Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt D06s - Mały?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Za dom - wszystkie prace murarskie + szambo + studzienka rewizyjna (bez tarasu) - robocizna 7000

Dach - robocizna - 2500, drewno - 6000

blachodachówka Pruszyński - 6000

hydraulika materiały + robocizna - 5000

elektryka - 5000

beton na ławę+wieniec+wylewki - 7000

beton komórkowy na wszystkie ściany+cegły+cement+bloczkifundamentowe - 22000

inne materiały - 3000

Strop robię podwieszany z płyt gk nie znam jeszcze cen za to dokładnych + wełna na ocieplenie + najtańsze panele kafelki itp

ok 20000

 

 

okna Urzędowski kupione za pół ceny z ekspozycji -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie #1:

Co robicie z poddaszem (nie dotyczy D06a.. :wink: ) Stryszek, magazynek? w oryginalnym D06 mało tam miejsca, ale zdaje się na ogół i tak "każą" podwyższać ten dach... no więc? Jakieś schody/drabina/dziura w stropie (... :wink: ) ?

-------------

Na poważnie: projekt D06 spełnia nasze prawie wszystkie wymagania: ma salonik z kominkiem (jestem "ogniem" we wszelkich możliwych astrologiach... ), sypialnię - i po jednym pokoju dla każdego z nas, do samodzielnego zagospodarowania - jest nas dwoje bardzo niezależnych ludzi i każde z nas potrzebuje oprócz tej wspólnej przestrzeni kawałka "własnego" kąta, w którym "to drugie" nie będzie ingerować. Ale dwie sprawy są do zmiany. Po pierwsze ten dach - trzeba podwyższyć. Po drugie, dla mojej towarzyszki życia, potrzebna jest pracownia plastyczna. No to - wydawałoby się - mam dwie pieczenie przy jednym ogniu. Podwyższę dach i zrobię na poddaszu pracownię.

Tyle, że musielibyśmy się tam teleportować... chyba że zrobilibyśmy jakieś schody. No, ale nie chcę tracić na parterze pokoju jak w D06a... Pomysł mniej lub bardziej fantastyczny wygląda tak: spiralne schody w saloniku...

Oczywiście, najlepiej by było od razu D06a - ten ma nawet o jeden pokój za dużo jak na nasze potrzeby... ale zdaje się że tzw. środki starczą tylko na D06, bez tego "a"... doradźcie coś...

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2002-09-10 23:08 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ostatnio nad ogrzewaniem.Mam zimę na podjęcie decyzji. Gaz ziemny - przyłącze i doprowadzenie + pozwolenie na budowe dla inst gazowej to 30tys., gaz płynny to problem gdzie umieścić butle i jak z taką bombą żyć- zresztą koszty ogrzewania największe, i ogrzewanie przy pomocy pieców akumulacyjnych z dynamicznym rozładowaniem w taryfie G 12.

Przy wielkości D06 mały koszt inwestycji i i podobno małe koszty jak twierdzi Polskie Tow. Przesyłu i rozdziału En. Elektr. Co zamierzacie zrobić u siebie?

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: jogurcik dnia 2002-09-13 12:35 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Dachowcy ruszyli z blachodachówką. Bardzo zaciekawiła ich folia. Jest to jedyna rzecz, która kosztowała mnie chyba trzy razy więcej niż inne folie dachowe na rynku. Zbrojona, wiatro i wodo szczelna, paroprzepuszczalna. zaskoczyli mnie mówiąc, że folię trzeba układać napisem do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie mi ten topic teraz potrzebny - na górę z nim! ..:wink:

 

Jeśli ktoś ma jeszcze dodatkowe dane, prosiłbym o ich wrzucenie tutaj. Jestem na etapie decyzji. To może być JUŻ.

 

A środków mam mało (na całość domu (bez kosztów działki, ale z kosztami mediów - studnia przyłącze prądu) mogę przeznaczyć 120 tysięcy złotych.

 

Czy wystarczy żeby zamieszkać?

 

Właśnie przeglądam forum, siedzę z kartką, długopisem, zapisuję i liczę... liczę... i się zastanawiam - "z motyką na słońce" - czy nie??

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2002-10-23 11:48 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIK33 nie ładuj się w D06a jeżeli nie masz kasy, bo to już jest inna bajka. To tylko tak wygląda, że trzeba tylko podnieść ściany kolankowe, garaż schody. D06 jest najtańszym domem z projektów Muratora. W porównaniu do innych małych projektów ma więcej pomieszczeń i mało strat na komunikację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...