Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

wychodzi mi, że takie maleństwo naprawdę by nam starczyło, :(

 

No kochana, nie jest to takie maleństwo. My kiedyœ mieliœmy mieszkanie 63m2 i znajomi mówili o przestrzeniach, a tu jest tych m2 trochę więcej.

Póki co :lol: mieszkamy w trójkę i spokojnie jeszcze jedna lub może nawet jak dobrze pójdzie :D dwie osoby mogš z nami jeszcze pomieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas też na razie dwoje, ale w planach na pewno jeszcze jedna mała istotka. Jeśli chodzi o wielkość domu to też myślę, że mieszkanie w bloku ponad 70m to wypas, jak na moje warunki finansowe oczywiście, ale za cenę nowego w Toruniu, w którym mieszkam myślę uda nam się postawić mały domek.

 

Zaczęliśmy myśleć o budowie początkowo domu ok 120 m, potem nasze wymagania spadły do 100, ale jak coraz intensywniej liczymy to wychodzi nam, że te 77 m nam starczy, a pozwoli nie zadłużyć się aż tak bardzo, bo chcemy wziąść kredyt na budowę. Poza tym jeżeli to nie tajemnica ile kosztował cie do tej pory domek, inny forumowicz podaje, że postawił i wykończył d06 za 120 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieliœmy podnieœć dniach, bo warunki zabudowy wymagały min 35st. Dodaliœmy okno od frontu, bo w oryginale wyglšda jakoœ niemrawo. Dodaliœmy okno w salonie, przedzieliliœmy pomieszczenie gospodarcze i urzšdziliœmy tam WC na razie więcej nie pamiętam. Porozmawiam wieczorkiem z żonš może sobie coœ jeszcze przypomnimy. Postaram się zeskanować poprawiony projekt.

Budowaliœmy systemem gospodarczym. Włożyliœy w "maluszka" mnóstwo swojej i moich braci pracy.

Miesišc ostrej charówki, ale naprawdę warto było.

Spokój, bez stukajšcych sšsiadów, cieplutko, miło, przyjemnie, a co dopiero jak przyjdzie wiosna i będzie można zaczšć robić coœ z ogrdókiem - po prostu żyć nie umierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ładny domek i fajnie że sš zdjęcia jak to wyglšda w œrodku. Mam drobne pytanie czy poza podziałem pomieszczenia gospodarczego na dwie częœci nic nie zmienialiœcie w układzie pomieszczeń?

A i czy po zmianie naczylenia dachu na 35 stopni da się jakoœ wykorzystać tę przestrzeń u góry.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem wczeœniej przesunęliœmy i powiększyliœmy wszystkie okna, dodaliœmy okno w salonie, daliœmy dwa pustaki więcej i doatkowy wieniec, zyskujšc całkiem niezłš powierzchnię mieszkalna na poddaszu. Jako, że i tak musieliœmy przerobić konstrukcję dachu ze względu na warunki zabudowy (kšt nachylenia), to mamy konstrukcję krokwiowo-jętkowš i czystš przestrzeń, bez wišzarów.

Dostawiliœmy garaż z zamysłem urzšdzenia tam tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicz polikarpia napisał, że wydał 120 tyś http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=48138&highlight=d06, myślicie, że jak bardzo nieaktualną cenę podał, wprowadził się chyba wiosną tego roku więc budowa nie była tak dawno, aby ceny bardzo zdążyły się zmienić, Avik podaje, że wydał 135 tyś. z garażem, fakt, że brakuje mu jeszcze tynk zewn. ale chyba na garaż te 100 tyś. można odliczyć?

 

Jak oceniacie faktycznie za ile można ten dom wybudować oczywiście w średnim standardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 135k to sš koszty bez żadnych œciem, wszystko jak najbardziej legalne bez rzadnych szachrów-machrów. Częœć rzeczy udało sie załatwić taniej, sporo targowaliœmy sie w hurtowni budowlanej o wszystko, mnóstwo pracy własnej i ograniczony standard no i jest. Dodatkowo zainwestowaliœmy w kolektory słoneczne także te 6k możesz œmiało odjšć. Musieliœmy wymienić sporo ziemi to kolejne 3k.

Wszystkie meble mieliœmy swoje. Dokupiliœmy pochłaniach, odkurzacz, piekarnik i płytę grzewczš (ok. 4k w tych 135k oczywiœcie) - czyli 10k do przodu. Ten garaż można liczyć na 10k. Czyli 120k przy dobrych wiatrach i mnóstwa dobrych chęci i zapału i macie swojego maluszka.

Wszystkiego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...