Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

Dzięki za miłe słowa :D Ten kominek toooo było wyzwanieeeee! uf!

Obecnie ściany pomalowane- w 1 tydzień - dwa razy. Położone panele- w kuchni, gospodarczym i wiatrołapie- ceramiczne, w salonie - z Kronoorginal dąb dworkowy, a w sypialniach olchowe. Będą pasowały do drzwi - bo też będą olchowe z DRE. Została łazienka- zmieniłam ustawienie i jest bardzo wygodna, tzn. : w lewym rogu obok drzwi wstawiliśmy narożny kompakt z Koła, na wprost pod oknem stoi wanna 170x70 z Koła - Primo- bardzo wygodna, a na ścianie kominowej - umywalka. Polecam to rozwiązanie. Mamy zamontowaną oczyszczalnię ścieków.Wieszamy lampy. Ociepliliśmy dom styropianem , tynk będzie biały akrylowy. Schody gankowe wylane i radzę Wam zróbcie takie jak w projekcie- obecnie z racji tego, że są od północy pełnią rolę tarasu! Pozdrawiam serdecznie[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Zdecydowałem się na dom D06 z kolekcji Muratora i szukam kontaktu z osobami z Warszawy i okolic, które mają ten dom już wybudowany/w budowie/w planach...

 

Następnie mam kilka pytań do osób już użytkujących w/w dom.

 

Jakich zmian najczęściej dokonywaliście.

 

http://projekty.murator.com.pl/projekt?IdProjektu=20&IdKolekcji=

 

Ja myślę o dokonaniu następujących zmian:

 

- rozdzielenie pomieszczenia 9 na kotłownię (z wejściem z wiatrołapu 1) i WC (z wejściem z holu 4)

- przeniesienie okien w pokojach 6 i 7 na dłuższe ściany domu

- dostawienie garażu (o długości równej długości domu) na ścianie od pokojów 6 i 7

- ew. rozważam wydłużenie o ok. 1 m z wymiaru 7,7 na ok. 8,7 celem powiększenia pomieszczeń 2,1,8,9,7.

 

Nie odsyłajcie mnie proszę do innych wątków na temat D06 bo już je przeczytałem i nie znalazłem odpowiedzi na w/w pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze może się okazać że mi "toto" nie wejdzie na działkę.. :sad: wszystko zależy, gdzie gmina ustaliła linę zabudowy, a to będę wiedział w czwartek - działka ma 22 m szerokości.

 

Bez przesady - w wersji minimum wystarczy 18,5 m szerokości działki (po przeniesieniu okien z sypialni na przód i tył)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zmiany, które planujesz są bardzo częste właśnie u ludzi budujących d06, my właśnie

1 Przenieśliśmy okna sypialni z bocznej ściany na front i tył domu

2 Przesunęliśmy kominek troszkę bliżej holu, aby nie był centralnie na tej ścianie.

3 W salonie będzie na szczycie dołożone 1 okno

4 Wejście do pom. gosp. będzie z wiatrołapu

 

To tyle z takich większych zmian, reszta to kosmetyka związana głównie z oknami.

 

Pisała tutaj całkiem niedawno swój dziennik budowy osoba o niku galaktyka i ona przedłużyła o 1 metr budynek (teraz gdzieś ten dziennik zniknąłą), a garaż też często jest dostawiony do budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zmiany, które planujesz są bardzo częste właśnie u ludzi budujących d06, my właśnie

1 Przenieśliśmy okna sypialni z bocznej ściany na front i tył domu

2 Przesunęliśmy kominek troszkę bliżej holu, aby nie był centralnie na tej ścianie.

3 W salonie będzie na szczycie dołożone 1 okno

4 Wejście do pom. gosp. będzie z wiatrołapu

 

To tyle z takich większych zmian, reszta to kosmetyka związana głównie z oknami.

 

Pisała tutaj całkiem niedawno swój dziennik budowy osoba o niku galaktyka i ona przedłużyła o 1 metr budynek (teraz gdzieś ten dziennik zniknąłą), a garaż też często jest dostawiony do budynku.

 

Kominek to nie jestem pewien czy będę robił...

 

Okna w salonie na szczycie też nie dołożę, bo tam będę miał 3m od płotu...

 

Wyszły jakieś "kwiatki" do tej pory ? Czy domek się sprawdza ? Na jakim etapie jesteście ? Można jakieś fotki na maila: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niestety jeszcze nie mam się czym pochwalić, wychodzimy dopiero z ziemi, czyli robimy fundamenty, na razie mogę powiedzieć tylko tyle ile wiem od ludzi, którzy mieszkają lub kończą d06, a też większość mojej wiedzy pochodzi z tegoż forum.

 

Przed kupieniem projektu byliśmy obejrzeć na żywo d06 i jego właściciel był z domku zadowolony, a my miło się rozczarowaliśmy tzn w rzeczywistości był większy, niż to czego się spodziewaliśmy patrząc na projekt.

