Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

co powoduje szumy na wymienniku ciepła


lewmar77

Recommended Posts

Witam

Co może powodować szumy na wymienniku ciepła , ale nie jakieś tam ciche ,ale na tyle głośne że przenoszą się przez ściane do sypialni.Szum wyrażnie słychac na wymienniku i na pompie obiegu wody w piecu z tym że pompe tą wymieniłem a szum pozostał nadal - wniosek ze coś się dzieje na wymienniku.

I jeszcze jedna rzecz .Z początku po instalacji wszystko było ok a teraz się popsuło.Chodzi o to że na wyjściu wody z pieca mam np.60 stponi a na wymienniku 40.Poza tym w początkowej fazie rozgrzewania pieca te proporcje są jeszcze większe : piec 70 , na wyjściu z wymiennika 40.Nadmieniam że na początku (instalacja wykonana w sierpniu) praktycznie nie było rzadnych różnic (no może z 5 stopni)

Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam, na zbyt dużą prędkość przepływu,

w sierpniu mogłeś mieć mniejsze różnice temperatur, bo nie było odbioru ciepła,

w tej chwili jest zimniej i grzejniki oddają więcej ciepła do pomieszczeń,

te 20 C, wskazuje na to że wymiennik możesz mieć zbyt mały,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam, na zbyt dużą prędkość przepływu,

w sierpniu mogłeś mieć mniejsze różnice temperatur, bo nie było odbioru ciepła,

w tej chwili jest zimniej i grzejniki oddają więcej ciepła do pomieszczeń,

te 20 C, wskazuje na to że wymiennik możesz mieć zbyt mały,

 

 

No tak ale w tym roku w pazdzierniku był taki nagły atak zimy z tem.poniżej zera i także było wszystko oK.

A jaki powinien być wymiennik dla domu ok 110 m , piec 22KW.

 

Co do kamienia to to rzeczywiście było by dziwne gdyby zrobił się tak szybko , a ci WY na to że syf z rur dostał się do wymiennika (filtr przed wymiennikiem był dość brudny)

 

A co do powietrza to skąd ono mogło by się brać jak nigdzie nie leci woda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na powietrze - też mam wymiennik i jest bezgłośny różnica temperatury między obiegami około 4-5stopni.

 

Podepnę się z pytaniem mam taki efekt że jak włączam pompę od grzejników (jest nad wymiennikiem a nad pompą jest odpowietrznik) to słychać jak szumi powietrze przez jakieś 10s potem jest już cisza. Ale gdybym wyłączył pompę i ją włączył ponownie to znowu będzie szum - albo jak zmienię bieg pompy na wyższy to też będzie szumieć.

 

Nie wiem jak to cholerstwo odpowietrzyć. Na pompie mam śrubkę ale jak ją odkręcam to leci woda a nie powietrze. od czasu do czasu odpowietrzam grzejniki drabinkowe w łazience i pralni bo one są pierwsze i w nich pojawia się powietrze. Słyszałem jak nieraz ten odpowietrznik nad pompą zadziła np jak wyłączę pompę. Układ mi się zapowietrzył jak dokładałem 2 grzejniki i później dopuszczałem wody do układu z wodociągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy naprawdę nikomu nie zdarzył się taki problem.Wymieniana była pompa i nic to nie pomogło.Dziś wymieniany był wymiennik bo myślałem że może się zabrudził i to także nic nie pomogło.Szum zaczyna się wtedy kiedy sterownik załaczy pompe na obiegu wody w piecu.Kiedy załączana jest pompa na CO jest cichutko jak makiem zasiał.Czy ktoś ma pomysł co to może być.

Ps

Taki problem był od samego początku.Czy nikomu się podobnie nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pozbyłem się problemu z szumem w kotłowni.Hydraulik który mi tą instalacje wykonywał po wymianie wymiennika na nowy (szumiało dalej) powiedział że ma jeszcze jeden pomysł a mianowicie oddalił pompe obiegu wody na piecu od wymiennika ciepła.Teraz ta pompa znajduje się praktycznie tam gdzie jest powrót wody do pieca .I to własnie poskutkowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...