Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

Mam murłatę przykręconą do wieńca, na niej oparte krokwie od dachu garażu, ich wymiar to 16x8 cm, rozstaw chyba ok 70 cm, ale dokładnie nie pamiętam, co do długości...no też nie pamiętam. No i pełne deskowanie dachu garażu...no błąd pewien popełniłem i musiałem deskować...ale błędami nie ma co się chwalić.

A dach...to betonowa dachówka IBF. Po więcej informacji i ewentualnie rysunków oraz zdjęć proszę pisać [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam!

w końcu i nam udało się rozpocząć budowę naszego maluszka, poddaliśmy go zmianom jak chyba każdy, kąt dachu to 35st., poprzesuwane okna, zamiast filarków od frontu będzie zamknięty wiatrołap, ścianka kolankowa na poddaszu o wysokości 50cm, doklejony garaż i pewnie jeszcze parę innych o których nie pamiętam w tej chwili.

Postaram się wstawić parę fotek z etapu budowy stanu zero.

http://img169.imageshack.us/img169/2279/budowa1ma7.jpg

sciany fundamentowe po rapowaniu

http://img440.imageshack.us/img440/8006/budowa2ho3.jpg

i w koncu zaizolowane

http://img515.imageshack.us/img515/1269/budowa3vt8.jpg

na dziń dzisiejszy jest juz styropian zabezpieczony siatka ale nie mam jeszcze zdjęc. Trzeba wszytko szybko zasypac zanim mrozy przyjdą i o ile zima bedzie taka jak teraz to zaczniemy stawiać ściany parteru.

a tak ma nasz domek wyglądać jak juz powstanie

http://img512.imageshack.us/img512/7060/modelptf0.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/2136/modeltbg4.jpg

i jak wam sie podoba? :) nam bardzo

pozdrawiamy wszytkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka mały zupełnie zmieniony, jesteś pierwszą osobą, która zabudowała ganek, moi budowlańcy cały czas mnie namawiają abym też właśnie zabudowała ten ganek, a ja sama nie wiem, zawsze chciałam mieć dom z gankiem, a taki zabudowany zmienia charakter domku, z drugiej strony, mamy normalnie wylane pod ganek fundamenty, wyciągnięte z bloczków i parę metrów więcej miejsca by się przydało, muszę to przez weekend przemyśleć, bo dach ma więźbę, ale daszek jeszcze nie jest do końca zrobiony więc mogę jeszcze ten ganek dobudować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie chodzi tu o koszty, bo w naszym przypadku to tylko koszt robocizny, poniewa zostało nam jeszcze sporo pustaków, fundament i tak był zrobiony jak pod całą resztą domu, bardziej bałam się o wygląd zewnetrzny małego, bo jednak zabudowanie ganku zmienia go dość znacznie, jak dla mnie, ale dzięki Twoim wizualizacjom przekonałam się, że nie na gorsze. :D

 

W ogóle aktualnie deskujemy dach małego, mamy nadzieję, że do końca tygodnia będzie skończony, w między czasie dajemy do wyceny blachodachówkę, bo docelowo nią przykryjemy małego. Nie mogę tylko zdecydować się na kolor, bo zawsze chciałam ceglasty, a teraz bardzo podoba mi się taki czekoladowy, tylko boję się, że taki ciemny dach może małego "przytłoczyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa cisza w temacie D06 :lol:

Czyżby projekt popadł w niełaskę?

W takim razie zaprezentuję swój "Mały":

 

http://forsycja.fotosik.pl/albumy/115392.html

 

Dom w wersji A. Zmiany projektowe - wydłużenie garażu o 3m przed obrys domu, co dało nam na tyłach garażu dodatkowe pomieszczenie gospodarcze (hydrofornia i składzik drewna). Podniesienie ściany kolankowej o 2 pustaki, co zwiększyło nam powierzchnię domu do 140m2 z projektowanych 119 (według architekta), przy czym koszty domu podniosły się naprawdę symbolicznie. Kolumny z projektowanych 30cm zmieniliśmy na 40. Technologia - keramzyt. Poza tym dom, a także rozkład wnętrz, zbudowany dokładnie z projektem. Obecnie dom jest ocieplony styropianem i pociągnięty klejem - tynk czeka na wiosnę. Kończymy wnętrza.

pozdrawiam i jestem ciekawa opinii :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z zagospodarowaniem góry tylko czy 2 pustaki to nie za mało? Osobiście mamy garaż przesunięty do tyłu o 1,5m i równy ze sciana frontową - ładnie to wygląda. Przez podniesienie dachu trachę domek stracił na proporcjach, ale korzyść z poddasza jest wielka. Macie też chyba inny kąt dachu.

