Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiesz, czas się zacząć rozglądać;)

Wczoraj m. zabrał mnie do salonu niedawno otwartego na Wodnej róg Nawrot. Okazało się, że to włoskie studio Scavolini:D Piękne mają... ceny;)

Gdyby to co wyliczył nam gość było do zapłacenia w złotówkach to może... ale ceny w euro;)

 

Wiesz co- łaź tam raz w tyg, rób foty z ukrycia i notatki, a potem pan polski stolarz też ci taką zrobi :D Majkiemu robił stolarz. Mnie się "stolarz" źle kojarzył, ale jak zobaczyłam kuchnię Baśki zmieniłam zdanie- stolarze też na blumach pracują i innych dobrych materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga pytałas o impregnat

http://allegro.pl/grunt-impregnat-polysk-do-betonu-kostki-5l-i1412900350.html

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=impregnat+do+betonu

 

Pytanie tylko czy jest sens impregnować płyty które będą przy kominku.....? Ja bym nie impregnowała. Nic im nie będzie, nie mają prawa się brudzić przy sprawnym szybrze w kominku. A zapachu jednak bym się bała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga pytałas o impregnat

http://allegro.pl/grunt-impregnat-polysk-do-betonu-kostki-5l-i1412900350.html

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=impregnat+do+betonu

 

Pytanie tylko czy jest sens impregnować płyty które będą przy kominku.....? Ja bym nie impregnowała. Nic im nie będzie, nie mają prawa się brudzić przy sprawnym szybrze w kominku. A zapachu jednak bym się bała.

 

no właśnie tego zapachu się boję... a zaimpregnowałabym, bo podobają mi sie również takie lekko błyszczące betonowe płyty. Tylko pytanie czy gra warta świeczki i czy ryzyko nie jest zbyt wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co- łaź tam raz w tyg, rób foty z ukrycia i notatki, a potem pan polski stolarz też ci taką zrobi :D Majkiemu robił stolarz. Mnie się "stolarz" źle kojarzył, ale jak zobaczyłam kuchnię Baśki zmieniłam zdanie- stolarze też na blumach pracują i innych dobrych materiałach.

I namiar na takiego stolarza chętnie przygarnę, jak jeszcze widziałaś kuchnię przez niego wykonaną to w ogóle git;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugiej strony obudowa kominka powinna byc tak zaizolowana wełną od srodka, że nie ma prawa się nagrzewać. Z doświadczenia wiem jednak, ze przy dlugim paleniu bywa ciepła, nie gorąca.

 

u mnie obudowa będzie w kotłowni- tam to się może nagrzewać. Kominek w salonie będzie niejako w ścianie, wystawać będzie tylko szyba i mam nadzieję, ze to "przejscie " przez ścianę się nie będzie nagrzewać...

 

olgus powiedz mi: ty dach masz w pełnym odeskowaniu na to papa potem tzw. kratownica i dopiero blacha (jakbyś mogła podesłać mi na prv adres tartaku oraz dekarzy byłbym wdzięczny)

 

Mamy pełne deskowanie, na to membrana i bezpośrednio na nią blacha (membrana na to pozwoliła). Tartak z Brzezin, niezłe ceny. Jak do mnie przywieźli, do Ciebie tym bardziej, składują drewno przez jakiś czas jakby co ;) 605 337 260. Dekarz Andrzej Nowak- zna się na rzeczy, ekipa czyściutka- 604 615 383

 

I namiar na takiego stolarza chętnie przygarnę, jak jeszcze widziałaś kuchnię przez niego wykonaną to w ogóle git;)

 

No nie mogę się odnaleźć, tzn namiaru na pana Remigiusza... chyba muszę Baśkę poprosić o namiar raz jeszcze, bo wczytałam się w dziennik Majkiego i on zamawiał kuchnię chyba w grudniu a montował w maju...więc jeśli ja chcę montaż w czerwcu, to już mogę mieć problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek, ach kominek. Co by tu zrobić, żeby nie zbankrutować a mieć w salonie coś podobnego :

 

http://lh6.ggpht.com/_3Ai8nBosG8c/SolyvrTm_AI/AAAAAAAAANg/3qceQDG4Xe0/beton.jpg

 

Wiem, że aż tak wielkoformatowych płyt nie będę miała, ale chodzi mi o ten delikatny połysk. Uzyskuje się go impregnatem i stąd moje wątpliwości czy nie będzie śmierdział w trakcie paleni w kominku? Muszę dokopać się do książek pana Chenga o betonie, on polerował na mokro beton, może to jest jakies rozwiązanie.

Półka- z jednej strony fajna...a z drugiej niefajna :D

I chyba chcemy kominek zlicowany ze ścianą, a nie tak cofnięty jak na zdjęciu. Reasumując, wychodzi na to, że chcę kominek zupełnie inny niż w mojej foto inspiracji :confused: :lol2:

 

Takie wkłady rozważamy:

Dovre 2175 CBS:

 

http://lh4.ggpht.com/_3Ai8nBosG8c/TULcEyayBDI/AAAAAAAABUU/aucFls7Pb0o/s512/dovre%202175.jpg

 

Jotul I530

 

http://lh5.ggpht.com/_3Ai8nBosG8c/TULcJNz-SLI/AAAAAAAABUY/dEfZYteztL0/jotul%20I530.jpg

 

Czekamy jeszcze na propozycję pana Kominkowego i chcemy ruszyć na rekonesans w weekend, bo głupio tak wydać 5 tys nie oglądając towaru na żywo.