Dla mnie ważną sprawą jaką podpatrzyłam w tamtym domu, był fakt, że salon z kuchnią był wyższy niż standardowe pozostałe pokoje, co sprawiało wrażenie większej przestrzeni, dlatego też chcemy podwyższyć te pomieszczenia, przez co ostatni pas wiązara będzie widoczny, fajnie też prawdopodobnie wychodzi zupełnie odkryta widoczna więźba, ale wydaje mi się, że jak dla mnie to już byłoby za wysoko, chociaż ogólnie bardzo mi się takie rozwiązanie też podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niestety jeszcze nie mam się czym pochwalić, wychodzimy dopiero z ziemi, czyli robimy fundamenty, na razie mogę powiedzieć tylko tyle ile wiem od ludzi, którzy mieszkają lub kończą d06, a też większość mojej wiedzy pochodzi z tegoż forum.

 

Przed kupieniem projektu byliśmy obejrzeć na żywo d06 i jego właściciel był z domku zadowolony, a my miło się rozczarowaliśmy tzn w rzeczywistości był większy, niż to czego się spodziewaliśmy patrząc na projekt.

Dla mnie ważną sprawą jaką podpatrzyłam w tamtym domu, był fakt, że salon z kuchnią był wyższy niż standardowe pozostałe pokoje, co sprawiało wrażenie większej przestrzeni, dlatego też chcemy podwyższyć te pomieszczenia, przez co ostatni pas wiązara będzie widoczny, fajnie też prawdopodobnie wychodzi zupełnie odkryta widoczna więźba, ale wydaje mi się, że jak dla mnie to już byłoby za wysoko, chociaż ogólnie bardzo mi się takie rozwiązanie też podoba.

 

No właśnie ja też chcę obejrzeć "na żywo" ten dom zanim na 100% podejmę decyzję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jestem prawie na 100% zdecydowana na D06. Jednak jestem wzrokowcem. Ooszukuje kontaktu z kimś kto wybudował ten dom w woj KUj-pom. Będę wdzięczna za możliwość obejrzenia tego cubda oraz wszelkie info na temat błędów jakich nie popełnić przy budowie.

Czy Murator zapewnia takie zmiany jak przesunięcie okien , podniesienie dachu aby uzyskać strych itp? Czy należy załatwiać to samemu? Jestem zielona w temacie to nasz pierwszy dom :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich zmian nie robi Murator, zrobi je dla ciebie projektant który bedzie napewno robi Tobie adaptacje projektu i to on może zmienić ci szerokość fundamentów, kąt nachylenia dachu czy powstawiac nowe okna. Należy jednak liczyć sie z tym, że kazda taka zmiana kosztuje.

Pozdrawiam i gratuluje wyboru a czy slusznego to niech powiedzą ludzie którzy juz w nim mieszkaja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy w maluszku koło Gdańska, jeœłi będziecie w pobliżu to zapraszamy. PrzeœledŸ cały ten wštek, a na pewno sporo się o maluszku dowiesz. Spróbuj dopasować go do swoich potrzeb, bo dzięki temu że w œrodku nie ma œcian konstrukcyjnych wnętrze możesz sobie wykreować zupełnie dowolnie. Pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. właśnie studiuję cały wątek. Czy można go jakoś wydrukować??? Awik jestem tak zdesperowana i napalona na ten domek, że jak nie znajdę bliżej i nikt tu się nie odezwie z okolic : Inowrocław, t6oruń Bydgoszcz, Poznań ( ja kupuje działkę w Kruszwicy - tej z Mysią Wieżą co to w niej Popiela myszy zjadły) to zmuszę męża do eskapady w Twoje okolice. ale jeszcze poczeam może jakaś Dobra Dusza się odezwie. :) . I Co z tym wydrukiem????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWiK z tymi scianami nosnymi w srodku to fakt, że przy wersji parterowej z kratownicą nie są potrzebne ale z tego co ewasm pisze to chce miec podasze uzytkowe więc będą one raczej wskazane, można oczywiście dać belki stropowe 7,2m ale ich koszt jest dwukrotnie wyższy na metrze w porównaniu z dlugością 3,6m. Mi tez ten domek sie strasznie spodobal, do konca miesiaca powiniennem miec juz calą adaptacje i bede skladal papiery o pozwolenie na budowę. Caly czas mam jednak obawy czy pokoje po 9m2 nie sa za male ale przekonuje mnie fakt, że w blokach mozna pomazyc o takiej powieżchni użytkowej jaką oferuje ten dom a jeszcze jak sie doda podasze... :D

mam takie pytanie do osób które maja u siebie DGP, ile miejsca, jakie wymiary ma wasz kominek z obudową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Kujawsko-Pomorskiego, niestety na razie mamy zalane fundamenty więc nie bardzo jest na razie co oglądać. A obejrzeć trzeba ja już nie raz wypowiadałam się, że dopiero obejrzenie go w środku dało mi konkretny pogląd jak to może wyglądać i dopiero po tym zdecydowaliśmy się na zakup tegoż projektu i na razie nie żałuję.

 

Co do obejrzenia to ja byłam u jednego z forumowiczów w domu prezentowanym w jednym z numerów Muratora, w tym wątku też ktoś pisał, że pod Bydgoszczę gdzieś taki domek jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...