Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich serdecznie

Bardzo mi się podoba projekcik tego domku

Mam pytanie czy moglibyście Państwo podać przybliżone (obmiar) ilości i koszty materiałów jakie są potrzebne do wykonania tego domku tak z grubsza. Może moja prośba jest odrobinę niestosowna ale trudno kupić projekt z obmiarem i dojść do wniosku że się jest na ten dom "za krótkim"

Pozdrawiam i dziękuję

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam wszystkich !

 

Jestem na etapie wyboru projektu i zakupu działki budowlanej.

Zdecydowałem się na projekt D06 jest mały prosty i tani, orientacyjna wycena muratora która dostałem niedawno to około 80 tyś. zł ale po przeczytaniu innych postów sądzę że koszt będzie wyższy.

Chciałbym skorzystać w uwag, doświadczeń innych (co warto zmienić, czego brakuje, co jak wykonać) którzy budują, budowali lub mieszkają w takim domku.

Gdyby była taka możliwość to bardzo byśmy chcieli z żoną zobaczyć taki domek, pochodzę z okolic Rzeszowa a także jeśli ktoś posiada zdjęcia z realizacji albo już gotowego domu lub wnętrza to bardzo bym był wdzięczny za udostępnienie.

Mam upatrzoną działkę o wymiarach 22m x 50m droga (będąca własnością właścicieli działek) od pół.-wsch a las od poł-zach, działka bez uzbrojenia (wszystkie media są 150m dalej przy osiedlu które powstało wcześniej) w cenie 13.000 zł, co sądzicie o takiej działce, zdaję sobie sprawę że podłączenie wszystkiego jest kosztowne ale nie będę sam gdyż oprócz mnie będzie jeszcze sześć innych sąsiadów. Z działkami uzbrojonymi w mojej miejscowości jest problem gdyż są albo bardzo duże albo bardzo drogie albo mające kilku do kilkunastu właścicieli.

 

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten post

 

Zygmunt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Widziałam daty ostatnich postów. mam nadzieję, że odezwie się ktoś kto obecnie buduje "Małego". Ja właśnie wczoraj nabyłam ten projekt :D i od wiosny chcę zacząć.

Koszty jakie podajecie są bardzo fajne, ale zeszłoroczne :( więc nie wiem jak się mają do obecnej - unijnej :wink: - rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też dołączam do grona wielbicieli Małego,

Na dobre zagościł w świadomości mojej rodziny, chociaż go jeszcze nie nabyliśmy, jest to tylko kwestią czasu.....

Też jestem ciekawa kosztów, ale wydaje mi się, że wersja d06a jest droższa od tej podstawowej, którą ja chciałabym budować,

 

Viperka!

Czy masz w planie jakieś zmiany w projekcie? Jestem ciekawa.

Ten projekt jest naprawdę fajny, cieszę się, że w końcu ktoś o nim napisał :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Widzę, że D06 ma nadal zwolenników. Na stronie muratora można znależć zdjęcia, akurat mojego domku, a w jednym z numerów "Zbudyj dom" są opisy kilku małych domków. Koszty budowy na pewno się zwiększyły, widzę to teraz gdy zabieram się za budowę garażu. Ja z domkiem zdążyłem jeszcze prze podwyżkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się cieszę, że innym też sie podoba ten domek! :D

Wprowadziłam pewne zmiany:

-dołożyłam garaż (z lewej strony)

-przeniosłam okna sypialni na front i tył domu

-zadaszyłam taras

-i dołożyłam okien w salonie

UFF - teraz jest super.

Rozmawiałam z murarzem i powiedział mi 11zł za metr muru przy czym nie odlicza okien. Mur z maxa - jednowarstwowy - ocieplenie liczy osobno. Czy to dużo?

Teraz jestem na etapie wyboru kotła i wkładu kominkowego. Dumam też nad oczyszczanią - szambo jakoś mi śmierdzi :wink:

O kredyt staram się w Multibanku. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Planuję zacząć w marcu-kwietniu.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

My dokonaliśmy- wirtualnie- podobnych zmian, głównie a'propos okien.

