsaniu jej na siebie musielibyśmy odczekać kilka lat:( Więc, możemy budować na teścia..ale mamy kilka przeszkód.. Wzięliśmy kredyt tylko żeby załatywić formalności.. czyli papiery na budowę.. Więc strasznie długa droga przed nami.. bo najpierw załatwianie papierów i zbieranie funduszy na poszczególne części budowy.. a na końcu nasza wymarzona chatka:)

A nasze fundusze zamiast rosnąć to maleją:( Na razie staramy się załatwić mieszkanie do wynajęcia i chcę iść do pracy, bo na razie mąż pracuje sam.. A ciężko coś odłożyć jak ma się małe roczne dziecko, dużo wydatków i jedną pensje.. Więc na razie są tylko MARZENIA..Bardzo odległe.. niestety.. Ale najważniejsze jest mieć cel i nie gubić go z oczu.. Więc na razie tylko czytam i oglądam wasze śliczne domki:) Pozdrawiam wszystkich marzących i spełniających marzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doro grunt to mieć cel i chcieć go realizować, tak jak ohh pisała o zmianach kosztach już było, na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że trzeba by tak było mieć ok 200 tyś. na ten domek, w budowie jest on raczej prosty więc sporo można zrobić samemu.

My wykańczamy teraz maluszka na zewnątrz, robi sie ogrodzenie, przez cały wiosenno-letni czas "walczyłam" z ogródkiem, a w zasadzie to odnalazłam swoją pasję, jaką jest grzebanie w ziemi więc takie prace mnie niezwykle cieszą. Ten kawałek ziemi to jest coś dla czego warto było ten dom zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fifi02

Witam, wraz z małżonką wybraliśmy projekt D06 i zamierzamy budowac ten domek .

Mam pytanie czy miejscowośc Lisewo w której mieszkacie to Lisewo Malborskie koło Tczewa.

Jeśli tak to czy byla by możliwośc obejzenia domku.

Mieszkamy w okolicy Malborka i chcielibysmy zobaczyć ten domek na żywo.

Proszę o odpowiedz na adres [email protected]

Dziekuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Pytanie dla Tych, którzy już mają D06/D06a:

 

Jak macie wykonaną podbitkę? Prostopadle do ścian, czy równolegle do spadku dachu? U mnie okap dachu ogranicza możliwości, ponieważ przy montażu podbitki prostopadle do ścian, podbitka wyjdzie tuż nad krawędzią okien. Pewnie też tak macie, skoro to ten sam projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My pomyśleliśmy wcześniej o kilku rzeczach i dlatego podnieśliśmy ściankę kolankową o półtora pustaka. Dało nam to możliwość zaadoptowania poddasza na cele mieszkalne. Podbitka wyszła bardzo ładnie i jest prostopadle do ściany.

Zbliża się trzecia zima w "Małym " i zadowolenie nie mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam ofertę firmy na maluszka za stan surowy otwarty - 100 tys. (strop drewniany, projekt bez zmian - sama robocizna 35 tys.), zastanawiam się czy uda mi się wykończyć go pod klucz za drugie 100 tys. (mam zamiar sam położyć kafle, panele, malowanie ścian, ocieplenie zewnętrzne, drzwi wewnętrzne i armature sanitarną), ogrzewanie na gaz (piec dwubiegowy) + kominek na powietrze. Czy ma ktoś rozeznanie czy zmieszczę się w tej kwocie? Zastanawia mnie czy można zamiast stropu drewnianego zrobić żelbeton (czy konstrukcja wytrzyma i koszty za bardzo nie urosną), wiem że proponują TERIVE bis, czy ktoś się orientuje ile może kosztować teriva na ten domek? I jeszcze jedno pytanie zastanawiam się czy kotłownie pozostawić bez stropu jako wejście na poddasze, ale nie wiem czyb to dobry pomysł. Pozdr. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario wydaje mi się, że realne jest wykończyć maluszka za kwotę, którą podajesz, tym bardziej jeżeli sam niektóre prace wykonasz. Wejście na strych przez kotłownie to bardzo dobry pomysł, my mamy je w "holu" i powiem ani to ładne ani wygodne, szczególnie te rozsuwane schodki to porażka, marzą mi się chociaż najwęższe kręcone, ale nie bardzo u nas jest gdzie je wstawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 1 metra kwadratowego stropu ok 54 zł + beton do jego zalania.

http://www.allegro.pl/item828151892_strop_teriva_promocja_belka_pustaki_54zl_m2.html

Czyli za sam strop około 4500 zl. + beton do zalania.

Konstrukcja domu jest przewidziana pod taki strop więc musi wytrzymac.

Taniej wyjdzie zrobić sufit z plyt k-g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...