Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

A chcecie u góry mieszkać?

Nasz sufit wisi co prawda dopiero 5 miesięcy, ale na łšczeniu płyt nie ma żadnych odpukać rys. Płyty nie sš przykręcone bezpoœrednio do stropu tylko do metalowego rusztu - zgodnie ze sztukš.

Strop drewniany jest tańszy, możesz szybciej do takiego domu się wprowadzić, tylko fakt, czasami tak "lekkš takš nieœmiałoœciš" i niepewnoœciš patrzę na ten karton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pomimo tego, że nikt tu dawno nie zaglądał nie będę zakładał nowego tematu gdyż sprawa dotyczny D06.

Czy ktoś z was myślał nad ogrzewaniem tego domu w klasyczny sposób, z użyciem pieca na paliwo stałe (role kotłowni spełniałoby pomieszczenie gospodacze)? Gaz. olej w mojej sytuacji odpadają, a kominek raczej będzie nie praktyczny ze względu na fakt bycia poza domem dłuższą częśc dnia. Obecne piece pozwalają na zasyp paliwa co 10 godzin wię takie rozwiązanie wydaje mi się najkorzystniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budrys wiekszość ludzi, którzy budują d06 ogrzewają kominkiem z rozprowadzeniem i sobie chwalą, my też się nad tym zastanawialiśmy, ale jakoś nie widzę możliwości podkładania częstego do kominka, do tego ja jestem wybitnie ciepłolubna więc musi być ciepło cały czas.

Znajomi mają taki piec o którym mówisz i bardzo sobie chwalą, rozpalają raz dziennie po przyjściu z pracy, załadują piec i na 24 godz. spokój i cieplutko w domu, my też chcemy taki piec wstawić, pom. jest malutkie, dlatego przesuwamy trochę ścianę pomiędzy pom. gosp.a wiatrołapem, przez co pom. jest trochę większe, a wiatrołap mniejszy. Szału nie robi to pom., ale piec i bojler na ciepłą wodę powinien się zmieścić. W każdym bądź razie architekt zagłaszając nasz projekt do pozwolenia na budowę uwzględni piec ekologiczny na paliwo stałe.

 

Zastanów się może nad tym kominkiem może tobie by takie rozwiązanie np. z płaszczem by pasowało, ja lubię porządek i trochę jestem przeciwna robieniu u siebie kotłowni w salonie, ale ludzie są z takiego rozwiązania zadowoleni, więc może to nie jest taki zły pomysł.

 

W ogrzewaniu na węgiel najgorsze jest to, że trzeba go mieć gdzie składować, bo w tym pom. gosp. zmieści się najwyżej wiaderko :roll: , my planujemy postawić obok domu taki drewniany składzik na węgiel i narzędzia ogrodnicze, a i jeszcze wejście do pom. gosp. będzie od razu z wiatrołapu,, aby brudu z kotłowni nie wnosić do mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie kominkiem odpuszczam sobie. Pytam o piece, bo czytałem gdzieś że w parterówkach może byc problem z odpowiednim ciągiem kominowym ze względu na małą wysokość budynku.

Poza tym nie chcę się ładować w gaz, olej, czy grzanie prądem, bo te paliwa nie należą do najtańszych a w perspektywie kilku następnych lat ogrzewanie węgiel/drewno wydaje mi się najmniej kosztowne. Sprawa podkładania do pieca nie jest aż taka straszna, a składowac też się zjadzie gdześ - w końcu drewno do kominka też musi gdzieś leżeć. Tak czy siak, miejsce na drewno/węgiel jest potrzebne w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My początkowo myśleliśmy o gazie, ale jak te ceny zaczęły wariować to szybko sobie odpuściliśmy, obecnie mieszkamy w mieszkaniu 45 m, w którym ogrzewanie i ciepła woda są na gaz i rachunki do małych nie należą, a dom wcale nie stary 8 letni z cegły, plastikowe okna więc nie jest to mieszkanie zimne, a za styczeń mieliśmy rachunek ok 600 zł.

