Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

:D w ostatnia sobote ogladalem dom aguli w debnicy kaszubskiej, jestem pod ogromnym wrazeniem, taki maly a jednoczesnie tak duzy, powiedzialbym w sam raz, jest idealany. u mnie juz postawilem kropke nad i. teraz zabieram sie za wszystkie formalnosci i ruszam z budowa. jeszcze w sumie nie wiem co z garazem, czy wolnostojacy czy tez z boku domu.

AWIk: ja bede budowal w niestepowie obok zukowa. jakies 20 km od gdanska w strone kartuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy już wyrys i wypis z planu, zamówiliśmy mapkę do celów projektowych. Pomału lokomotywa rusza, chcemy zacząć jeszcze w tym roku.

 

Zmiany jakie chcemy wprowadzić to na pewno przeniesiemy okna z bocznej ściany na front, chcemy je troche powiększyć, z boku chcemy dobudowac garaż taki jak w D06a i na nim urządzić taras z wejściem po schodach od ogrodu. Chcemy także zagospodarować część pomieszczenia gospodarczego na WC.

Ze względu na warunki zabudowy musimy podnieść dach tak aby kąt wynosił 35st. No cóż, będziemy wyglądać poważniej.

 

Jak rodzaj ogrzewania planujecie zastosować w Waszym Maluszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to wyrys i wypis juz mam, w nadchodzacym tygodniu bede zamawial mapke sytuacyjno wysokosciowa. u mnie tez mam klopot z dachem bo w wypisie podaja min 42 stopnie, ale dowiadywalem sie ze nie powinno byc problemu i chyba nie bede musial podnosic kata dachu, ma to przejsc. o ogrzewaniu jeszcze nie myslalem, natomiast tak jak wy chce przeniesc okna boczne na sciane frontowa i ogrodowa.

w jakiej technologi zamierzacie budowac? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez buduje tzn. jestem na etapie adaptacji...:) Ale w sierpniu ruszamy pelna para. D06 stoi nieopodal mojego miasta dodam, iz jest bez zadnych zmian. Niestety wyglada to troche fatalnie, bez tego okana w scianie forntowej. Wspaniali ludzie, którzy tam mieszkają, z łatwościa wprowadza Was w świat małego :wink: :D

 

pzdr. Ivo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

My też zdecydowaliśmy się na D06. Jesteśmy na etapie murowania fundamentów. Niestety pada więc nalało nam "trochę" wody do wykopu i kaloszki są niezbędne, ale zaczęło być już coś widać...

Po tym użeraniu się z papierkami i czekaniu na każdą decyzję cieszy jak można zacząć coś robić.

Murarz nam się trafił niezły, ale filozof. Na szczęście nie tylko gada... :D

Poza tym od dwóch tygodni uzupełniam papierki w banku, wciąż życzą sobie czegoś nowego... :evil:

Radzę zacząć wcześniej starać się o kredyt, zawsze zaoszczędzi to trochę nerwów i czasu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Zmiany architektoniczne już zrobione, warunki o przyłącza załatwione, wniosek o pozwolenie złożony. Podobno 18.07 powinien już być. Wtedy kredycik, zdjęcie humusu, wykop, przyłącze wodociągowe, ..............,

ogródek, grill, ogień w kominku, znajomi na parapetówie, córeczka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę użytkowego poddasza, ale chciałbym korzystać z poddasza by przechowywać rupiecie. Oryginalny D06 ma kąt nachylenia dachu 25 stopni i dźwigary kratowe.

- Czy próbowaliście zwiększyć kąt nachylenia dachu?

- Czy taka adaptacja wymaga zgody architekta?

- Czy ktoś robił wieniec, strop drewniany, niską ściankę kolankową, murłatę, dach?

- W projekcie dźwigary mają kształt /-\ - a ja chciałbym przesunąć w dół pas dolny by wiązary bardziej przypominały /_\ . Czy tak można zrobić? Gdzie wtedy murłata?

- Czy aby uniknąć zbyt wielu zmian kupić D06a, zrobić i ocieplić strop drewniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ze względu na warunki zabudowy musieliśy zwiększyć kąt do 35st.

W okolicach Gdańska jest firma która wykonuje gotowe dźwigary. Zrobili nam projekt za 250zł. Architekt zrobił adaptację oryginalnego projektu z muratora i gra. Jak powiesz jak wstawić zdjęcie to wstawię nasz projekt po zmianach. Taka zmiana wymaga zgody autora projektu. Spokojnie, bez większych problemów załatwisz to przez biuro muratora.

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...