Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wydaje mi się że stara wersja jest dla osoby praworęcznej, a nowa leworęczne ? Czy dobrze widzę ?

 

chodzi Ci o płytę grzewczą? :D w strej wersji-fakt, ale w nowej jest wyśrodkowana :) zresztą w starej też ma być dla oburęcznych ;)

 

dzięki Irma, no właśnie jak zwykle trzeba wybierać między funkcjonalnością a czadowym wyglądem.... chociaż mnie się zaczyna nowa wersja podobać coraz bardziej, przynajmniej jest miejsce na wiszące szafki i wszystko zmieszczę. No i z przejscia nie widać płyty, np zawalonej garami...

Edytowane przez olgusieniunieczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nowa wersja jest lepsza, jakos bardziej do mnie przemawia. Chociaz ja bym zrezygnowała z wiszacych szafek na ścianie z oknem (ale ja nie mam dużo naczyn / garnków/ i innych potrzebnych rzeczy w kuchni:) )

 

właśnie, początkowo też nie chciałam szafek na tej ścianie, ale my sporo gotujemy i mamy mnóstwo, ale to mnóstwo kuchennych, niezbędnych gratów.

 

Poprawiłam jeszcze nieco starą wersję

 

http://lh6.ggpht.com/_3Ai8nBosG8c/TSRR3DgN8HI/AAAAAAAABRo/0UBigO8l9RY/s1024/kuchnia%20ver%201.1.JPG

tak chyba lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olusia. To twoje dzieło, nie firmy ?

To może tak. Wchodzisz do kuchni z prawej strony. Stawiasz zakupy. Rozładowujesz. Cześć do lodówki. Gdzie ona jest. Daleko. Musisz przejść przez całą kuchnię. Wracasz do siatek. Wyjmujesz resztę. Gdzie je chowasz ?

A może by tak wysepka ? Jaką role będzie pełnił stół w kuchni ? Czy tylko będzie to miejsce na szybkie jedzonko ?

To tak na gorąco .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olusia. To twoje dzieło, nie firmy ?

To może tak. Wchodzisz do kuchni z prawej strony. Stawiasz zakupy. Rozładowujesz. Cześć do lodówki. Gdzie ona jest. Daleko. Musisz przejść przez całą kuchnię. Wracasz do siatek. Wyjmujesz resztę. Gdzie je chowasz ?

A może by tak wysepka ? Jaką role będzie pełnił stół w kuchni ? Czy tylko będzie to miejsce na szybkie jedzonko ?

To tak na gorąco .

 

Do kuchni z zakupami będę wchodziła lewym wejściem, ale to i tak nie ma znaczenia, bo fakt, lodówka daleko od blatu, ale na to chyba nie ma rady. Po to ma stanąć duży stół, żeby pełnił rolę dodatkowego blatu. Liczę, że tam bedę rzucała siaty z zakupami :) w nowej wersji blat jest bliżej lodówki, mozna go wykorzystać jakby co.

 

Kombinowałam z wyspą, ale ja potrzebuję dużego stołu w kuchni. Nic nie poradzę, jesteśmy z mężem z tych co lubią przesiadywać w kuchni ;) Jedzenie śniadanka na stołkach barowych nie wchodzi w grę.

 

Dzieło moje, chociaż projekt nr 1 robiony na podstawie tego co wymyśliło studio kuchenne. Kuchnia jest wielka, więc kilometry będę stukać, nie ma co...

 

Stara wersja poprawiona fajnie wygląda, jest taka poukładana: tu ściana, tam blat roboczy, ale chyba poszatkowanie blatu na dwie części będzie bardziej funkcjonalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawej ścianie jest okno tarasowe, wejscia do kuchni są dwa, na przeciwko ściany z oknem i po środku ścianka, przy której stanie stół. Chodziło o to, żeby było blisko i z garażu i z salonu. Jedne drzwi to trasa o 3 m dłuższa :D

 

Kuchnia to moje wypociny. Muszę to jeszcze skonsultować z naszym arch.

Zastanawiamy się jeszcze cały czas nad ekspresem do zabudowy. Bo średniej jakości kosztuje ok 4 tys. Za takie pieniądze można mieć wypaśny wolnostojący!

