Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

Witaj Olgo, trafiłam do ciebie całkiem przypadkiem i bardzo sie z tego ciesze :p Masz piękny dom, wspaniałe wnętrza i wszystko jest takie cudowne :rolleyes:

Chcialabym się dowiedzieć jakie są wymiary dziecięcych garderób? My właśnie jesteśmy w trakcie "rysowania" naszego domku i zastanawiam się jakiej wielkości dać garderoby dla moich małych dam.

pozdrawiam :bye:

 

Hej, bardzo mi miło :bye:

 

Garderoba Hanki jest mniejsza, ale bez skosów. Ma 1,2 x1,6. Tam, gdzie wieszaki, głębokość wynosi 60 cm, tam gdzie półki 45cm. Dodatkowo na najpłytszej ściance, ma chyba z 15cm głębokości przykręciliśmy reling z Ikei, idealny na apaszki. Dodaliśmy kilka haczyków i są wieszaki na torebki :)

 

Janek ma ciut większą garderobę, ale na dłuższa ścianka ma 1,70 wys. Jego garderoba ma 2,5 na chyba 1,2m. Nie wiem ile ubrań mają Twoje córki, ale moje dzieci spokojnie się mieszczą i jest jeszcze miejsce na pościel, kocyk i zabawki. Zobaczymy jak podrosną... Na razie zakupiliśmy w Ikei taki dodatkowy drązek

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/komplement-dodatkowy-drazek-na-ubrania__0100852_PE244344_S4.JPG

 

sprawdza się idealnie, a ilość miejsca na wieszaki prawie się podwoiła.

 

Hanka ma jednak dodatkową komodę w pokoju. Tam trzymam jej całą bieliznę, rajty i skarpety. Jańcio wszystko mieści w garderobie.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia. U nas etap projektowania trwał ponad 6 mscy, ale nie żałuję, bo w trakcie budowy nie dokonaliśmy żadnej zmiany, a i teraz mieszkając uważam, że uklad funkcjonalny jest idealny dla naszej rodziny.

 

Witam Olgo coraz ładniej u ciebie. Mnie zainteresowała kostka przed domem, a dokładnie te wielki płyty - to jest płyta chodnikowa czy może odwrócone krawężniki. Ja właśnie zamiast desek na tarasie chcę dać taki odwrócony krawężnik tyle że grafitowy.

 

Pozdrawiam gorąco.

 

Cześć Jarku :) jak tam, walczysz z instalacjami? Grzejesz chałupkę?

Na tarasie są płyty chodnikowe 50x50. Najzwyklejsze z Polbruku. Mają ścięte krawędzie, wolałabym takie zakończone na ostro jak kostka, ale...jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Tak też wyglądają wg mnie super. U mnie kostki, w sensie garaż i salon, mają być ciemno szare, więc chciałam żeby kostka była jaśniejsza. Plus mam taras od płd więc nie wiem jak to będzie z nagrzewaniem. Wiosną zdecydowanie trzeba pomyśleć o pergoli.

Póki co mogę wam powiedzieć, że w słoneczne dni podłogówka w salonie włącza się dopiero po południu, tak okna dogrzewają pokój. Temp. podnosi się o min. 2 stp, a odczucie ciepła jest jeszcze większe-jak w szklarni. Bywa to męczące, np. przy obiedzie lub oglądaniu DDTVN ;) dlatego zasłony, mozolnie, ale już się szyją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie powoli zabieram się za ogarnianie bałaganu tzn. robi się hydraulika. Czekam na Bartka bo bidoka zmogło a ma mi zaprojektować łazienki, kuchnię i salon a bez tego nie mogę dalej.

Napewno w marcu tynki a potem powoli dalej.

Uzupełniaj dziennik bo liczę na kolejne inspiracje.

Ja również mam taras od południa do tego bez zadzaszenia i obawiam się słońca, ale jakby co będzie pergola lub wielki parasol, lub markiza rozkładana.

Mam nadzieję, że ten rok będzie dobry czego i tobie życzę.

Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Olgo, właśnie o takich wymiarach myślałam mniej więcej. Mam nadzieję, że się będą mieścić :p Twoja córcia jest jeszcze mała, moja starsza ma 7 lat i staje się powoli damą :yes: także miejsce jak najbardziej potrzebne, bo i potrzeby rosną ;)

Zobaczymy jak to będzie u nas z projektowaniem. Na szczęście mamy już wszystko przemyslane i wiemy czego oczekujemy, także mam nadzieje, że nie będzie to tak długo trwać. Tymczasem chętnie inspiruje się pięknymi wnętrzami :rolleyes:

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej,

Jarku czasem ją słychać. Ale tylko póxnym wieczorem, gdy w domu cisza absolutna, a ja w łóżku czytam książkę. Z dołu nie słychać wcale. Mnie bardziej przeszkadza, że słyszę przez kominek ten metalowy "hełm" obracający się na wietrze, też nie zawsze, ale jak dla mnie bardziej słyszalny.

 

Z nowości, w zeszłym tyg. po raz pierwszy w tym sezonie odśniezyliśmy pół drogi dojazdowej do domu :) Nie jest źle, dajemy radę dojechać. Chociaż myślę, że np. Mila swoim "spychaczem" nie dałaby rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bry bry :hug:

 

Do roboty, a nie na kity jeżdzą. Chałupa czeka na wykończenie! Jak tam, wszysto dopięte?

 

No osteczki to teraz nie uwidzisz :D Taras był odśnieżony raz i to dawno temu, więc teraz zalega na nim wielka warstwa śniegu, z podazdem jest nieco, podkreślam-NIECO, lepiej :p

 

Ale drzwi mozna macać, także zapraszam :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam :D dzieci czekają, Jańcio ostatnio powiedział, że nie cce mu się złazić na siku na dół i on chce swoją łazienkę...

tylko te płytki wymarzone na podłogę :bash: niedostępne w Pl!!! chyba będę latać tanimi liniami po europie i zwozić po m2.

 

Dla niewtajemniczonych szukam takich. mniej więcej. Wolałabym drobniejsze, ale koniecznie wieloboczne.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/se/ib/nua9/fmEWUO99DGfnr1sbaX.jpg

 

Chciałbym je połozyć w łazience dzieci, plus płaskie cegielki na ścianach. Myślę, że idealne będą te z Castoramy 10x30. Są dokładnie takie, o jakich myślę, plus mają rozsądną cenę. Tylko ta podłoga...:wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cześć Olguś :bye:

Dawno mnie u Ciebie nie było (kiedyś się chyba odzywałam odnośnie uzdatniania wody ze studni - tez mam te ustrojstwa wszystkie odmanganiacz, odżelaziacz i inne ). Bardzo podobnie mamy w domku i domki m.in. mam białą kuchnię (choć to już norma na FM) i ścianę tablicowa :) Mój dom też jeszcze nie otynkowany tylko zaciągnięty klejem:D, ale u mnie będzie taras z dech modrzewiowych choć mam wylany beton, zobaczymy jak wyjdzie bo to dopiero okres około września. Twoje kostki betonowe też mi się bardzo podobają i też brałam je pod uwagę. Nie wiem czy masz tą lampę z IKEA białą którą planowałaś nad stół w jadalni bo ja też ją mam :D. U ciebie to prawie jak u mnie tylko z tym że ja mam dwóch chłopców i pokój od twojej Hani choć bardzo mi się podoba u mnie by nie przeszedł :D. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Cieszę się, że mamy podobne gusta i podobne rodziny ;) moja Hanka taka trochę chłopaczyca, ale co ma biedna zrobić- dookoła sami chłopcy...

 

Tarasem musisz się pochwalić jak już będzie. U nas robimy właśnie zestawienie materiałów potrzebnych do zbudowania pergoli. W założeniu też ma być modrzewiowa, obsadzona chmielem :D

Ja teraz myślami właśnie głównie krążę wokół ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...