Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie kochani. Nawet nie wiecie jak się cieszę że coraz więcej osób buduje D06. To jest naprawdę fajny domek! My już w swoim mieszkamy od maja 2003. Jesteśmy z Dębnicy Kaszubskiej /to pod Słupskiem/ i zapraszamy do nas, jeśli ktoś ma ochotę. Myślę że warto zobaczyć jak ten dom wygląda po wybudowaniu. Znajomi z forum którzy przyjeżdżali do nas specjalnie aby zobaczyć jak on w rzeczywistości wygląda przyznawali, że nie spodziewali się takiego efektu. My po wylaniu fundamentów byliśmy wręcz załamani, bo wydawał się nam taki mały. W rzeczywistości okazał się tym co potrzebowaliśmy. Jeśli macie jakieś pytania to postaram się pomóc, trudno jest pisać tak ogólnie, bo nie wiem co was interesuje. Pozdrawiam. Agnieszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, jeśli chodzi o mnie to rzeczywiście kuchnia mogłaby być trochę większa, ale taką samą miałam w bloku więc jestem przyzwyczajona. Natomiast salon nam w zupełności wystarcza. Jest miejsce na komplet wypoczynkowy z ławą, stół z krzesłami, niewielki regał. Sporo miejsca zajmuje kominek, ale bez niego być nie może. Jeśli chodzi o zmiany to mamy lustrzane odbicie projektu z dostawionym garażem od strony salonu. Przenieśliśmy okna sypialni z boku domu na ścianę przednią i tylną. Zmniejszyliśmy wnękę na drzwi balkonowe - balkon ma 100 cm + okienko na wysokości pozostałych. Ponieważ ogrzewamy dom tylko kominkiem w miejscu pomieszczenia gospodarczego zrobiliśmy toaletę + pralka i tym samym w łazience mamy więcej miejsca na wannę i kabinę prysznicową. To tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Pozdrawiam wszystkich budujących D06. Właśnie uzyskałem pozwolenie i z chwilą pojawienia się wiosny wbijam łopatę w ziemie. Szukam tych co budowali, budują lub będą budować swój zamek :D wysyłajcie swoje spostrzeżenia na e-mail [email protected], ja ze swej strony podzielę się wszystkim co wyniknie przy budowie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do pytań.

Jestescie zatem po sezonie grzewczym - ile placiliscie za prąd w sezonie zimowym i jakie macie odbiorniki elektryczne/?

Czy paliliscie w kominku non stop, jakim drewnem i ile go spaliliscie?

I ostatnie pytanie jakie macie ocieplenie stropu i czym macie ocieplone kanaly od wentylatora rozprowadzajacego cieple powietrze/?

pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek, fundament mamy wylewany.

Andrzej, dom ogrzewaliśmy tylko wkładem kominkowym o mocy 12 kw i zużyliśmy 20 m3 drzewa, głównie brzozy i dębu. Średnia temperatura w domu to 21-22 stopnie. Mamy zabezpieczenie również na ogrzewanie elektryczne, ale nie mamy jeszcze grzejników i chyba na razie nie będziemy w nie inwestować, bo ogrzewanie kominkowe sprawdziło się doskonale. Paliliśmy na zasadzie po południu umiarkowanie, na noc pełny kominek i zamknięte wszystkie dopływy tlenu, rano dokładaliśmy znowu do pełna i jak wracaliśmy z pracy to znów dokładanie, bo ciągle się żarzyło. I tak w kółko, raz w tygodniu dokładne czyszczenie kominka. Strop mamy ocieplony wełną mineralną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzeki Agulu, też mam zamiar założyć ogrzewanie z kominka, plus posiłkowe elektryczne, zastanawiałem się nad kolektorami słonecznymi ale do przyszłość. Kolejne moje pytanie dotyczy ścian. Nie wiem co byłoby lepsze Poroterm czy Ytong. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju nie mamy wentylatora, chociaż pierwotnie planowaliśmy go zamontować, ale znajomy powiedział nam, że na taką powierzchnię nie będzie nam potrzebny. A że wiadomo to dodatkowy koszt więc zrezygnowaliśmy. I rzeczywiście nie jest on potrzebny, grawitacja robi swoje. A jeśli chodzi o izolację rur to jest to wata budowlana i folia aluminiowa.

Iro, jeśli chodzi o ściany to my budowaliśmy z Silki i nie wiem specjalnie nic na temat proponowanych przez ciebie materiałów. Z silki jesteśmy bardzo zadowoleni.

Pozdrawiam i życzę wesołych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wiatm wszystkich zapalencow.

W tym roku chce zaczac budowe domku D06 maly. Jedyny problem jest w tym, ze mam wjazd na dzialke od poludnia, a domek jest zaprojektowany na dzialke z wjazdem od polnocy. Czy ktos juz moze przerabial ten projekt na dzialke z wjazdem od poludnia. Jesli tak to prosilbym o komentarz oraz uwagi dotyczace takiej zmiany. Czy stawial go juz ktos z MAXa 29?

P.S. Buduje ten domek w okolicy Lodzi.

O odpowiedzi prosze na [email protected] lub na forum.

Pozdrawiam. Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Podciągam temat. Powiedzcie na jakim etapie juz jesteście? U mnie stan surowy zamkniety (prawie), okna w przyszłym tygodniu. Jak na razie domek zaskoczył mnie wielkością , na plus :D Sądziłam, że będzie mniejszy. Pokoiki są przyzwoite i w ogóle jest najpiękniejszy na swiecie :wink: Jeszcze pytanko do tych, którzy już mieszkają w D06: jak zabudowaliście kuchnię? W kształcie litery U czy L? Wprawdzie jeszcze daleko do tego etapu, ale pomarzyć mozna 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...