Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam sporo adaptacji: zmiana kąta nachylenia dachu na 35 st. oraz zmiany dotyczące podziału funkcjonalnego, np szerszy hol z możliwością -pewnie, że niewielkich ale jednak-zrobienia schodów do sypialni-pokoików na poddaszu a co za tym idzie dach też- zmiana konstrukcji... a tak ogólnie to miał być projekt d06 ale do adaptacji ten mi lepiej podpasował. A w sumie to i tak wzorem jest dla mnie d06 no i stałym czytelnikiem tego wątku (czy wątka) jestem....no koniec pisania....no tak to ja w sumie d06-ciorowiec jestem jakby też jestem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo podoba mi sie d06. Mam kilka pytań do forumwiczów:

1. Czy 77 m2 to wygodna powierzchnia dla trzyosobowej rodziny (2+1)?

2. Czy kuchnia w tym domu nie jest zbyt mała?

3. Czy w łazience można w jakiś sposób zmieścić wc, umywalkę, wannę i prysznic?

4. Czy ogrzewanie kominkowe to dobre rozwiązanie? Jak nie to jakie proponujecie?

5. Czy przenosić okna z sypialni na elewacje frontową i ogrodową?

6. Czy dach pokryć gontem bitumicznym, blachodachóką czy dachówką (jaką)?

7. Ile (tak naprawde) kosztuje ten dom?

8. Jeśli zdecyduję się budować ten dom to garaż mam umieścić w osobnym budynku czy dostawić do bryły domu?

Mam nadzieję że pomożecie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz dzialke budowlaną. Kupilem w piątek w przetargu od Gminy (10 km od Stalowej Woli)- 100 metrów do wszystkich mediów (oprócz kanalizacji). 9,5 ara - usytuowana Pn-Płd (wjazd od Północy) - 22metry szerokości (a w głąb to sobie trzeba policzyć, zeby wyszło 950 m2). A teraz cena - 7000 zł + Vat (8540zł).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kkraj gratuluję działki, a cena super, nie wiedziałam, że jeszcze za takie pieniądze można kupić grunt. :roll:

 

Marqstag niewiele pomogę, bo Twoje pytania są do osób, które już mieszkają w d06, ale chyba w ogóle trudno jednoznacznie odpowiedzieć na zadane przez ciebie pytanie, bo np. jednym 77 m wystarczy, a dla innym to będzie domek letniskowy, w łazience raczej nie zmieści się i wanna i prysznic, no może się na siłe by wcisnęło, ale byłoby bardzo ciasno, chyba, że zrezygnujesz z pom. gosp. lub tylko jego części i powiększysz tym samym łazienkę, co do ogrzewania to my planujemy zwykły piec na miał, powiekszyliśmy trochę pom. gosp. i obniżyliśmy aby się zmieścił, chociaż teraz jak patrzę na etapie fundamentów na to pom, to wydaje się być mikroskopijne, ale mąż wymierzył powiedział, że piec tam się zmieści więc nie pozostaje mi nic innego jak mu wierzyć :wink: , węgiel będziemy trzymać w domku gosp. na zewnątrz. Okna szczególnie to na elewację frontową lepiej przenieść, bo wg mnie lepiej wtedy domek wygląda.

 

My zasypujemy właśnie fundamenty, które musieliśmy sporo wywyższać, przez to ziemi do środka jest potrzebna strasznie duża ilość :evil: Od jutra lub środy rozpoczynają murować ściany, już się boję czy wszystko dobrze wyjdzie, bo murarz mi się tak średnio podoba :-? Pocieszam się, że d06 jest tak proste, że trzeba by się było dobrze nastarać aby mocno coś zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo podoba mi sie d06. Mam kilka pytań do forumwiczów:

1. Czy 77 m2 to wygodna powierzchnia dla trzyosobowej rodziny (2+1)?

2. Czy kuchnia w tym domu nie jest zbyt mała?

3. Czy w łazience można w jakiś sposób zmieścić wc, umywalkę, wannę i prysznic?

4. Czy ogrzewanie kominkowe to dobre rozwiązanie? Jak nie to jakie proponujecie?

5. Czy przenosić okna z sypialni na elewacje frontową i ogrodową?

6. Czy dach pokryć gontem bitumicznym, blachodachóką czy dachówką (jaką)?

7. Ile (tak naprawde) kosztuje ten dom?

8. Jeśli zdecyduję się budować ten dom to garaż mam umieścić w osobnym budynku czy dostawić do bryły domu?

Mam nadzieję że pomożecie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

1. Nam (2+2) w zupełnoœci wystarcza, gdyby to był domek z poddaszem o takiej powierzchni to pewnie byłby problem, a tak przestrzeni do biegania i jeżdżenia na rowerku w sam raz.

2. Nam w zupełnoœci wystarcza, tylko że między salonem mamy tylko murek o wysokoœci 1m.

3. Pewnie się da, tylko że będzie strasznie to wszystko napchane. My mamy wannę narożnš, pralkę, umywalkę, sporš szafę i zmieœcił się jeszcze fotel. Podzieliliœmy pom. gosp. na pół i tam daliœmy WC.

4. My mamy kominek z płaszczem i wystarcza, tylko że jest to doœć kłopotliwe ogrzewanie (trzeba kupić, poukładać, póŸniej donosić drewno, rozpalać, dokładać, trochę w dymie posiedzieć, popiół wynieœć). Gdybym jeszcze raz budował to poważnie bym się nad kominkiem zastanowił, tym bardziej że oszczędnoœć jest dyskusyjna. Chyba lepszym rozwišzaniem sš grzejniki akumulacyjne ładujšce się w II taryfie + dobra automatyka. Koszt podobny, a komfort bezdyskusyjny.

5. Zdecydowanie tak, bo w wersji pierwotnej wyglšda tak jakoœ ułomnie. Przenoszš okno z boku na front możesz przysunšć się do granicy na 3m.

6. My mamy dachówkę. Ceny pokryć sa bardzo zbliżone a co dachówka to dachówka. Pod gont trzeba dac pełne deskowanie, blacha strasznie hałasuje na deszczu, a dachówka to dachówka - to i wyglšd i trwałoœć.

7. Myœmy do tej pory wydali ok. 160tyœ. łšcznie z ogrodzeniem. Mnóstwo rzeczy robiliœmy sami.

8. My garaż mamy w bryle. Oszczędasz na jednej œcianie no i w domku chyba troche cieplej. Tylko że dom z garażem nie każdš działkę wejdzie, bo wtedy będzie bardzo szeroki. Myœmy nieŸle kombinowali z oknami żeby się zmieœcił. ALe dla chcšcego nic trudnego.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Na ile moge się nastawić (kwotowo) na podłączenie na działkę wody, prądu i gazu. Okolo 100m od dzialki. Czy we szystkich trzech przypadkach bedzie taniej jak skrzykne sie z sąsiadami. Czy ktorys z zakładów na to nie patrzy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...