Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

Ja też mam piec z zamkniętą komorą w pom. gosp. Wisi na ścianie łazienkowej. Na zewnętrznej nie mógł, bo przepust komina wychodził akurat na łączeniu dachu głównego z daszkiem ganku. Możnaby u nas zastosować przepust poziomy przez ścianę zewn., ale okap dachu był za nisko. Mógłby być na ścianie od wiatrołapu, ale tam to samo - żeby ominąć linię łączenia dachów, trzebaby go było umieścić przy samych drzwiach.

Dlatego wisi na łazienkowej. Był jeszcze jeden problem - czy ściana wytrzyma. Bo nasz piec waży koło 80kg - ma w sobie zasobnik 60l c.w.u. Tak więc fachowcy powiesili go na jakichś specjalnych hakach przepuszczonych na wylot przez ścianę łazienkową. Ściana ta jest z 12cm bloczków Prefabet. Dzięki temu umiejscowieniu pieca zaoszczędziliśmy dodatkowe 800 zł, bo nie trzeba było kupować długich rur kominowych, ani skraplacza (przy krótkim kominie nic się nie skrapla). System chodzi bez zarzutu już czwarty sezon.

Poza tym dlaczego zamierzasz mieć piec zwykły, a nie kondensacyjny? Ja dziś brałbym kondensacyjny - ma ok 10% lepszą wydajność.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Do hudyjan

Myślałem o kondensacyjnym, ale jest problem z odprowadzaniem kondensatu do oczyszczalni przydomowej. Można by było zastosować neutralizator kondensatu ale bulić ponad 100 zł. na miesiąc to dzięki. Na to samo wyjdzie przy zwykłym piecu o sprawności do 94% (Vitopend 100 viessmanna - z oferty Gaspolu wraz ze zbiornikiem).

Z twojego postu rozumiem, ze nie ma szans na zamontowanie pieca na ścianie zew, ponieważ przepust wychodziłby w koszu dachowym?

Jak długi przepust masz, bo żeczywiście czytałem, że do 3 metrów nie trzeba skraplacza i ile wystaje ponad dach? Czy podnosiłeś dach?

TRochę mało opisów w tym Muratorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była szansa na zamontowanie pieca na ścianie zewn. tak, żeby komin nie wychodził w koszu, ale wtedy z kolei, wychodząc w daszku ganku, kolidował z jakąś belką konstrukcji dachowej. Pamiętam, że z monterami chyba pięc razy biegaliśmy na dach z miarką i nijak nie wychodziło. Dlatego powieszenie pieca na ścianie łazienkowej było jedynym wyjściem. Komin jest usytuowany jakieś 15 cm od ściany łazienkowej i 35 od zewnętrznej.

Dach mamy wg projektu gotowego (nie podnoszony), więc wystarczyło kupić najkrótszy komin, łącznie od pieca do czubka grzybka na końcu jest coś ok 140-160cm, z czego nad dachem jest chyba 60-70cm. I tylko jedną dachówkę trzeba było wyrzucić, w jej miejsce weszła jakaś uniwersalna z blachy ołowianej, bo u Brassa nie było oryginalnych dachówek kominowych, tylko wentylacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiamy się z żoną nad zakupem tego projektu. Jednak w wersji standardowej wydaje nam się nieco mały. Przeczytałem tutaj http://www.muratordom.pl/6316_14375.htm o możliwości niewielkiego podniesienia i zmiany kąta nachylenia dachu w rezultacie czego można otrzymać nieco miejsca na poddaszu do wykorzystania np. na dwie dodatkowe sypialnie. Interesuje mnie to, czy ktoś z Was przeprowadzał takie zmiany i jaki był koszt tych zmian u architekta. Interesuje mnie także, gdzie ulokowaliście i jakie schody wejściowe na górę. Będę wdzięczny za wszelkie informacje tutaj, bądź na maila [email protected] bądź na GG: 7838994.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków D06

 

Wybralismy i kupiliśmy projekt D06s w wersji lustrzanej - tak, tak, szkielet drewniany ! Wydłużymy go o 2m, dostawimy wiatę, może garaż. Wejście będzie od południa, więc by łapać max. dużo słońca 2 sypialnie i salon bedzie od frontu, a kuchnia, pom. gospodarcze, łazienka i sypialnia od północy.

Będziemy ruszać z budową w okolicach kwietnia w miejscowości Samociążek ok. 20 km od Bydgoszczy (400 m do jeziora, 200 do rzeki Brdy).

 

pozdrawiam

zbig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pada mocno i często, to nie ma co się dziwic - opadnie prędzej czy później, nic nie stoi wiecznie. U nas (właściwie Żuławy) podłoga jest 75 cm nad poziomem morza, a ulica 4cm. Wiosną zazwyczaj po jednym sztychu jest już kałuża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale numer

zaczeliśmy kopać pod fundament i na 50 centymetrach już jest woda, roboty wstrzymane

w listopadzie kopaliśmy pod przyłącze wodne i woda pokazywała się na 160-180 cm dopiero

czekamy, ale ile nie wiadowmo......może opadnie

czy Wy też mieliście takie problemy?

 

A co na to kier. budowy. Może warto zrobić płytę fundamentową.

Jeśłi macie taki wysoki poziom wód gruntowych to pilnujcie wykonawców żeby wszystko pożądnie zrobili, a przede wszystkim zaizolowalli. Pomyślcie też na etapie funadmentów o drenażu. Pożądnie zagęście podłogę na gruncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czemu myślisz o konwektorach?....

 

Takie ogrzewanie oferuje w standardzie główny wykonawca. Chodzi też oczywiście o cenę, z tego co wiem taki piec z dynamicznym rozładowaniem to ok 1000 pln w górę. Nie wiem też czy do małych pokoików opow.rzędu 10-12 m2 taki piec nie będzie czymś w rodzaju "strzelania z armaty do wróbla"....

Czy może mając w pobliżu działki "rurę z gazem" dać sobie spokój z innymi rodzajami ogrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...