Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
No właśnie :D , mógłby być odrobinkę większy.Jako że jestem wśród sympatyków tego cudnego domku i na razie można powiedzieć przygotowujemy się z mężem psychicznie do kredytu na budowę :D mam pytanie do osób które już mieszkają w tym domu, czy ta powierzchnia jest wystarczająca? Najbardziej nurtują mnie sypialnie. Największa ma ponad 13 m2. Czy zmieści się tam dwuosobowe łożko i jakaś duża szafa (żeby się można było ruszyć jeszcze w tym pokoju), wiadomo trzeba gdzieś trzymać rzeczy a w sumie nie ma nigdzie miejsca żeby wstawić jakąś dużą szafę np. w przedpokoju. Może wybudował ten dom ktoś z małopolski? Chętnie zobaczylibyśmy go na żywo bo to zawsze inaczej niż na rysunku. Byłoby super gdyby się ktoś zechciał go nam pokazać. A w tym domu jest jakiś strych i gdzie jest na niego wyjście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałam Wasze domki i jedyne co mogę powiedzieć to CUDOWNE! Zazdroszczę... ale mam nadzieję, że i nam jakoś się uda (wiadomo, zawsze chodzi o fundusze) w niedalekiej przyszłości... roku 2011/12 zamieszakć we własnym. Proszę o opinię czy jest realna szansa za kwotę powiedzmy 250 tys. (brutto) wybudować ten domek w stanie pod klucz? bez szaleństw z materiałami itd. Czy budował ktoś go w ostatnim czasie? Jakiego rzędu to są koszty?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że może gbyby ten dom miał kilka metrów więcej (np.trochę większa łazienka) to byłoby super. Ale nam się ten projekt bardzo podoba, choćby z tego względu, że...mierzymy siły na zamiary. Trzeba wziąć kredyt i tyle. Oboje z mężem wychowaliśmy się w domach( i to znacznie większych), teraz mieszkamy tam gdzie pracujemy czyli w Krakowie, w mieszkaniu 35m2 (jeden pokój) z malutkim dzieckiem. Po trzech latach mieszkania w takiej klitce w sumie można się przyzwyczaić i w zasadzie mówimy, że gdyby był jeszcze jeden pokój to już byłoby lux. Ale jak ktoś mieszkał w domu to chciałby go mieć (bezcenny ogródek koło domu gdzie można za przeproszeniem chodzić w lecie w majtkach :D a nie wyjść na chodnik przed blokiem i co dalej, ostatecznie szukać kawałka miejsca na trawniku obok uważnie omijając psie kupy :( fuj!). Jasne że gdyby nas było stać to szukalibyśmy projektu dużo większego ale ten pomimo, że malutki wydaje się mieć wszystko żeby spokojnie zmieściła się w nim mała rodzinka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pasjonatów :) D06 . Ja, a raczej My powoli "dojrzewamy" do tego projektu. jako, że w perspektywie domek ma być zasiedlony jedynie przez dwoje średniowiekowych lokatorów i psy - wydaje mi się, że D06 jest optymalnym rozwiązaniem.

Nim podejmiemy ostateczną decyzję , chciałbym zrobić kalkulację kosztów budowy i utrzymania ( krezusami nie jesteśmy). dlatego mam serdeczną prośbę do już bdujących i posiadajcych dokumentację o udostępnienie kosztorysu inwestorskiego i zestawienia materiałów otrzymanego z projektem ( e-mail). będę bardzo zobowiązany.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości ciąg dalszy... Poczytałam tu i tam i muszę przyznać że łudziłam się że można wybudować ten dom za powiedzmy 250 tyś. (bez działki) z wykończeniem (średni standard) , ale już sama nie wiem. Czy to jest możliwe? Może buduje ktoś aktualnie ten dom bo jestem ciekawa kosztów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarass33 zasiałeś ziarno nadziei w moim sercu :D , skoro piszesz że Wam się udało to może rzeczywiście nie jest tylko sfera marzeń. A czy budowaliście tzw. sposobem gospodarczym? My zastanawiamy się nad wynajęciem jednej ekipy (za jakąś rozsądną cenę oczywiście) do SSO, choć niektórzy twierdzą że to podobno wychodzi drożej. Musimy się zorientować bo na pewno nie mamy zamiaru przepłacić tam gdzie nie trzeba, wydatków będzie i tak sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuzszym czasie! :) Niebawem ruszamy z budową D06, zostało już tylko dopełnienie formalności z bankiem w zwiazku z kredytem. Pozwolenie na budowę już jest! Ekipa murarska jest! Pogoda jest! Więc zostało odliczanie.. do wbicia łopaty :wink: Apropo kosztów budowy. Podobno w max. 220 tyś PLN się zmieszczę i będę mógł zamieszkac. Koszt razem z robocizną. Oby się udało! Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...