Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do drzwi- jest dokładnie tak jak napisała Spirea :D My dopłacaliśmy jeszcze za zamek z elektromagnesem, żeby nie móc się zatrzasnąć - koszt 176 zł. Całość z montażem 4536 :)

Brama też mi się podoba. Brama ma powłokę silk grain i jest ciut bardziej matowa niż drzwi, ale mimo iż są prawie obok siebie różnicy nie widać. Pewnie by było widać gdybyśmy zostawili w wersji z drewnianymi przetłoczeniami.

 

Kupując panele, trzeba tylko sprawdzić, czy można je przykleić nie tracąc gwarancji - bo przyklejone lepiej "grzeją", ale czasami producent zastrzega utratę gwarancji.

 

Kocham ten model drzwi namiętnie. Wyglądają obłędnie!

 

Czy ja dobrze widzę, że masz okna w różnych kolorach? jakie to są?

 

Ano mam :D Daliśmy się namówić architektowi. Trochę się bałam jak to będzie wyglądało. Dopóki nie było bramy było lepiej...mam nadzieję, że kolory elewacji jakoś to ugładzą i zamaskują, bo warto było i uwielbiam moje Tytanowe okna- wyglądaja jak aluminiowe. Te ciemniejsze to klasyka- antracyt. Wiem, że i ty dumasz teraz na oknami, no łatwo nie będzie :p tytanowe mamy wszędzie dwustronnie, Antracytowe w kuchni, a w pozostałych pokojach od wew. są białe. Jakoś tak nam wtedy się to słuszne wydawało- zresztą nadal się wydaje :)

 

Majki- mistrzu! Ty w moich skromnych progach/ Jestem zaszczycona. Ponieważ zaczęła się wykończeniówka siedzę w Twoim dzienniku prawie non stop. Prawie jakbym z Wami mieszkała. Gdzie jest półka na moje rzeczy ? ;) :D

 

 

Kominek ma być w czwartek i jest szansa, że panowie go zamontują zanim się zabiorą za reku. Przynajmniej będzie można napalić i zrobi się cieplutko. Wczoraj zmarzłam okrutnie, trzeba jednak było ocieplać dom jeszcze w zeszłym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne drzwi i braamaa!

 

też takie będę mieć - to znaczy na pewno białe i nowoczesne...

A jaki cuuudnyy kominek.... ehh...

 

ja niestety z takim muszę się raczej pożegnać, bo w planach jest z płaszczem i jak ma mieć jakieś osiągi, to taka wielka szyba odpada...

 

 

Jak się jeszcze trochę tych Twoich ślicznych nowinek uzbiera, to chyba się nie powstrzymam i znów Cię nawiedzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula - tak jak dziewczyny pisały. Panele są lepsze na podłogówkę, bo nie ograniczają przepływu ciepła jak drewno. Nie mogą być jednak zbyt grube - 8-9mm. Z tego, co się orientowałam to jako najlepsze panele podawano mi Witex z serii np. Piazza czy Grande. Mają klasę ścieralności A5, jakąś deskę Aqua Protect, więc nadają się do kuchni, łazienki. Można je czyścić mechanicznie (pytałam co to konkretnie znaczy, więc np. karcherem), do tego dożywotnia gwarancja, ale nie wiem dokładnie na co. Jak je oglądałam, to rzeczywiście bardzo ładnie wyglądają. Cena z robocizną dla piazzy 130 zł.

 

Dzięki dziewczyny. Ja szukam na piętro - sypialnie i hol, więc nie bardzo się przejmuję klasami ścieralności itd

A jakie znacie najcieńsze z możliwych panele drewniane/fornirowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny. Ja szukam na piętro - sypialnie i hol, więc nie bardzo się przejmuję klasami ścieralności itd

A jakie znacie najcieńsze z możliwych panele drewniane/fornirowane?

Odpuściłam ten temat dawno temu- więc nie pomogę. Podejrzewam, ze podobnie jak laminaty 8-9 mm.

Z panelami jest ten zonk, że ja z kolei szukam jak najgrubszych...albo muszę rezygnować z wielkoformatowego gresu. Gres ma 10mm plus klej min. 3-4 mm = 13-14 mm,

panel + podkład 3 mm = maks. 12 mm. Żeby więc się nie potykać trzeba pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wyjdą podobne róznice w wysokości gresu i posadzki drewnianej, pan od parkietów radził zrobic wylewkę na niewielkim obszarze w okolicy łączenia tych dwóch materiałów, żeby uniknąć robienia dodatkowej wylewki na całości.

 

Ha! i to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Na łączeniu- pod gresem dać jak najmniej kleju a tam gdzie panel delikatnie ten 1-2mm dolać. Takiego spadku i tak się nie wyczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam dzień wychodzenia z ukrycia ;)

Podglądam od dawna i jestem na TAK!