 

Poza tym nienawidzę oszczędzać na ogrzewaniu, dlatego wolę palić np. węglem niż zakręcać kaloryfery, aby potem na widok rachunku nie zemdleć :lol:

 

Tak poza tym to rozważasz budowę d06?, czy też już kupiłeś projekt i jesteś na niego zdecydowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to są same, czyste rozważania. Mam działkę uzbrojoną (woda, kanalizacja, prąd :)) i mały stary domek na niej, podłączony do tego wszystkiego, w którym da się od biedy mieszkać. Od tej jesieni mam zamiar się tam przenieść, i w między czasie myślę o postawieniu czegos nie za dużego, a ten D06 się wyśmienicie do tego nadaje. Zostaje kwestia kredytu, niestety. Za gotowkę to bym chyba ze 100 lat musiał odkładać (o to Polska właśnie).

 

Myślełem też o sprzedaniu działki i kupieniu mieszkania w bloku ale coraz bardziej odchodzę od tej myśli. W tej chwili chcę wszystko przekalkulować. Piszą tu ludzie, że na ten domek trzeba 120k. Tyle, że moi znajomi stawiają 100 metrowe chaty za 120-130 (oczywiście w przeciągu 3-4 lat stopniowo, samemu robiąc sporo). Szukam wszędzie wiadomości za ile można go postawić bez żadnych super udziwnień i wykończenia typu glazura po 100zl/m, wanny za 1000zl, czy też drzwi wewnętrznych po 800zl. Normalny niewygurowany standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o strop drewniany to ja mam belki nad salonem ale więżba jętkowo-krokwiowa (nie więzary). Aby podnieść wysokość strychu, to niestety należałoby chyba zaprojektować jakiś szkielet drewniany(czyli na murłacie drewniane słupy i na to jeszcze murłata i dopiero więźba). Myśle, że za dużo zachodu. Taniej podniesienie strychu wyjdzie przy stropie gęstożebrowym). Sama druha murłata podniesie nam strychowe pomieszczenie tylko o jej grubość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum d06.jestem tu po raz pierwszy więc będe miał wiele pytań odnośnie tego projektu .jestem na etapie adaptacji projektu a wiec byłbym wdzieczny o kilka rad na temat tego projektu co z adaptacją ?czy zastosować jakieś zmiany czy też pozostawić bez zmian myślę o zmianach usutuowania okien cy to dobry pomysł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Przyjechałam z inspekcji i mam problem. Sufit w salonie taki jak w projekcie-pomiędzy krokwiami 15cm + 5 cm wełny pomiędzy rusztem metalowym pod płyty GK, rozłożonym na więźbie. Płyty GK położone i pytanie jak wykończyć okolice murłaty. Od zewnątrz będzie otulona wełną, od wewnątrz tynkarz radzi obmurować ją cegłą i zaizolować wełną. Jak powinno być? I jak wykończyć tę więźbę- trochę oheblować i polakierować czy obić boazerią? Wiem, że to iż nie została zabudowana jest super. pozdrawiam :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłam w salonie całą więźbę. Sufit nad salonem to od spodu "połacie" dachu tylko tak jak pisałam wcześnie, pokryte tą wełną i płytami GK. W szczycie w salonie wysokość gdzieś z 5 m, a w kuchni bez widocznych wiązarów- podwieszany sufit. Jest super.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn mi obiecał, że w sobotę nauczy mnie zamieszczać zdjęcia w internecie. Także poczekajcie :wink:

Kominek mam 12 kw i myślę, że wystarczy.

Osobiście lubię otwarte przestrzenie i dlatego to rozwiązanie mi się podoba. Żałuję, że zakryłam całą więźbę nad sypialniami i nie pozostawiłam widocznego dolnego wiązara, ale wtedy nie było by schowka, bo pozostało by tylko ok. 1,2 m na wysokość, a tak jest trochę miejca. Mam położoną wełnę pomiędzy dolnymi wiązarami- 15 cm, a pomiędzy krokwiami 5 cm. Bez tej 5 cm wełny nie dałoby się tam urządzić schowka- za bardzo hulał by wiatr. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My stawiamy Małego sami :)

W długi weekend powstał stan surowy - z Ytonga - wszystko własnymi siłami :D , jak dotąd idzie gładko, wię.źbę dajemy gotowa z wiązrów - dachówki juz czekają w hurtowni - wkrótce zdjęcia w dzienniku. Jak narazie mały wydaje nam się wcale nie mały- jest w sam raz. Chodż przyznaje że dorzucilismy małemu metr po długości - teraz to mały + 7m wiecej. Chicelismy ciut powiększyc łazienke a po drugiej stronie ten mały pokoik.

Małego można naprawde postawić tanio i samemu.

Pozdrawiam wszystkich zapaleńców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...