Po wyrównaniu terenu i obsypaniu będzie super - uwazam że projekt jest bardzo udany, a dodatkowe pomieszczenie w garazu jest wręcz konieczne.

Ładny domek!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Przez podniesienie dachu trachę domek stracił na proporcjach, ale korzyść z poddasza jest wielka. Macie też chyba inny kąt dachu.

 

To jest wersja A, trochę większy brat :) Te proporcje są delikatnie zachwiane właśnie o te 2 bloczki - normalnie dolna krawędź dachu i daszku nad wejściem są na tym samym poziomie. U mnie jest to przesunięcie.

 

Po wyrównaniu terenu i obsypaniu będzie super - uwazam że projekt jest bardzo udany, a dodatkowe pomieszczenie w garazu jest wręcz konieczne.

 

Tak, wyrównanie terenu bardzo dużo da. Dom stoi na lekkiej skarpie i patrząc na dom to widać. Trzeba trochę wyrównać. Spadek będzie widoczny, ale nie aż tak jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję budowe domku D06 małego ale przytulnego[

 

Wiesz, co do tego, co napisałeś w sygnaturce to jest tak:

Kupujesz projekt - fajnie, jest w sam raz.

Stawiasz fundamenty - o jeju, jakież to maleństwo!

Stawiasz stan surowy - ło matko, ależ to bydlę jest ogromne!

Zamykasz i wykańczasz - no nie, jednak rzeczywiście jest w sam raz :lol:

 

Gratuluję dobrego wyboru i cieszę się że kolejna osoba zdecydowała się na D06 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że tyle osób mieszka lub będzie mieszkac w Małym domku. Ja swój zbudowałem w 2001, wprowadziłem się w 2002, drobiazgi wykańczam do dziś. Nasz model nazywa się D06L (lewy). Za salonem mamy garaż bez przejścia z domu, potem jest drugi garaż i dom D06. Czyli razem mamy bliźniaki D06 połączone garażami. Mieszka się bardzo dobrze, prawie 80 metrów to naprawdę wystarczająca powierzchnia przy dzisiejszych cenach ogrzewania. Grzejemy się gazem, ale w dzień palimy też w kominku, żeby gazu szło mniej. Dom jest z betonu komórkowego 24 + styropian, ścianki działowe też bet.kom.12.

Co ciekawe - fundamenty są gigantyczne, bo u mnie już trochę Żuławy i 2 metry pod powierzchnią są namuły torfiasto ilaste. Dom stoi więc na ośmiu zbrojonych stopach 110x110 i czterech 150x150. Na nich słupy, dopiero na tym ławy. Łącznie więc na fundamenty pod dwa domy i garaże wydaliśmy w 2001 (z robocizną) łącznie kosmiczną kwotę 20 tysięcy. Reszta już normalniej sposobem gospodarczym. Dach jest z dachówki betonowej. Dobra, ciężka dachówka - wiatr jej nie wzrusza.

W 2003 odwiedził nas jakiś facet z żoną i mówi, że chce obejrzec dom od środka, bo też chce budowac D06 i nie wie czy w środkowym pokoju jak rozłoży ręce, to czy nie dotknie czasem obu ścian naraz. Nie dotknął, więc się zdecydował.

A wiosną 2005 przyszedł inny i też mu się spodobało. Zbudował się w Juszkowie koło Pruszcza. To AWIk. Ma piękny dom, tyle że mu opadła podłoga, bo firma nie zagęściła gruntu.

Żałuję tylko, że nie było w 2000 projektu D06A (podwyższonego z poddaszem), bo mimo wszystko dla gości lub dzieci dwa pokoje jeszcze by się przydały. A jeżeli nie używane - to zimne i zamknięte, żeby nie tracic energii.

Mamy jednak takie marzenie, żeby kiedyś podnieśc dach i zrobic dwa pokoiki i koniecznie tarasik z widokiem na rzekę, bo z parteru rzeki nie widac - wał p.powodziowy zasłania. A do rzeki mamy dosłownie 10 metrów.

Pozdrawiamy z Gdańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...