Mam pytanie, a w jaki sposób zadaszyłaś taras, jako przedłużenie dachu?

Ciekawa jestem kosztorysu wykonanego dla banku!? My chyba spróbujemy w PKO BP...zobaczymy. Ciekawa jestem wszystkiego co dotyczy tego projektu i Twoich poczynań, dlatego pisz jak najwięcej. Będę z uwagą śledzić. A z której części Polski piszesz jeśli to nie tajemnica?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu!

Taras zadaszyłam osobnym daszkiem. Montowane takie ustrojstwo jakieś 30 cm pod dachem - podobno mniej problemów z wodą i śniegiem. Z drugiej strony słupki.

Dzisiaj dołozyłam jeszcze okna od strony tarasu - mamy teraz tam po prostu dużą szklaną ścianę :D Może będzie drożej, ale za to salonik będzie się wydawał większy no i bardziej otwary na ogród :lol:

Kosztorys do banku robię na razie sama, potwierdzi mi go tylko architekt, w Multibanku i tak wymagają rzeczoznawcy (znowu jakieś 700zł :evil: ).

Wstępnie wychodzi jakieś 160000zł. Zobaczymy...

O postępach będę na bierząco informować. :D

A budowę mam na Śląsku - pod Częstochową.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam jedno pytanie.........

z której strony masz wjazd na działkę? no i czy masz projekt w odbiciu lustrzanym? nasza działka, którą właśnie nabywamy jest z wjazdem od północy...

no i to pytanie dotyczy właściwie wszystkich, którzy mają D06, gdyż nie wiem jak to rozwiązać, nie chciałabym mieć w pokoju dziennym non stop słońca....może jogurcik podzieliłby się spostrzeżeniami na ten temat,

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wjazd od północy :D i oczywiście projekt w odbiciu lustrzanym.

Też uważam, że słońce bez przerwy jest uciążliwe, ale z kolei fajnie jest jak jest dużo światła - weselej jakoś (zwłaszcza zimą).

Dlatego będziemy mieli zadaszony taras na szerokości ok. 3m.

Wydaje mi się, że ograniczy to bezpośrednie nasłonecznienie, latem będzie miło posiedzieć w chłodnym cieniu, ale nie zabierze światła.

Poza tym dodatkowe wysokie (nieotwieralne-tańsze) okna powiększą przestrzeń.

Pewnie sprawdzi się dopiero w użytkowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podpiwniczenie domku to nie najlepszy pomysł. Piwnica to droga i chyba jednak średnia przyjemność. Jeśli bardzo chcesz, to wszystko jest możliwe, ale "Mały" to domek pomyślany w taki sposób by koszty były niskie (koszty budowy i użytkowania).

Poza tym garaż na poziomie takim jak cały dom nie zmusza do wchodzenia do niego przez dom. Może być zupełnie autonomicznym pomieszczeniem.

No, ale każdy ma inne potrzeby, więc jeśli bardzo chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowczynia, my zaczynamy (chyba zaczynamy) w tym roku. Mowie chyba, bo bo nie wiemy czy wybierzemy ten projekt ,jestesmy tak na 75% pewni. Podpiwniczenie w tak małym doku to chyba przesada, jak kiedys mieszkalem w segmencie, to piwnica to sam problem, idiotyzm.. :wink: :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Zostałem wywołany do odpowiedzi, więc się zgłaszam. Ja mam wjazd od wschodu, więc taras wystawiony jest od strony zachodniej. Okna w D06 są osadzone zaraz przy wieńcu więc część okna (musiałem nachylić dach pod kątem 30 stopni) jest osłonięta przez dach słońca jest w sam raz na pewno nie będzie go za dużo również od południa. Jeżeli ktoś chce mieć piwniczkę to można ją zrobić np pod tarasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...