Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dziękuję za odpowiedż domek piękny a o ile pan zwiększył kąt dachu mnie interesuje projekt słoneczny z garażem ponieważ jest troche większy od do6 i ma garaż w gminie wywalczyłam z 40 stopni na 35 może jeszcze raz spróbuje zależy mi na niskim domku bez poddasza oczywiście chodzi o koszty proszę o odpowiedż pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D06 ma w projekcie kąt 25st my musieliśmy powiększyć go do 35st. Pytasz o koszty zmiany projektu czy koszty budowy?

Projekt konstrukcji dachowej z wszelkimi potrzebnymi zaświadczeniami,pieczątkami kosztował jeśli dobrze pamiętam 300zł. w 2005r.

Ten domek słoneczny jest całkiem fajny,a widziałaś LMB27 http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54184&backcmd=Ready&offset=1

On w "standardzie" ma 35st. i jest też wersja z garażem. Jest kilka osób na forum które taki domek wybudowały. My gdybyśmy mieli drugą działkę to byśmy wybudowali właśnie taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i domek się ujawnił :lol:

 

Na dzień dzisiejszy w domu mieszkamy więc postaram się popstrykać pare zdjęć wnętrz. Co do tego co widać na zdjęciach to jest to też widok nieaktualny, bo z lipca tego roku, na dzień dzisiejszy ma zasypany od dołu ganek oraz wylane jest wejście, schody i taras będą robione wiosną, no i jest dom obłożony styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Olasowy domek - bardzo podoba mi się!!!

Skorzystam z informacji o nadprożach.

Proszę powiedz czy oprócz ganku zmienialiście coś jeszcze?

Chyba dodaliście - przenieśliście okno na front i zmieniliście okno łazienkowe - jest w pionie.

I malutkie okienko na ścinie szczytowej dodane.Czy umieściliście je dla lepszej wentylacji czy dla lepszego doświetlenia poddasza?

Czy kat dachu jest 25 st.?

Pytam bo ładnie prezentuje się Twój domek - ma miłe dla oka proporcje - a ja boję się żeby czegoś albo nie przeoczyć, albo nie zepsuć pochopną decyzją.

Okazuje sie, że nawet przy małym domku mam dużo wątpliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutea kąt nachylenia jest taki jak w projekcie czyli 25 st., ja bardzo się przy tym upierałam, ci co robili dach i mój mąż chcieli troche zmienić kąt nachylenia aby na poddaszu było więcej miejsca, ale ja tak jak ty bałam się zachwiania proporcji i tego, że po zmianie okap bedzie mi zasłaniał okna.

Co do zmian to faktycznie najwięcej jest w oknach, czyli tak jak pisałaś łazienkowe w pionie, bo w poziomie jakoś wg mnie dziwnie wygląda, oczywiście poprzenosiłam na przód i tył okna z sypialni, dodałam na środku okno w salonie, do którego bardzo zachęcam, u mnie co prawda tam jest południe więc musiało być obowiązkowo, ale super doświetla przedpokój, teraz słońce w salonie mam przez cały dzień. Na poddaszu daliśmy okno zarówno aby doświetlić, jak i dla możliwości otworzenia latem i przewietrzenia tego strychu, jest tam też w dachu świetlik.

Wejście do kotłowni jest z tego dobudowanego ganku, z gaku wchodzi się do przedpokoju, w którym w przyszłości stanie na całej ścianie szafa garderobiana( teraz jest tam szafa i stojący wieszak i to pomieszczenie jest już otwarte na mieszkanie, czyli drzwi są tylko miedzy gankiem, a przedpokojem, tych do mieszkania już nie ma. Nie wiem czy jasno to opisałam, porobię trochę zdjęć to pokażę jak to wygląda.

A i kuchenke mamy nie tam gdzie większość tylko na ścianie szczytowej, a wentylacja do niej jest poprowadzona przez strych i bezpośrednio na zewnątrz przez ścianę. To by były takie główne zmiany.

 

My byliśmy ograniczeni małą działką i nie wchodziło w grę poszerzenie domu, ale gdybym miała taką możliwość poszerzyłabym go aby o metr była większa łazienka i ten najmniejszy pokój.

 

Poza tym mieszka się super i jesteśmy bardzo z domku zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olasa - bardzo dziękuję za wszystkie informacje,

są bardzo cenne - bo od praktyka.

Wokoło nas budowane są domy duuuuuuużo większe więc trudno o adekwatną informacje od sąsiadów - chociaż są mili i dzielą się swoimi doświadczeniami,

Z wielką ciekawością czekam na pozostałe zdjęcia - mogę pomóc w zamieszczeniu, mam pojemna skrzynkę - możesz słać ile dasz rady : )

Jeszcze zapytam Cię o strop - zdecydowaliście się na kratownicę czy terivę?

a może jeszcze inne rozwiązanie - nasz kierownik mówi, że może być belkowy drewniany - ale ... szczegółów dowiem się w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
Jarus dopiero dzisiaj widze to pytanie, my nie użytkujemy na razie tego najmniejszego pokoju "normalnie", na razie wstawiliśmy tam szafy i składujemy w nim to co niepotrzebne, więc ciężko powiedzieć, ten pokój będzie w przyszłości dla drugiego dziecka, jak się pojawi, a jak nie to wstawimy tam komputer i dużą szafe garderobianą i myślę bedzie ok. Bardziej mi przeszkadza ta mała łazienka, co prawda znajomi przychodzący pocieszają mnie i mówią, że przesadzam, ale ja jednak wolałabym większą. Dla mnie rozwiązaniem byłoby gdyby kotłownia była gazowa lub elektryczna i gdyby pralka była w kotłowni to wówczas taka łazienka jak w projekcie byłaby ok, a tak jest taka sobie, ale też jakiejś tragedii nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Jest to D06. Bez a.

Niestety, ale warunki określone w planie zagospodarowania przestrzennego z gminy narzuciły na nas kąt nachylenia dachu min. 35st. Co za tym idzie, zdecydowaliśmy się na podwyższenie dodatkowo ścianki kolankowej o 1,5 pustaka. I dzięki temu jest poddasze do zagospodarowania.

Przenieśliśmy okna z boku na przód i tył. Na drugiej ścianie szczytowej wstawiliśmy dodatkowe okno na środku salonu. I oczywiście strop drewniany z widocznymi belkami na suficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...