 

Kominek miał być panoramiczny, z szybą podnoszoną do góry, ale wtedy koszt wkładu wzrasta do min. 10 tys.

Jak już będziemy sra...li kasą to sobie remont kominka najwyżej zrobimy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba było kupować w ciemno... bo jak pojechaliśmy do salonu i pooglądaliśmy kominki, to zgłupieliśmy kompletnie. I skończy się chyba jednak na takim :

 

http://lh3.ggpht.com/_3Ai8nBosG8c/TUWdwTYghjI/AAAAAAAABU4/AxtG7H8U60A/kominek%20cristal.jpg

 

znalazłam jeszcze jedno zdjęcie salonu i kominka, który baardzo mi się podoba :

 

http://lh6.ggpht.com/_3Ai8nBosG8c/TUWdtB04-9I/AAAAAAAABU0/djYVr8x9VdI/s720/_n9m5241-1000x666.jpg

 

Już się dowiedzieliśmy, że żeby się sciana nad kominkiem nie nagrzewała musimy go cofnąć o min 12 cm.

 

Zastanawia mnie co to za podłoga? Może ktoś coś rozpoznaje. Merbau, teak- jeszcze inna cholera. Fajnie gra z betonem, a my musimy powoli coś wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:D Niezły ten kominek:D Ale pewnie, jak znam życie, jest powyżej kwoty, o której pisałaś;) Co to?

A podłoga może jeszcze być to jatoba;) oprócz tego co pisałaś:D

W tym cały sęk...

 

Kominek to Edilkamin Cristal 100. Klamka zapadła, zdecydowaliśmy się na niego. Dostaliśmy dobrą cenę. Rozważaliśmy jeszcze Spartherm Varia Bh, ale jest o ponad 2 tys. droższy.

 

Teraz trzeba ustalić z czego zrobić tę 12 cm wnękę. Czy czarny marmur czy szary jak najbliższy betonowi i jak to połączyć z płytami betonowymi.

 

No i co przed kominkiem? Szare płytki, wylać beton i go wypolerować, a może taka blacha jakaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

jeśli to merbau, to pocieszające, bo nam na razie najbardziej podobają się panele Quick Step właśnie merbau i trochę się martwiłam jak to sie zgra z betonem i z innym rodzajem drewna. Może widział ktoś fotku z podłogą merbau albo podobną i drewnianym stołem, żebym sobie zobaczyła czy to gra. Kawałek podłogi mogę wypożyczyć, ze stołem może być trudniej :D Chyba, że jak już wypożyczę ten kawałek podłogi, to może najpierw sobie podjadę z nim do sklepu ze stołami?? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejkum,

Przeglądałem dziennik niejako dla własnych potrzeb... gdzieś tam zastanawiałaś się jak uwiecznić przebieg instalacji w chacie, żeby potem nie było problemów z ich odnalezieniem. Zdjęcia to jedno. Na pewno są ważne. A jeszcze ważniejsze ich odpowiednie opisanie / skatalogowanie.

Ja mam zamiar dorzucić do nich trochę pracy w google sketchup (prosty darmowy program do rysunków 3D). Jak się pobawisz warstwami i grupami to docelowo uzyskasz bardzo fajne narzędzie, które za lat 10 przypomni ci co gdzie wstawiłaś :)

Może się to komu przyda?

Trzymam kciuki za Twoją budowę - patrząc na ogólny zarys pomysłu i wykonania widzę, że jesteś w komfortowej sytuacji posiadania środków na przynajmniej część "zachciewajek". Zazdroszczę :D - też bym tak chciał.

Do ostatnich wątków - podłoga drewniana - dorzucę też kilka groszy, które może pomogą Ci w wyborze:

1. grosz: wykończenie -ze względów praktycznych ja chcę położyć podłogę olejowaną (w moim wypadku dąb). Umożliwia punktowe naprawy (przy lakierze jedynie cyklinowanie całości). Jest matowa i nie eksponuje drobnych "zabrudzeń" (tu włosek, tam ślad pełzającego dziecka :D), a drobne uszkodzenia są po prostu niezauważalne.

2. grosz: odradzam parkiety których lakierowanie odbywa się po położeniu, szczególnie przy mniej stabilnych gatunkach drewna - jeśli coś źle pracuje, to pęknięcia blokowe kłują w oczy. Przy zakupie klepek już polakierowanych problem znika (przynajmniej do czasu pierwszego cyklinowania :). Również wybór stabilnego gatunku drewna (np. merbau) zapewne pozwoli zapomnieć Ci o tym problemie.

3. grosz: grubość. Jest ważna ze względu na ewentualne ogrzewania podłogowe, dopasowanie połączenia dwóch różnych podłóg. Przykładowa klepka i kafel leżące koło siebie nie powinny tworzyć progu - albo są tej samej wysokości, albo musisz kombinować z dopasowaniem wysokości wylewki w różnych miejscach.

4. Mi osobiście przypadły do gustu produkty quick parquet.

 

Olgo podłoga to prawdopodobnie parkiet przemysłowy merbau (nie ukrywam, że chce mieć taki usiebie - ponoć dobrze toleruje podłogówkę)
merbau + ogrzewanie podłogowe - ok.

mam natomiast wątpliwości co do parkietu przemysłowego - jest chyba "trochę" za gruby na podłogówkę?

 

Pozdrawiam :D

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...