 

Dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helou

 

Podoba mi się ulepszona stara wersja kuchni, fajna jest :yes:

 

A w garażu dajecie styro w podłogę? Zimno będzie, jak się od ciepełka z ziemi odetniesz - chyba, że troszku chcesz ogrzewać jednak...

 

Mam pytanko jeszcze - pisałaś gdzieś, że masz w salonie wysokość 300 cm. A okna - dobrze pamiętam, że 230? Będziesz obniżać sufit?

Bo właśnie mnie refleksja naszła, że u mnie jest 284, a okna w projekcie na 220 - spora ta odległość do sufitu... Mogę podwyższyć, tylko kto mi tego mojego wielkiego fixa zrobi...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olgusieniuniczka powiedz z czego postawiliście mury

 

mury z porothermu, ścianki działowe miały być z silki (ma najlepsze parametry akustyczne), ale w końcu będą z betonu kom.

 

Mur ma 24cm plus dojdzie 20cm styro.

 

Jak u Ciebie? Już coś widać na papierze? :)

Helou

 

Podoba mi się ulepszona stara wersja kuchni, fajna jest :yes:

 

A w garażu dajecie styro w podłogę? Zimno będzie, jak się od ciepełka z ziemi odetniesz - chyba, że troszku chcesz ogrzewać jednak...

 

Mam pytanko jeszcze - pisałaś gdzieś, że masz w salonie wysokość 300 cm. A okna - dobrze pamiętam, że 230? Będziesz obniżać sufit?

Bo właśnie mnie refleksja naszła, że u mnie jest 284, a okna w projekcie na 220 - spora ta odległość do sufitu... Mogę podwyższyć, tylko kto mi tego mojego wielkiego fixa zrobi...:rolleyes:

 

Kuchnia mnie też sie chyba najbardziej podoba unowocześniona stara wersja.

 

NIc mi nie mów na temat styro w garażu dzisiaj 7 godz. go rozkładałam, bo jutro wchodzi ekipa od wylewek :D Jednak będzie styro, bo będzie kaloryfer w garażu, taki na wszelki wypadek. Konsultowałam się z arch. Mówił, że na wielkie zyski nie ma co liczyć, straty mogą być większe. Więc zakasałam rękawy i do roboty. Głupia ja chciałam to zrobić sama :bash: chyba bym tam jeeeszcze siedziała. Pomagał mi ojciec i jego pracownik i zeszło nam 7 godz. :mad:

 

W salonie jest 300 albo nawet 310, ale będzie obniżka :) Wiadomo kanały do reku trza schować i jakiś bajer na suficie zrobić, ślimaka albo cuś :lol2:

obniży się pewnie o 20-max 30 cm. Chcesz sobie obejrzeć jak to u mnie wygląda? Zapraszam w weekend, myślę, że już ostrożnie da się przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie czytam o wygodnej kuchni. Trzeba by tak tę odległość ustalić, żeby nie było za blisko zlewu, ale i nie za daleko, żeby z garem z kluskami nie lecieć przez pół kuchni do zlewu :)

 

Nie no Mila, ja się dobrze czuję, styro lekki jest, trochę gimnastyki się przyda :D Hard core będzie jak brzuchol urośnie i trzeba będzie umyć wszystkie okna i podłogi ;)

 

Niedziela pewnie będzie lepsza, zawsze to jeden dzień dłużej dla posadzki...ale tak jak mówisz, zgadamy się pod koniec tyg. Termos dzisiaj przetrenowany, 7 godz. temp. trzyma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!!! Super wiadomość! Dwójka dzieci to jest dopiero frajda! Patrzę na moje córeczki, jak się razem bawią, ściskają i strasznie się cieszę, że nigdy nie mieliśmy wątpliwości, czy zdecydować się na drugie dziecko (z trzecim decyzja jest trudniejsza:)). No i życzę powodzenia, żeby wszystko poszło po Twoje myśli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mury z porothermu, ścianki działowe miały być z silki (ma najlepsze parametry akustyczne), ale w końcu będą z betonu kom.

 

Mur ma 24cm plus dojdzie 20cm styro.

 

Jak u Ciebie? Już coś widać na papierze? :)

 

 

Na papierze już są ukończone ustalenia (no prawie) teraz Bartek ma to ogarnąć technicznie i branżowo i lecimy dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...