Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Przemyślałem to wszystko i rozrysowałem sobie sytuację na kartce. I wyszło mi, że zachowując 4 metry od płotu do tylnej ściany, z przodu przed gankiem zostaje mi 6 metrów - czyli przejazd dla samochodu + jakaś roślinność. A więc nie jest tak beznadziejnie, jak mi się wydawało. Na ogród i wiatę na samochód zostaje sporo miejsca, bo długość działki wynosi nieco ponad 50 metrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jezeji tak Mch, to chyba czas ruszyc w tango. Dzisiaj rano przyjechala ekipa, aby ruszyc sciany. Po poludniu, jak ojciec pojechal zobaczyc, to byla juz polowa domu :smile: Nawet kierownik budowy zdziwil sie z takiego tempa. Nie nadazamy z dostarczaniem materialow :razz: Ale to chyba niezle. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna. Ruszyłem z wykopami. Dzisiaj przywieźli chudziaka pod ławe fundamentową. Jako, że u mnie jest glina zdecydowałem sie na fundamenty bez szalunku. Nie wiem czy robie dobrze, ale mój kier. budowy twierdzi, ze kłopotów z czystością betonu nie będzie. Ja mam również waską działkę, 20m i budynek musi stać (decyzja Urzędu) kalenicą równolegle do tej węższej strony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsza kondygnacja juz jest: sciany zewnetrzne + wewnetrzne zrobione z bloczkow 12, a nie plyt tak jak jest w projekcie. Az milo popatrzec jak rosnie w oczach. Teraz mamy moment zeby sie nad stropem zastanowic. W gre wchodzi Terriva, albo styropianowy Sukiennika. Musimy porownac koszty, wady i zalety.....Mysle, ze do konca maja wiezba bedzie gotowa:smile: Ktoz by pomyslal? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie drewniany? Ja buduje troche wiekszego brata D06 - tzn. D06a, w ktoryn na gorze znajduja sie normalne pokoje i lazienka, dlatego wydaje mi sie ze strop drewniany nie ma racji bytu. Z tego co wiem to Terrive tez trzeba stemplowac, a poza tyk koszt stempli nie jest az taki straszny. Styropianowy Sukiennika (plyty + belki wykonane w fabryce, ale bez wylewki betonowej) zostal oszacowany na ok. 7600 zl. (lacznie z pokryciem 25 metrowego garazu). Terriva kosztowalaby mniej-wiecej tyle samo biorac pod uwage koszt dodatkowych zbrojen. Trzeba wziac pod uwage latwiejsze i szybsze wykonywanie styropianowego stropu. Ma takze wg mnie lepsze wlasciwosci akustyczne. Juz prawie jestesmy zdecydowani. Musimy tylko pogadac z kierownikiem budowy. Pozdrowienia. W fazie wykanczania mozemy zaaranzowac w salonie drewniany strop, gdyz podwyzszylismy pomieszczenia o jakies 12 cm. Czym bedziecie kryli dach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przywiezli strop. Trzeba powiedziec, ze belki 7,20 nie naleza do tych lekkich. Przewalanie 600 pustakow tez nie bylo pikusiem. Niby rozladunek byl zaplacony, ale we dwojke, to by sie chlopaki chyba.....zamordowali. Juztro zalatwiamy zbrojenie i steple, a wieczorem idziemy na wesele. Nie ma czasu..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...