Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No widzisz kolego, teraz to Cię trochę z moją żonką (Ohh) pomęczymy. Chcemy zaadaptować cześć poddasza i tak się zastanawimay jak to z tą konstrukcją.

Widzę że masz belkę podpierającą strop:

1. na całej długości?

2. Filary stoją na jakimś fundamencie?

3. Jaki przekrój ma ta belka?

4. Co jest powodem, że dajesz na belkach stropowych w poprzek kolejne belki?

5. Jakie masz przekroje belek stropowych?

6. Jakie masz przekroje krokwi?

 

Przeprasza, że tak atakuje, ale akurat teraz to jest u nas gorący temat i bylibyśmy bardzo wdzięczni gdybyś nam podpowiedział co nie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak na całej długości z dwóch części po 6 metrów

2. Pod filarami lub słupami jak kto woli są zrobione stopy fundamentowe robione na etapie fundamentów

3. 12X18

4. Pomiędzy tymi legarami dałem dodatkową warstwę wełny, która nie weszła między belki stropowe, aby je było widać na suficie. Te belki widać tylko nad salonem. Reszta zabudowana k-g

5. 12X18

6. 8X18 ze względu na dachówkę powiększyliśmy wymiary http://foto.onet.pl/3ksxf,s4c5gg444l4m,u.html - tu jest album

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przymierzamy sie z żoną do budowy domku taniego jednorodzinnego i wybór padł na domek wariant D06S 81,4metrowy i mamy pytanie do tych co juz wybudowali. Czy mozna odkupić taki projekt? Czy też trzeba miec nowy "nieuzywany" A może ma ktoś z drogich użytkowników taki projekt i chciałby się go pozbyć?

 

Pozdrawiam:

 

Paytonus :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak na całej długości z dwóch części po 6 metrów

2. Pod filarami lub słupami jak kto woli są zrobione stopy fundamentowe robione na etapie fundamentów

3. 12X18

4. Pomiędzy tymi legarami dałem dodatkową warstwę wełny, która nie weszła między belki stropowe, aby je było widać na suficie. Te belki widać tylko nad salonem. Reszta zabudowana k-g

5. 12X18

6. 8X18 ze względu na dachówkę powiększyliśmy wymiary http://foto.onet.pl/3ksxf,s4c5gg444l4m,u.html - tu jest album

 

 

Dziękujemy za odpowiedzi. Spore macie te przekroje tych belek. My stropowe mamy 6x23, a krokwie 6x18.

Czy kroikwie są w jakiś sposób podparte, czy tylko są skręcone na szczycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Nie doczytałem, budujemy raczej z suporexu zastanawialismy się takze nad gotowymi scianami z keramzytu. Hmm.. teraz niewiem czy D06 75metrowy nie będzie za mały. Fakt ze wynajmujemy mieszkanie 60 metrowe i wydaje sie ono duże więc moze te 75 metrów to wystarczy. Teraz zastanawiam się jeszcze nad projektem D04.. jest trochę wiekszy i podobny jednak nie wiem jak to z kasa będzie :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... przejeżdzalismy przez Pruszcz w zeszłym tygodniu :cry: No jak nie znajdziemy takiego domku w naszej okolicy to wpadniemy jak czas pozwoli. Teraz nam się własnie urlop kończy :cry: szkoda że wczesniej na forum się nie zapisałem.

Na razie czekamy aż nam geodeta wszystkie "papiery" przygotuje do notariusza Miałem zamiar w tym roku fundamenty zrobic ale teraz wątpię ze zdążę gdy widzę ile w tym wszystkim jest biurokracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcemy przymierzyć się do adaptacji poddasza w naszym małym domku.

Oczywiście przed wszelkimi pracami zlecimy projekt uprawnionemu konstryuktorowi, ale chcielibyśmy najpierw sprawdzić czy to co sobie wymyśliliśmy ma szansą na realizację.

Obecnie dom ma drewniany strop z belek 6x23 cm o długości 7,2. Opierają się na wieńcu, bez żadnego podparcia w środku. Rozstaw taki jak na rysunku poniżej. Na wieńcu ścianka kolankowa z dwoma warstwami pustaków z BK24. Więźba z krokwi 6x18 w rozstawie takim jak belki stropowe, skonstruowana tak jak na rys. obciążona dachówką ceramiczną Robena. Dodatkowym obciążeniem dla więźby będzie ocieplenie (25cm wełny) no i konstrukcja z płytami gipsowymi.

Wymyśliliśmy sobie to tak:

Poddasze chcemy zaadaptować tylko w części. Chcemy podeprzeć belki stropowe w połowie ich długości, belką podpartą w trzech miejscach.

Zrobimy dziury w podłodze i wybierzemy pospółkę do wysokości ław, w to włożymy rurę PCV 160 i zalejemy betonem, na tym postawimy słupy podpierające strop.

Więźbe chcemy wzmocnić pionowymi belkami opierającymi się na stropie.

Czy dobrze myślimy? Jakie przekroje belek zastosować?

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i podpowiedzi.

 

http://img242.imageshack.us/img242/8030/poddaszerzutzgrynj4.th.jpghttp://img508.imageshack.us/img508/7236/poddaszewidokzprzoduaq2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olasa świetnie! jak tylko będziemy mieli z żoną wolne to możemy się umówić! chętnie bysmy zobaczyli "maluszka" na zywo!

przejrzałem wszystkie dostępne foty w tym temacie i jezeli macie jeszcze jakies fotki to ślijcie na maila [email protected]

Wczoraj z żoną rozrysowalismy piaskiem nasz domek na podwórku rodziców w skali 1:1 i pół dnia chodzilismy po tym "domku" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak na całej długości z dwóch części po 6 metrów

2. Pod filarami lub słupami jak kto woli są zrobione stopy fundamentowe robione na etapie fundamentów

3. 12X18

4. Pomiędzy tymi legarami dałem dodatkową warstwę wełny, która nie weszła między belki stropowe, aby je było widać na suficie. Te belki widać tylko nad salonem. Reszta zabudowana k-g

5. 12X18

6. 8X18 ze względu na dachówkę powiększyliśmy wymiary http://foto.onet.pl/3ksxf,s4c5gg444l4m,u.html - tu jest album

 

 

Dziękujemy za odpowiedzi. Spore macie te przekroje tych belek. My stropowe mamy 6x23, a krokwie 6x18.

Czy kroikwie są w jakiś sposób podparte, czy tylko są skręcone na szczycie?

Krokwie są zbijane gwoździami i mają metr pod kalenicą belkę łączącą je. Ta belka nazywa się chyba jętka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...