Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

grzejniki konwektorowe na prąd:wink:

 

A nie myœlałaœ może o zainstalowaniu grzejników akumulacyjnych z dynamicznym rozładowaniem. Taki grzejnik co prawda kosztuje ok. 2000 ale pobiera pršd np. w II dużo tańszej taryfie a oddaje ciepło wtedy kiedy potrzebujesz. My w swoim maluszku mamy kominek z płšszczem wodnym, jest to doœć tanie w eksploatacji urzšdzenie, ale gdybym budował dom jeszcze raz to bardzo poważnie myœlał bym o grzewaniu właœnie z grzejnikami akumulacyjnymi i z DGP.

Pomimo, że koszty ogrzewania to największy koszt eksploatacyjny w domu, ale jakiœ minimalny komfort też się należy.

Może pomyœl też o jakiejœ spirali na wylocie by ogrzewać ciepłš wodę.

Przemyœl wszystkie za i przeciw różnych wariantów ogrzewania.

To była chyba najtrudniejsza decyzja podczas budowy.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie już jak wyglądają wasze maluszki, to może powiem jakie my chcemy zrobić zmiany i jak możecie napiszcie czy to dobre są pomysły.

 

1 Zmiana okien z sypialni zewnętrznych przełożenie na ściianę przednią i tylną, dołożenie okna w salonie na szczycie, bo tam jest południe, a ja kocham słońce i trochę mnie martwi ten taras od wschodu :( Poza tym chcę okna w całości, bo strasznie takie mi się podobają

 

2 . Nie podoba mi się, że dach nachodzi tak na okna, myślimy o podniesieniu o 1 pustak i zmiana kąta nachylenia na 30 st (tu szczególnie proszę o wypowiedzenie się)

 

3 Gdzie macie wyjście na strych, ja myślę o tym aby zrobić to na końcu holu,

 

Reszta w zasadzie by została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Zmiana okien z sypialni zewnętrznych przełożenie na ściianę przednią i tylną, dołożenie okna w salonie na szczycie, bo tam jest południe, a ja kocham słońce i trochę mnie martwi ten taras od wschodu :( Poza tym chcę okna w całości, bo strasznie takie mi się podobają

OKna na front obowišzkowo bo mały wyglšda trochę ułomnie. My w salonie też mamy dodatkowe okno i dzięki temu salon wyglšda i poważniej i przyjemniej.

 

2 . Nie podoba mi się, że dach nachodzi tak na okna, myślimy o podniesieniu o 1 pustak i zmiana kąta nachylenia na 30 st (tu szczególnie proszę o wypowiedzenie się)

Nam też się to zabardzo nie podobało. Nie mieliœmy też wyjœcia bo warunki zabudowy mówiły że dach musi byc min. 35st i taki mamy. Nie doœć że mały wyglšda doroœlej to jeszcze zyskaliœy całkiem sporš powierzchnię do zagospodarowania na strychu.

 

3 Gdzie macie wyjście na strych, ja myślę o tym aby zrobić to na końcu holu,.

 

Koniecznie przypilnuj wykonawców i pomyœl już teraz jak duży chciałabyœ mieć wyłaz (np. FAKRO). Myœmy pomyœleli o tym trochę za póŸno i jedyne miejsce gdzie ten wyłaz dało się zamontować to był salon. NIe doœć że nie wyglšda to za bardzo elegancko to jeszcze zawsze trochę się na brudzi i ciepełka z salonu wywieje.

 

Reszta w zasadzie by została.

 

Myœmy przedzielili pom. gospodarcze i urzšdziliœmy tam kibelek. Dzięi temu mamy przestronniejszš łazienkę.

