Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam! Ten D06 o ktorym pisałem znajduje sie we wsi Babiczki (na zachod od Lodzi). Wyjezdza sie z miasta ulica Nowe Zlotno i jedzie sie do Babiczek. Odrazu za ogromnym kamieniarzem w tej wsi (po prawej stronie szosy) trzeba skrecic w prawo w nieutwardzona droge. Jedzie sie troche, mija las po lewej stronie i na otwartej przestrzeni za lasem budowane sa domki. Jeden z nich to D06 z garazem i przedluzonym dachem. Jezeli ktos zna inne lokalizacje to prosze o kontakt. Ja buduje w Rabieniu pod Lodzia. Oczywiscie beda belki nad salonem, bo w moim przypadku na gorze znajduje sie pokoj. Pozrdowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad stropem w salonie. Przeciw przemawiają trochę większe koszty ocieplenia i ogrzewania, za większa wizualnie przestrzeń. Zadecyduję po przedstwieniu kosztów obu rozwiązań

Chętnie poznam wycenę ścian w obu systemach, ale proponuję prześlij mi skróconą wersję mailem lub na priva tzn. koszt, ile materiału, koszt robocizny.

Według ofert częściowe postawienie domu prace ziemne, fundamenty, ściany włącznie z wieńcem, z kominami (bez więżby)około 23tyś. -budowa przez firmę.

pozdrowienia Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom, który ja oglądałem, znajduje się w Chełmży k. Torunia. Strop jest drewniany, ale spoczywa na belce betonowej, która oparta jest na 3 betonowych słupach. Belka biegnie wzdłuż korytarza, słupy znajdują się w rogach, każdego pomieszczenia. Dzięki temu belki drewniane stropowe są krótsze, o połowę. Niestety są potrzebne dodatkowe fundamenty.

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: jogurcik dnia 2002-04-08 11:10 ]

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: jogurcik dnia 2002-04-09 12:23 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie zaczelo! Jak zaczelismy kopac koparka pod fundament, to okazalo sie ze lepiej wybrac smieci z ziemi (mowilem o nich wczesniej) na calej powierzchni domu. Nie chcemy mieszkac na smietniku. Kopali i wywozili dzisiaj caly dzien (ok 20 Starow) i jeszcze zostala prawie polowa. Gorsze jest to, ze pozniej trzeba bedzie nawiezc zoemie od nowa. Budowe fundamentow zaczynamy w poniedzialek (bloczki fundamentoe). Majster mowi, ze da rade z fundamentem przez jakies 4 dni. Jak sie zasypie dziure i rusza ze scianami to dopiero zaczna byc widoczne efekty. Na razie zalamka :sad: Zauwazylem nowy rodzaj stropow na rynku i zastanawiam sie czy nie mozna by ich wykorzystac. Sa to styropianowe belki, ktore zbroi sie pretami i zalewa betonem. Cena na pierwszy rzut oka wydaje sie podobna do Terrivy, a jest latwiejszy w montarzu. Czy cos o tym slyszeliscie? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłokę. Podaję wyliczenia materiałowe na bloczki betonu komórkowego (wysokość ścian zewn. przyjęto 260 cm.):

Ytong: 60x20x36,5 = 24 palety + 60x20x11.5 = 6 palet nadproża zbrojone + elementy docieplenia wieńca+elementy uzupełniające - wszystko razem 13846 zł netto loco zakład (cena z upustem 12%)

 

Hebel za to samo (trochę inne wymiary bloczków) - 13234 zł. brutto. "Moja" hurtownia daje jeszcze 5% upustu i transport gratis. Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma Urzędowski wyprzedaje okna z ekspozycji za 50% ceny. Kupiłem już te w Łodzi i okolicy ale myślę, że warto zajrzeć do salonów nieco dalej. (okno 034-148x146 cm - 580 zł.). Wszelkie dane na http://www.urzedowski. Okna mają przyzwoite. Jestem zadowolony.Na drzwi dostałem 20 % upustu. Chociaż staramy się unikać reklamy firm na forum, robię wyjątek, ponieważ okno za pół ceny to okazja. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Do boju! Dzisiaj kładziemy zbrojenia. "Grucha" przybędzie 7 lub 8 maja. Stan surowy (bez dachu)z kominami, podłogą na gruncie z szambem + studzienka rewizyjna; ekipa chce zrobić w ciągu miesiąca za ok 7000 zł. do tego chcę dotargować jeszcze taras większy niż w projekcie. Jak myślicie, czy to nie za drogo? Ostatecznie wybrałem beton komórkowy "Hebel".Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że bez więżby, zakończone na wieńcu. Myślę, że to dobra cena, a jeśli z rachunkiem to bardzo tanio.

