Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czytałem,że uziom mozna dołączyć do płyty metalowej i zakopać w ziemi (nie jestem w stanie powiedzieć jak głęboko, ale na pewno 1-2m lub głębiej). Natomiast co do połączenia proponuję skręcenie śrubami w odpowiedniech płytkach, na zasadzie imadła - płytki takie różnych rozmiarów można kupić w sklepach. Najważniejsze żeby możliwie dokładnie przed skręceniem wszystko oczyścić z rdzy (ewentualnie odrdzewiacz), a następnie solidnie, grubo, z przesadą -nasmarować gestym smarem.

pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zwiększyć powierzchnię okien w pokojach (z wyjątkiem salonu)Chcę założyć 150cmx150cm. Jak myślicie czy warto? Domek będzie tak usytuowany,że światła będzie dość, ale dobra rada przyjaciela brzmi:"Przed słonkiem zawsze możesz uciec(żaluzje, rolety) a kwiaty będą cię bardziej kochać"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również powiększyłem okna, a nawet dodAŁEM jedno w salonie. Myślę że solidne naswietlenie (a szczególnie w salonie) jest potrzebne nie tylko dla kwiatów ale i dla ludzi , oczywiście to również kwestia gustu. Poza tym dach dość mocno wystaje poza obrys domu powodując mniejsze naświetlenie.

Co do zimna daję 15cm styropianu na ściany i 10 na podłogę więc ostatecznie wyjdzie na to samo.

pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zacząłem "szpadlować" wykop pod fundamenty. Sznurki, które wyznaczają obrys domku sprawiają, że jest on w naszych oczach malutki.

Jeśli ktoś już ma wymurowane ściany to bardzo proszę o uspokojenie mnie, a głównie o pomysły aranżacji wnętrza.

D06 wybrałem, bo tylko on spełnia moje możliwości finanasowe, a rady muratora (dobre rady) mówią: buduj dom na miarę. Głównie słyszę: "ale malutki". Nie mam kompleksów, ale napiszcie jak "odpieracie" takie ataki. Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dom jest rzeczywiście mały, ale zawsze możesz spytać wątpiących czy woleliby mieszkać w 2-3 pokojowym mieszkaniu w bloku czy też we własnym 80m2 domu na własnej działce, pośród własnych kwiatów, krzewów, drzew, płacić za to co rzeczywiście zużyjesz i zaplanujesz, a nie na koleje dębowe biurko prezesa spółdzielni, opalać się na własnej trawie lub tarasie a nie gnieżdzić się pod okiem i uchem sąsiadów na balkonie i tak można jeszcze wymieniać przez godzinę.

Poza tym wolę mieszkac w mniejszym wykończonym domu niż na wiecznej budowie bo brak mi pieniędzy na wykończenie wewnątrz i na zewnątrz, a mieszkanie już sprzedałem.

RS z chęcią zobaczyłbym zrealizowany projekt "Małego". Czy mógłbyś napisać coś więcej. Możesz przez prywatne wiadomości lub mail-em.

pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych świąt i oby następna Wielkanoc już we własnym domku.

Mam pytanie. Czy ktoś już się przymierzał do zakupu bloczków z gazobetonu. Ile ich potrzeba na ściany?

Ps. Dzisiaj oglądałem D06 w stanie surowy. Wrażenia później, bo kawa stygnie.

Jogurt

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: jogurcik dnia 2002-03-31 14:49 ]

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: jogurcik dnia 2002-03-31 14:50 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wyliczeniach materiałowych przez przedstawicieli Ytonga i Hebla. Ytong daje 12% upustu, Hebel 9%. Zdecydowałem się na Hebla. Chętnie wyślę xero tych wiliczeń każdemu, kto poda zwykły adres pocztowy. Również chciałbym obejrzeć jakiś wybudowany D06. Jeśli macie namiary to proszę o maila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke sie przypomne: Zaczynam z rodzicami budowe D06a (wiekszy brat D06 - wieksze nachylenie dachu, pokoje na gorze, garaz z boku). Jutro na dzialke wchodza geodeci i kierownik budowy zeby wyznaczyc dokladne polozenie, a w poniedzialek zaczynamy kopac. Znalazlem ostatnio D06 w stanie surowym pokrytym dachowka. Ma on jednak drobne zmiany, gdyz ma od strony salonu dobudowany garaz i dach przedluzony do konca tego garazy. Wygląda calkiem zgrabnie. Jedyna zmiame, jaka bym zrobil to dodanie okna od frontu w sypialni oraz rezygnacja z tarasiku - znajduje sie tam gdzies 40 cm nad ziemia, a stolika i tak sie nie ustawi. Jesli ktos chce to moge dac namiary - znajduje sie niedaleko Lodzi. Jesli ktos wie gdzie jest inny D06 niedaleko Lodzi to prosze o informacje. Dzieki. Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...