Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Avik gratuluję synka, czyli powiedzenie "nowy dom, nowe dziecko" w waszym przypadku się sprawdziło, u nas docelowo też ma być 2+2, tylko problem będzie jak by były bliźniaki :wink: , bo d06 3 dzieci nie przewiduje :lol:

 

Arek gratuluję wykończenia domku.

 

A u nas dalej stawiają ściany, chociaż murarz doprowadza mnie do szału, np. wczoraj sobie nie przyszedł i już myślałam, że w ogóle porzucił pracę. :evil: Dzisiaj jednak się zjawił.

 

Avik, a tak w ogóle przesuwałeś kominek ze środka ściany do jej zewnętrznej części, jakbyś mógł to napisz mi czy komin jest wymurowany zaraz przy styku ściany w holu i tej w salonie, czy też może jest ileś tam cm jednak przesunięty w jej głąb, mam nadzieję, że jasno to napisałam :oops:

W każdym bądź razie zażyczyłam sobie kominek tuż przy holu i wszyscy mówią, że po obudowaniu kominka hol się wydłuży i będzie się wchodziło prosto na kominek i teraz nie wiem, co robić, komin jeszcze nie wymurowany więc mogę go trochę przesunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek i komin jest dokładnie tak jak napisałaœ. A co to przeszkadza, że będziesz "wchodziła" na kominek. Moim zdaniem tak jest funkcjonalniej, bo po lewej stronie kominka zostaje sporo miejsca na jakieœ sensowne wykorzystanie, a tak jak on stoi poœrodku to ciężko poustawiać tam jakieœ meble.

 

http://img138.imageshack.us/img138/550/hpim2206alc1.jpg

 

http://img139.imageshack.us/img139/7599/hpim2187ov0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avik jak ładnie z tą obudową wygląda, widać, że w środku dopieszczecie domek, czyli zostawiam tak jak sobie wymyśliłam :roll: dzięki, a tak poza tym to jest to jedyna ściana, na której można ustawić telewizor dlatego chciałam go między innymi przesunąć do zewnętrz, zresztą wyjście na taras też trochę przesunęłam z kolei na środek ściany, bo chciałam aby za drzwiami na taras była większa wnęka, bo w projekcie była 32 cm, a ja chcę taką ok 45 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem w OBI swietne "krecone" schody. Od 2 lat swita mi pomysł, aby z większej sypialni zrobić pokoj do pracy (jestesmy z zona nauczycielami) i umiescić w nim wlasnie take schody do sypialni na strychu. U góry byłoby tylko lozko i ewentualnie szafka nocna. Sypialnia bylaby mala bez okna - tyko do spania. Ma to sens?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem w OBI swietne "krecone" schody. Od 2 lat swita mi pomysł, aby z większej sypialni zrobić pokoj do pracy (jestesmy z zona nauczycielami) i umiescić w nim wlasnie take schody do sypialni na strychu. U góry byłoby tylko lozko i ewentualnie szafka nocna. Sypialnia bylaby mala bez okna - tyko do spania. Ma to sens?

 

No wiesz, może to nie jest zly pomysł, ale głupio będzie na tym strychu bez okna, to może być troche uciążliwe, a pozatym to wchodzenie i zchodzenie może się okazać męczące za kilka(naście) lat, a sypialnia na strychu będzie malutka bo w d06 jest mały kąt nachylenia dachu. Ale wybór należy do ciebie, to twój dom. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z sypialnią na górze nie jest taki zły, tylko jednak bez okna tego nie widzę, ale może dałoby się wyciąć w dachu dziurę na okno połaciowe, jeżeli do tej pory poddasze nie było ocieplone to chyba nie byłby to bardzo duży problem.

 

N naszym placu boju trochę się zmienia, mamy już ściany zewnętrzne, ale niesłowny murarz doprowadził nas do ostateczności i raczej będziemy mu dziękowali za współpracę, w sobotę jesteśmy umówieni z kolejnym wykonawcą i mam nadzieję, że ten posunie szybciej tą naszą budowę do przodu, tym bardziej, że zima za pasem, a jeszcze trzeba zdążyć położyć na domek dach. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyœcie napisać w jaki sposób ogrzewacie swojego "Maluszka" i ile rocznie za to płacicie? My ogrzewamy kominkiem z płaszczem i w tamtym roku zużyliœmy ok. 17m drzewa co przemnożone przez 130zł daje 2210. Także bardzo poważnie zastanawiam się nad tym, czy ogrzewanie drzewem rzeczywiœcie jest tańsze niż gazowe. Fakt, że chałupa była nie do końca ocieplona i był to pierwszy sezon. Nie wiem czy w tym roku zużyjemy dużo mniej. Jak to wyglšda u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avik może zużycie być większe w pierwszym sezonie, przecież dom musiał się dobrze osuszyć..

My jak wiesz dopiero budujemy, ale do ogrzewania kominkiem od razu podchodziliśmy raczej sceptycznie, chociażby dlatego, że oboje pracujemy i raczej nikt nie będzie miał czasu aby często podkładać do kominka, trochę przemawiają do mnie głosy krytyczne odnośnie robienia sobie w salonie kotłowni, ale może się mylę, bo kominka nie posiadałam, tylko opieram się na opinii osób, które takowy kominek posiadają.

 

Co do ogrzewania to zdecydowaliśmy, że będzie to piec na miał lub inne paliwo stałe. Pom.gosp. trochę jest małe, ale powiększyliśmy je kosztem wiatrołapu, z tego też będzie wejście do tak powstałej kotłowni, dodatkowo pomieszczenie to jest obniżone i będzie się do niego wchodzić tak trochę w dół. Na węgiel miał czy inne paliwo zbudujemy taki drewniany domek na działce. Piec w założeniu jest dobowy, czyli wystarczy raz dziennie załadować taki piec i spokój. :lol: Większość moich znajomych ma takowy piec i baaardzo sobie chwalą, koszty też nie powinny być duże.

 

My jak chyba już pisałam podziękowaliśmy za współpracę murarzowi, mąż sam z pomocnikiem i szwagrem zalewali wczoraj belki nad oknami (nie robimy ich razem z wieńcem tak jak jest w projekcie, bo ja jako wielka miłośniczka słońca obawiam się, że dach w oryginalnym projekcie trochę nachodzi na okna i boję się aby nie zaciemniał pomieszczeń, dlatego podnosimy trochę wszystko do góry. Teraz czekamy na nowego murarza aby zdążył przed zimą skończyć te nasze wypociny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój D-06-a ogrzewam kotłem gazowym. W kominku palę jak mam czas, ale nie traktuje go jako źródło ciepla, raczej jako atrakcję i sposób dogrzewania. O zuzyciu gazu na trazie nie moge powiedziec zbyt wiele bo grzeję dopiero od miesiąca. Ale nie robię żadnych oszczędności, po prostu grzeję , żeby było ciepło - ok. 23^C. W kominku zapalam wieczorem dla atrakcji. Dom ma byc bezobsługowy, czyli bez zerkania, czy aby nie tyrzeba dołożyć do kominka. Do ogrzewnai służy kocioł gazowy, kominek dla bajeru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...