Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Olasa świetnie! jak tylko będziemy mieli z żoną wolne to możemy się umówić! chętnie bysmy zobaczyli "maluszka" na zywo!

przejrzałem wszystkie dostępne foty w tym temacie i jezeli macie jeszcze jakies fotki to ślijcie na maila [email protected]

Wczoraj z żoną rozrysowalismy piaskiem nasz domek na podwórku rodziców w skali 1:1 i pół dnia chodzilismy po tym "domku" :D

 

Poszukam jakiś zdjęć i postaram się coś przesłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już drewno do projektu D09 na wiązary kratowe,czy mógłbym wykorzyztać je do wiązarów kratowych w projekcie D 06 Mały tego samego architekta. W związku z tym mam kilka pytań do forumowiczów , którzy zbudowali lub budują ten dom.

1.Jaki jest przekrój desek pasa dolnego i górnego w wiązarach kratowych , może tak jak w D 09 - 32na160

2.Ile jest tych wiązarów

3.Jaki jest przekrój murłaty

4.Czy wieniec tak jak w D 09 stanowi jednocześnie nadproża okienne

Chciałbym wiedzieć jeszcze więcej i jeśli któryś z forumowiczów mógłby przesłać mi przekrój poprzeczny i schemat wiązara kratowego byłbym zobowiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olasa, pokaż nam wszystkim jakieś zdjęcia :)

 

Postaram się zmobilizować i poszukać coś na płytach, kiedyś nawet specjalnie zrobiłam jakieś fotki aby pokazać, no i jakoś tak zapomniałam o nich. Zresztą my w dalszym ciągu jesteśmy na etapie wykańczania, łazienka przez rok nie doczekała się jeszcze fug :-? , no ale kolega fachowiec ma w tym m-cu przyjść, do wykończenia został poza tym jeszcze wiatrołap. Wybieramy się też do ikei na zakupy więc mam nadzieje dokończe urzadzanie sypialni.

O zewnętrznym wyglądzie domku pomilczę, bo jest do zrobienia jeszcze baaaaaaaardzo dużo, no ale dziś przychodzą na oględziny panowie od tynków więc może niedługo już będę patrzyć na brzydką szarą elewacje pokrytą tylko klejem. :roll:

No a z optymistycznych wieści to po prawie roku mieszkania mogę powiedzieć, że mieszka się super i nie zamieniłabym się na żadne mieszkanie w bloku, nawet jeśli ten nasz dom to domeczek, to i tak jest wart trudu włożonego w jego wybudowanie, nie mówiąc o tym, że można go postawić za naprawdę nie aż tak duże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

czy ktos juz zbudowal lub jest w trakcie budowy domku D06 z MURATORA wg projektu Pawła Wład Kowalskiego?

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=20&IdKolekcji=

prosze o informacje dotyczace kosztow, systemu budowania oraz uzytych materialow a takze wszelkich rad i opinii.

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

czy ktos juz zbudowal lub jest w trakcie budowy domku D06 z MURATORA wg projektu Pawła Wład Kowalskiego?

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=20&IdKolekcji=

prosze o informacje dotyczace kosztow, systemu budowania oraz uzytych materialow a takze wszelkich rad i opinii.

dziekuje

 

Witam

Jestem w trakcie budowy tego domu.Co do kosztów to wszystko zależy od użytych materiałow i sposobu budowy.Jest na tyla prosty ze do tej pory wszyskie prace wykonujemy w dwie osoby i murarz.Zaczelismy stawiac dopiero sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
HyenoX napisał:i tylko tyle??

9 Wrzesień 2008Temat: Dom ryb(y) LMB-27

http://foto0.m.onet.pl/_m/51fc427e0da9ece76341d63a52d3675c,6,19,0.jpg a to stan mojego domku na dzis , (niestety nie umiem jeszcze wklejac zdjec)

zonka hyenoxa

Twoja riposta jest chyba do samego siebie?

Twoich zdjęć na forum znalazłam 1 sztukę - cytat powyżej - a właściwie to Twojej Żonki.

Pozdrów Żonę.

Chętnie zobaczę Twoje fotki, może coś przeoczyłam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj alime,

Skorzystałam z zaproszenia i obejrzałam sobie Wasz domek - jak dla mnie kuchnia całkiem duża, bryła budynku podobna do D06a. Ale układ pomieszczeń podobny do D06, tylko większy, ze ścianami nośnymi wewnątrz domu.

Z biura projektowego Lipińscy podoba mi się dom pasywny.

Szkoda, że jest z poddaszem : )

Widziałam go w Solcu - prezentuje się naprawdę interesująco.

A Państwo Lipińscy byli mili, rzeczowi i chętni do rozmowy i wyjaśnień.

A jak Wasze kontakty z biurem - jesteście zadowoleni? Czy są pomocni?

A projekt - czy jest dobrze dopracowany?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj lutea,

u nas bylo inaczej, my nie kupilismy projektu bezposrednio z biura lipinskich, wzielismy tylko jego rzuty i dalismy do adaptacji komus kto rowzniez zalatwil nam wszytkie papiery i dokumenty zwiazane z pozwoleniem na budowe.

Niestety domek jest powierzchniowo mniejszy od lmb27, dlatego nie do konca jest to ten wlasnie projekt. Ale jesli chodzi o rzuty i uklad to wyglada wlasnie jak lmb27. Powiem jeszcze ze na poczatku nie mielismy wygorowanych potrzeb, praktycznie bylismy zdecydowani na d06. No ale zobaczylismy lmb27 i tak teraz budujemy.

pozdrawiam i czekam na fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...