Super drzwi, okna również. Z niecierliwościa czekam na wykończeniówkę :yes:

 

Witam i nie ukrywam, że jestem onieśmielona ilością Twoich postów :jawdrop:

 

Mam nadzieję, że wykończeniówka nie rozczaruje, kasa się kurczy a do zrobienia jeszcze wiele...Ale żadnych półśrodków, lepiej zrobić coś wolniej, później niż byle jak i nie byc do końca zadowolonym. Chociaż prowizorki są ponoć najtrwalsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, ( jesli można tak mowić) niech Cię ilość moich postów nie onieśmiela :D

Połowa z nich to totalne bzdury ;)

A co Twojej filozofii, " żadnych półśrodków' to zazdroszczę. Ja musze miec wszystko na wczoraj, w najgorszym wypadku na już. Zdarza się, że trafię w to co chciałam, ale w przeważnie po chwili już bym zmieniała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, ( jesli można tak mowić) niech Cię ilość moich postów nie onieśmiela :D

Połowa z nich to totalne bzdury ;)

A co Twojej filozofii, " żadnych półśrodków' to zazdroszczę. Ja musze miec wszystko na wczoraj, w najgorszym wypadku na już. Zdarza się, że trafię w to co chciałam, ale w przeważnie po chwili już bym zmieniała...

 

A to jest już problem innej natury. Moja jest mocno chaotyczna i wizje też czesto mi się zmieniają. A, że jestem w gorącej wodzie kompana- często żałuję swoich decyzji, do tego jestem bardzo niezdecydowana i może to mnie jeszcze czasem ratuje przed zakupowymi wpadkami. Na szczeście mąż ma zupełnie inny charakter i wypadkowa pozwala nam jakoś harmonijnie iść do przodu i nie zwariować :D Mój mąż to głos rozsądku w naszym związku- jeśli chodzi o zakupy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

. Gres ma 10mm plus klej min. 3-4 mm = 13-14 mm, panel + podkład 3 mm = maks. 12 mm. Żeby więc się nie potykać trzeba pokombinować.

A nie rozważałaś podkładów pilśniowych pod panele? One mają dobre 5mm.

No chyba że te panele mają być na podłogówce, to już nic nie mówię :)

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rozważałaś podkładów pilśniowych pod panele? One mają dobre 5mm.

No chyba że te panele mają być na podłogówce, to już nic nie mówię :)

R.

 

no na podłogówce w większości, a wtedy podkład może mieć max 3mm. Coś będziemy kombinować.

 

Poszukiwań płytrk do garażu i kotłowni cd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

Rozumiem, że w Opocznie nie byłaś? Masz jakieś wymagania co do tych płytek do garażu i kotłowni?

U nas jutro Teść położy kilka pierwszych sztuk właśnie w kotłowni;)

Znalazłaś może namiar na stolarza? Kontaktowałaś się z nim? Przypominam się nieśmiało;) Bo ja dostałam pierwszą wycenę kuchni i powaliła mnie niestety.... (pomijam to studio scavolini, bo to w ogóle nie moja półka;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

Rozumiem, że w Opocznie nie byłaś? Masz jakieś wymagania co do tych płytek do garażu i kotłowni?

U nas jutro Teść położy kilka pierwszych sztuk właśnie w kotłowni;)

Znalazłaś może namiar na stolarza? Kontaktowałaś się z nim? Przypominam się nieśmiało;) Bo ja dostałam pierwszą wycenę kuchni i powaliła mnie niestety.... (pomijam to studio scavolini, bo to w ogóle nie moja półka;))

 

No nie byłam, obudziliśmy się w sobotę o 9, ja zwlekłam się z łóżka o 10:30...Poza tym uświadomiliśmy sobie, że na raz i tak byśmy się kombi nie zabrali-potzrebujemy ok 60 m2 płytek, a to cięzkie cholerstwo jest...

Wymagania co do płytek mam- właściwie to dwa- mają nie przekroczyć 18 zł/m2, mają byc w kolorze na którym nie widać syfu i nie trzeba ich będzie impregnować :D Ups, to się 3 wymagania zrobiły :) Jutro mam luźniejszy dzień, to może się wybiorę, zabiorę ojca jako wsparcie techniczne ;)

 

Namiary na pana stolarza mam:

Remigiusz Finkowski, firma PATOS

 

Telefon: 0515543782, Malczewskiego 6

 

 

Nie myślałaś jeszcze, żeby wyciągnąć od Majkiego namiar na jego stolarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie byłam, obudziliśmy się w sobotę o 9, ja zwlekłam się z łóżka o 10:30...Poza tym uświadomiliśmy sobie, że na raz i tak byśmy się kombi nie zabrali-potzrebujemy ok 60 m2 płytek, a to cięzkie cholerstwo jest...

Ciężkie, to fakt:yes: Nam w sobotę przywieźli;)

Wymagania co do płytek mam- właściwie to dwa- mają nie przekroczyć 18 zł/m2, mają byc w kolorze na którym nie widać syfu i nie trzeba ich będzie impregnować :D Ups, to się 3 wymagania zrobiły :) Jutro mam luźniejszy dzień, to może się wybiorę, zabiorę ojca jako wsparcie techniczne ;)

 

Te które my kupiliśmy spełniają wszystkie postawione przez Ciebie wymagania;) (co do tego syfu to mam taką nadzieję, że znać nie będzie;))To Dolomia z Nowej Gali

 

Namiary na pana stolarza mam:

Remigiusz Finkowski, firma PATOS

 

Telefon: 0515543782, Malczewskiego 6

 

Dzięki stokrotne:hug:

Nie myślałaś jeszcze, żeby wyciągnąć od Majkiego namiar na jego stolarza?

Nie myślałam...:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...