Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No nie tak pracowity to nie jestem. U mnie to do południa, oprócz psa nikogo nie ma. Temperatura w tej chwili bez palenia w domku to ok. 19 -20 stopni. Więc rozpalam po południu ( aby temp w sypialniach była ok 22 w salonie jest oczywiœcie więcej) . Żarzy sie do ok 22 00 i wystarcza. Rano jest jeszcze 20 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ten projekt jest bardzo tani w budowie - prowadzilem budowe tego domu dla malzenstwa w srednim wieku. jednak byl on poddany modyfikacji w ten sposob ze podniesiono sciane kolankowa i powstal parter z poddaszem uzytkowym. Góra co prawda wykanczana byla pozniej ale koszt tej operacji niewiele podwyzszyl koszty calej inwestycji. sciana kolankowa wyzsza o kilka bloczkow to zaledwie kilkaset zl a dach i tak jest taki sam.

 

Jeśli interesuje Cie taka przeróbka, to my robimy to gratis:

http://www.twojprojekt.pl/projekty/maly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy i jak mozna wymóc na gminie uzbrojenie terenu wokol mojej dzialki. (czy pisze sie jakies podania, prosby, czy moze jest jakas droga urzedowa?).

Chodzi o to z mam jakies 100 metrow od mediow i nie widzi mi sie placic za doprowadzenie mediów na moją działkę na włany koszt tym bardziej ze kupilem dzialke w przetargu od gminy jako budowlaną z wpisem o ukonczeniu budowy domu do 5 lat od nabycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uzbrojeniem jest chyba tak, że teoretycznie gmina ma obowiązek doprowadzić np. wodę do działki, ale jak nie ma pieniędzy to mówi, że zrobi to i owszem, ale w przyszłości, bo na dany rok w budżecie nie przewidziano tego wydatku, nie wiem czy można jakoś wymóc, mi poradzono abym napisała prośbę o zabezpieczenie środków w UM na wykonanie wodociągu, ale wniosek składałam 2 lata temu, a wodę będę miała dociągniętą dopiero wiosną 2007 roku. Z prądem jest za to chyba tak, że i tak się płaci jakąś tam stałą w zależności od mocy kwotę i prąd jest na działce, w naszym przypadku był to koszt ok. 1500 zł. No chyba, że gdzieś daleko trzeba ciągnąć to wtedy chyba kwota jest wyższa.

 

Cisza w tym wątku nastała więc może pochwalę się naszymi postępami prac :lol: . A mianowicie mamy już wszystkie ściany, łącznie z działówkami, kominy i od wczoraj zakładają murłaty więc dach powinien w tym miesiącu być na swoim miejscu.

Dzięki temu, że projekt przeanalizowałam dość dokładnie to nic po postawieniu ścianek mnie nie zaskoczyło, no może to, że pokój ten najmniejszy aż taki ciupeńki nie jest :D Największą pochwałę zaś słyszałam od murarza, który w końcu nie jeden dom budował, że pomimo tego, że domek jest niewielki to pokoje wyszły spore i bardzo "obstawne" Mówi, że sam nie myślał, że takie fajne wyjdą.

Jedyne co mnie matrtwi to to, że założenia kwotowe mają tendencję do zbytniego wymykania się spod kontroli :roll: chociaż suma sumarum nie jest aż tak źle, gdyby nie fakt, że zrobiliśmy sporo dodatkowych rzeczy to przynajmniej stan surowy można postawić za naprawdę przyzwoite pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem pierwszy raz na forum w przyszłym tygodniu kupujemy projekt domu d06 ten projekt wybrał mój mąż kilka miesięcy temu i przekonywał,że to najlepszy wybór,a ja w końcu się zgodziłam no i klamka zapadła.Mam proźbe do tych,którzy wybudowali d06 i mają jakieś zdjęcia proszę o przesłanie na maila [email protected] z góry dziękuje

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś nie otwiera się, ale wątek jest w dziale projekty, jak wejdziesz w wyszukiwarkę wpiszesz and d06 to ci się powinno więcej wątków o tym domku pojawić.