Miesiąc na roboty to standard.

pozdrawiam Paweł

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Pawell dnia 2002-05-01 16:28 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom wg projektu D06 stoi w Spale (woj. łódzkie, powiat tomaszowski) na nowym osiedlu na wschodnim brzegu zalewu na Gaci; dojazd od strony Centralnego Ośrodka Sportowego (COS). Budynek zbudowany jest na stosunkowo niewielkiej działce. Dach pokryty jest ciemną blachodachówką. Przed domem stoi baniak Shell'a - ogrzewanie na propan-butan.

 

Czy na forum jest może właściciel tego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2002-04-11 21:07, Tommco napisał:

No to sie zaczelo! Jak zaczelismy kopac koparka pod fundament, to okazalo sie ze lepiej wybrac smieci z ziemi (mowilem o nich wczesniej) na calej powierzchni domu. Nie chcemy mieszkac na smietniku. Kopali i wywozili dzisiaj caly dzien (ok 20 Starow) i jeszcze zostala prawie polowa.

 

To co tam kiedyś było? Dzikie wysypisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadłe(a)ś! Dzikie, chlopskie wysypisko. Na szczescie bez smieci organicznych ani chemicznych czy aktywnych śmieci. Dzisiaj konczylem zasypywac fundamenty. Co przy powierzchni parteru (D06a z garazem) 100m2 i glebokosci dolu ok metra nie bylo specjalnie przyjemna rzecza. Troche pomogla koparka, a reszte trzeba bylo rozprowadzic recznie. Jeszcze braklo jakiejs jednej wywrotki. Ale ten etap mamy juz prawie za soba :smile: Jutro maja na plac przyjechac bloczki (Prefabet Kozienice) a we wtorek ekipa zaczyna stawiac mury. Caly czas zastanawiamy sie nad zalozeniem zaluzji przeciwwlamaniowych (trzeba by powiekszyc otwory okienne), ale z tego co slyszalem to pieniadze wyrzucone w bloto. Co o tym myslicie? Pozdrawiam! Czolem pracy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak proponował te żaluzje.

 

A wracając do problemu śmieci, zastanawiam się czy tylko w Polsce jest takie bydło. Najbardziej mnie denerwuje, kiedy wchodzę do lasu, a tam całe zwałowiska.

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: mch dnia 2002-05-06 08:31 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zaluzje to niezla zagwostka! Poniewaz nabylismy juz okna (plastikowe Trasa)i cana żaluzji bylaby zblizona do ceny okien (ok5000 zl). Czytajac inne watki na forum stwierdzam, ze za montazem zaluzji sa ludzie, ktorzy ich nie maja. Nie wiem jak jest z Tobą. Ale mowi sie o wlamaniach w bialy dzien mimo tego ustrojstwa. Jakby sie przypatrzec, to rzeczywiscie nie jest to trudne do wylamania. A moze miec funkcje przyciagajaca: nikogo nie ma i maja zaluzje wiec pewnie jest po co sie wlamac. Wysypiska niestety byly, sa i beda, ale to juz sprawa kultury (a raczej jej braku) naszego narodu. A Ty budujesz D06? Jesli tak to gdzie? Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to narazie nie buduję. Jeszcze się wstrzymam. Chciałbym u siebie postawić D06, ale mam ciasną działkę, tj. około 19 metrów szerokości. Dom musiałbym stawiać ścianą szczytową do drogi, ale i tak byłoby na działce wąsko.

Musiałbym też zrezygnować z drzwi ogrodowych, bo na płot sąsiada nie będę się pakował. :smile:

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: mch dnia 2002-05-06 18:55 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dzialka tez nie jest szeroka (przypomina tramwaj). Fakt, ze mam dwie drogi, ktore beda szly wzdluz domu. Takie nieutwardzone. Z tarasiku na parterze zrezygnowalem, bo przy tej wielkosci nie ma on sensu (stolika sie nie ustawi, a mozna tylko noge zlamac:smile:) 19m to nie duzo, ale mozesz miec problemy ze znalezieniem lepszego projektu, no chyba, ze zdecydujesz sie na jakas przerobke szeregowca. Musisz wziac pod uwage jeszcze strony swiata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...