Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Beaty super domek, mam parę pytań, jak można

czy robiliście deskowanie dachu

widzę, że zmieniliście okna na nie dzielone, ja też tak chce, powiedz tylko czy to w kuchni to jest 120x 150 ?

Poza tym czy dach nie zasłania za bardzo okien, na zdjęciach zawsze jak patrzę na małego to mam wrażenie, że ten dach jest za nisko i zasłania okna :-?

Zazdroszę tak w ogóle zaawansowania prac, mam nadzieję, że pokażesz zdjęcia już gotowego małego, oczywiście głównie interesuje mnie salon

:D

 

Galaktyka wszystko sami :o , czytam Twój dziennik i podglądam postęp prac. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :D

W sprawie okien: w kuchni i salonie (szer. x wysok)- 1465x 1435, w łazience 1165x 535, w sypialniach 1165x1435, tarasowe 1770x 2310; powiem szczerze, że bałam się braku dzielenia okien, ale dziś wiem, że zrobilibyśmy tak jeszcze raz; okna, gdy patrzy się na nie z podwórka to widać, że dach rzuca cień na szyby, ale patrząc ze środka budynku dach nie zasłania widoku- na pewno :wink: ja miałam w projekcie okna nie dzielone- czy teraz jest inaczej?

W sprawie dachu: brak deskowania, tylko folia; na razie jest dobrze :wink:

A jak Ci się podoba nasz dwuścienny komin do kominka? Śledzę uważnie wymianę doświadczeń, bo czasami pojawia się takie rozwiązanie, ale piszących mało... Ciekawe jak się sprawdzi?

A co powiesz o suńci?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie okna nadal są niedzielone, ale ja mimo tego zawsze chciałam takie w całości, bo po prostu bardziej mi się podobają, takie spore połacie niczym nie zasłonięte. Ludzie tylko czasami straszą, że z użytkowaniem może być problem. A jeszcze co do tych okien to chyba w stosunku do projektu obniżyłaś je o 10 cm.?

Co do komina to niestety nic nie powiem, bo na tym elemencie niewiele jeszcze się znam, wygląda mi tylko na komin systemowy, a taki też mamy zamiar pod kominek zamontować.

Suńcia chyba jeszcze szczeniaczek, to owczarek niemiecki? Sliczna jest ma pilnować domu, czy też będzie mieszkać z Wami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Okna, te które wstawiliśmy , były dla firmy , w której je kupowaliśmy- standartowe, a więc nie musieliśmy dopłacać do innych rozmiarów. Nie różnią się tak bardzo wymiarami i dla nas jest o'key. Kosztowały wraz z montażem 3822 zł- dla nas super. Sa to okna o profilu trzykomorowym o szer. 73 mm z szybą niskoemisyjną k=1,1. Nie ma problemu z ich otwieraniem - to też mnie kiedyś nurtowało... Polecam firmę OKNA z Katowic :wink:

Powiem tak - jestem dumna z mojej suńci :lol: Aza jest jak domownik, ma obecnie 10 lat, na zdjęciu ma 8 lat. Mądre psisko- jak diabli! Będzie mieszkała w domu, nie w budzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!!!!Ogromnie wszystkim gratuluję zapału w dążeniu do realizacji swoich marzeń :p :p :p Wszystkim wam kochani bardzo dziękuję za to, że uświadomiliście mi , że marzenia się spełniają trzeba tylko konsekwentnie do nich dążyć i się nie poddawać!!! Ja również przymieżam się (oczywiście dzięki WAM) do projemtu Małego i prosiłabym o jakieś fotki na e-maila:[email protected] z góry dziękuję!A tak przy okazji czy ktoś z was buduje lub wybudował małego w woj. Dolnośląskim?Serdecznie wszystkich pozdrawiam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich miłośników D06. Ja do nich należę już od 2004 roku, a mój mąż jeszcze nie. Biedaczek przejmuje się opiniami coniektórych znajomych, że to większa altanka. A niech im. Ja buduję taki dom na jaki mnie stać i dla siebie a nie dla znajomych. D06 jest super. Właśnie kupiliśmy działkę.

 

Beaty- mam prośbę czy mogłabyś przesłać zdjęcia swojego domku. Bardzo mi zależy, bo tak jak Ty też chcę pozostawić więźbę w salonie. Jestem też ciekawa jak masz usytuowany kominek. Ja zamierzam zrezygnować z jednej sypialni aby powiększyć salon. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich.

Jestem nowy na forum, tzn. zarejestrowany bo czytam je już od dłuższego czasu.... ale do sedna :)

Przeglądając rożne projekty znalazłem ten właściwy mianowicie D06 Mały. Wszystko pięknie, poczytałem różne opinie pojawiające sie na tym forum, popatrzylem na rzuty, wydawał mi się OK.

Tylko teraz jak na swojej działce zdjełem humus (nie mam jescze pozwolenia na budowę ale mialem koparke pod reką to wykożystałem okazję, jakby co to jet to niby kompostownik :lol: ) i popatrzyłem na ten skrawek to wydaje mi sie on naprawde BARDZO mały . Teraz bardzo zależało by mi na tym, żeby zobaczyć go na żywo i najlepiej od środka. Szukam ludzi którzy już postawili ten domek z okolic Opola, Wrocławia lub Katowic i pozwolą mi zakłócić ich spokój, bylbym bardzo wdzięczny :D Prosiłbym też o ile to możliwe o przesłanie mi zdjeć z waszych posiadłośći.

Z góry ogromne dzięki!

P.S. nie wiem czy poruszyłem ten temat w odpowiednim wątku ale chyba tu jest najwiecej osób które właśnie mieszkają w tym olbrzymie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka ja jeszcze nie mieszkam, ale byłam przed zakupem projektu d06 u ludzi, którzy wybudowali ten domek i naprawdę byłam bardzo miło zaskoczona jego wielkością na plus, czyli myślałam, że będzie zdecydowanie mniejszy.

Pamiętam właśnie, że właściciel domku mówił, że najbardziej obawiał się jak będzie mały wyglądał po wylaniu fundamentów, bo wydawały się być baardzo małe.

 

Zresztą może mieszkańcy tego domku będą mogli się bardziej konkretnie wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Beaty pięknie wyszedł Wam nie tylko kominek, ale i te widoczne wiązary, no wzdycham po prostu

 

A tak w ogóle to jak Awik napisał dodaj proszę parę chociaż słów jak idzie wykańczanie domku.

 

Awik a jak Wam się po pół roku mieszka?

 

My zaczynamy budowę naszego małego w sierpniu, plan optymistyczny to sierpień fundamenty, wrzesień mury, a październik lub listopad dach, byłoby to bardzo realne, gdyby nie fakt, że teraz bardzo krucho z fachowcami i wolnymi u nich terminami, najbardziej martwi mnie dach, bo cieśle są zawaleni wręcz robotą, no ale zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Miłośników Małego. Razem z mężem rozważamy budowę tego domku i bardzo chcielibyśmy zobaczyć go "na żywo". Czy jest wśród forumowiczów ktoś, kto buduje lub zbudował Małego w okolicach Łodzi? Bylibyśmy wdzięczni, gdybyśmy mogli go obejrzeć.

 

Proszę też o przesłanie na prywatny adres zdjęć ([email protected])

 

Pozdrawiam

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...