 

Co do zmian to nie ma ich wiele, najwięcej zmian dot. okien

1 W salonie na szczycie jest dołożone jedno okno 120X150

2 W salonie okno obok tarasu zostało połączone z wyjściem na taras i jednocześnie okno zmniejszone do 120X150

3 Okna, które w projekcie są na szczycie w sypialniach zostały przełożone 1 na front, a drugie na tył domu.

4. Kominek został przeniesiony ze środka ściany na jej sam brzeg, czyli jest zaraz przy wejściu do pokoju.

5 Pom. gosp. jest trochę powiekszone kosztem wiatrołapu, poza tym jest obniżone w stosunku do całego domu, bo będziemy mieli piec na paliwo stałe i rzekomo lepiej aby piec stał niżej.

6 W kuchni nie ma tej krótkiej ścianki, która była połączona ze szczytową ścianą, będzie tam w przyszłości taka mini wyspa połączona z barkiem takie 2 w jednym. Od strony salonu będzie barek, a od kuchni będzie ta wysepka

 

Więcej zmian nie pamiętam, ale jeżeli są to tylko takie kosmetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam post i zastanawiam się czy wszystkie zmiany jakie wprowadziliście były podjęte przed kupnem projektu,czy podczas budowy.Okna to pierwsza decyzja jaką podjeliśmy,mają być przełożone na front i tył domu i powiększone,oczywiście te w sypialniach.Co do ogrzewania jeszcze nie wiemy,a kominek myśle,że to dobry pomysł aby go przesunąć.Martwi mnie najbardziej ogrzewanie podobno najtańsze jest węglowe,ale w tym domu to chyba niemożliwe.[/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany były oczywiście po kupnie projektu, robiła je pani architekt adaptująca projekt

Co do ogrzewania to z tego co ludzie piszą to najczęściej d06 jest ogrzewany kominkiem, my jednak zdecydowani jesteśmy na węgiel, dlatego kotłownia jest trochę zmieniona, chociaż nawet po przeróbkach szału nie ma w zasadzie zmieści się tylko piec i zostanie trochę miejsca dla osoby podkładającej, węgiel będziemy trzymać w domku drewnianym, który będzie na działce, a mniejsza ilość w zachowku pod schodami wejściowymi, który powstał dzieki temu, że musieliśmy wymurować wyżej fundamenty z racji tego, że działka jest na glinie i do tego ze spadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba żle postawiłeś pytanie, bo:

- pod wzgledem estetycznym.... :-? nie - (mozna tłumaczyć, że ma pewnien urok... ale ładny nie jest ) plastyk nie postarał sie tu zupełnie :-? zmieniłaby kolorystykę - bo ta jest smutno szara...

- funkcjonalność? zalezy kto tam bedzie mieszkał - ma wystarczający program dla małej rodzinki, która nie chce/nie stać jej etc na większy dom

p.s. "stara" wersja wydaje sie być przyjemniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Niestety coś nie wyszło z wklejeniem.

Przed świętami odebraliśmy projekt z adaptacji. Zmiany jakie wprowadziliśmy to:

- kąt nachylenia dachu zwiększyliśmy na 35 st.(tak przewidywał plan zag . przestrz. w gminie)

- ściankę kolankową podnieśliśmy o 1,5 pustaka (w przyszłości może zagospodarujemy poddasze)

- strop zaprojektowany został jako drewniany z dwoma podciągami w salonie

- powiększyliśmy taras

- przenieśliśmy okna ze ściany szczytowej na tył i przód.

 

Na działce podłączyliśmy wodę, jak pogoda pozwoli podłączymy prąd, zrobimy zjazd na działkę. NA WIOSNĘ RUSZAMY Z BUDOWĄ :lol: ciekawe ile nas ta inwestycja wyniesie.

Zyczę wszystkim wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie..a wyjdzie wam pewnie coś takiego...

http://gim3.klub.chip.pl/IMG_0606.jpg

 

a było i tak...

od 2 września do 2 grudnia...tyle trwały prace

...teraz czekam na okienka...no i zabieram się za poddasze... w tym tygodniu planuję nabić deski, płyty na belkach stropu...

 

 

http://gim3.klub.chip.pl/ponadzero.jpg

 

http://gim3.klub.chip.pl/wiecha.jpg

 

zainteresowanym mogę podesłać rzuty i fotki...

pozdrawiam i wytrwałości w nowym roku Wam i sobie życzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...