 

Miłego planowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Awik, mamy nadzieję, że w najbliższym czasie na żywo obejrzymy d06 jednego z forumowiczów, wtedy na pewno jeszcze lepiej będzie się planowało. :D

A w przyszłym albo najpóżniej za 2 tyg. oddamy sprawę przemyśleniom architekta :wink: i jak będzie wszystko po naszej myśli kupimy projekt

 

Z tym wyłazem to faktycznie w salonie bym go nie chciała :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Dzięki Awik za zainteresowanie :p Ja dlatego zjawiłam się na tym forum, bo miałam poważny problem właśnie z wyborem ogrzewania :cry: Przejrzenie forum zainspirowało mnie do takiego sposobu ogrzewania. Moja druga połowa myślała o tych z rozładowaniem, ale dla mnie ich postura jest za duża do takiego domku i nie mam drugiej taryfy :( Ja mam taras na południe i dużo słońca lutowego w salonie mimo braku zmian w projekcie :) Uważam, że przełożenie okien spowodowałoby problem z ustawieniem mebli w pokojach- wychodzą na zachód- one są bardzo "ustawne"! A wogóle to się bardzo cieszę, że Ktoś już taki domek wybudował i w nim mieszka i jest zadowolony, to mnie napała wielkim optymizmem :D Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę widziałam d06 w realu i bardzo mi się podobał, najbardziej byłam zdziwiona tym, że jak się do niego wchodzi wcale nie sprawia wrażenia małego domku :o , przyznaje, że zupełnie inaczej go sobie wyobrażałam, zaskoczył mnie na szczęście pozytywnie jego wygląd. :D

 

Dziękuję właścicielowi domu za możliwość obejrzenia go i gratuluję naprawdę ładnego lokum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Gratuluję wyboru :D Długo mnie nie było na forum...

Tylko jedno zrób - wynieś go lekko nad teren - ja po wylaniu fundamentów i nałożeniu warstwy poziomej izolacji podniosłam je o trzy warstwy betoników i uważam, że to był bardzo dobry pomysł. Domek lekko się podniósł i wydaje się bardziej okazały, dostojny, większy itd. słowem nie siedzi w ziemi. Wiem- problem schodów z tarasu , ganku - to przede mną. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że będę mogła na bieżąco podglądać budowę małego, bedę o dwa kroki za Toba więc zawsze jakieś uwagi będą mile widziane.

My dzisiaj odebraliśmy projekt i po cichu liczymy, że adaptacje i pozwolenie uda nam się załatwić w ciągu 2 najbliższych tygodni. :roll: , poza tym w tym roku chcemy postawić tylko stan surowy otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa już mi puchnie od rozważań nad projektem :roll:

Największy problem mam ze stropem, chcemy drewniany i na tym moja pewność się kończy, Avik u ciebie jest chyba taki drewniany żebrowy? Ja bym chciała aby w salonie i kuchni były widoczne belki, może jogurcik coś mi podpowie, bo to jego sufit mnie zainspirował. Jak to wygląda, jak zrobić aby było najtaniej i najsensowniej, czyli od przedpokoju normalnie żebrowy, pustka, wełna regipsy, ale co z tym salonem i kuchnią ? Nawet nie wiem jak zadać to pytanie fachowo :oops:

Czy faktycznie jest tak, że jak podniosę budynek przy takim drewnianym stropie o jeden pustak, to podniosą się pomieszczenia na parterze a nie strych? Awik u ciebie są dwie murłaty? bo tak wygląda na zdjęciach.

 

W ogóle mam nadzieję, że ktoś zajrzy do tego wątku i trochę mnie oświeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas murłata jest jedna.

Myœmy też podnieœli dach do 35st. Zmieniliœmy też przy okazji konstrukcję dachu. Nie mamy wišzarów tak jak w projekcie tylko normalna, klasyczna konstrukcja jak w domach z poddaszem użytkowym.

W takim przypadku nie ma problemów ze zrobieniem takiego misz maszu o jakim mówisz. Skoro i tak zmieniacie konstrukcję ze względu na zmianę kšta dachu to od razu zamiencie wišzary na konstr. krokwiowo-jętkowš. Jeœli chodzi o iloœć drewna wychodzi na to samo a przy okazji macie większy strych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awik dzięki, sama już nie wiem co mam robić, wczoraj uzgodniliśmy z architekt ten strop drewniany, trochę patrzyła krzywo na ten pomysł, dzisiaj rozmawiałam ze znajomymi, którzy mają strop drewniany i bardzo narzekają, głównie na to, że regipsy bardzo im pękają :-?

 

Ten drewniany strop wybraliśmy między innymi ze względów finansowych, a teraz zaczynam wątpić, czy aby na pewno wyjdzie taniej i będzie służył nam latami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...