Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Olga,

dzięki serdeczne za info o drzwiach tymczasowych :) Udało nam się juz załatwić inne w tzw. międzyczasie.

 

Ale przy okazji podejrzałem Twoje docelowe. Czy to może wypełnienie Adeco? I tak z ciekawości - gdzie zamawiałaś, jak to nie tajemnica?

 

Gratuluję drzwi :)

 

Moje to Hormann- Renodoor. Oni mają chyba własne wypełnienia. Zarówno bramę jak i drzwi zamawiałam w Starpolu na Wólczańskiej i póki co jest baardzo zadowolona z obsługi.

 

Byłam sobie dzisiaj w drodze z budowy w zakładzie z marmurami. Parapety będą chyba jednak z szarego marmuru bardzo przypominającego beton. Pocieszające, ze znalazłam tam też biały konglomerat, ale był w strasznej cenie- prawie 2 x droższy od naturalnego kamienia :mad:

 

I znalazłam swojego green foresta :D ba! nawet dwa. Opowiem wam bo są cudne. Jeden jest zielony z szarymi żyłkami i ma chropowatą powierzchnię- jest idealny do naszej łazienki dla gości. Zieleń nie ma beżowego czy brązowawego odcienia i te szare żyłki- cudności!!! Jest problem- sprzedany.

 

Drugi jest równie cudny, ale bardziej "klasyczny". Zieleń jest bardzo nasycona, jest trochę żyłek szarych i nieco więcej brązowych. Ten jest już polerowany. Wygląda jak ziemia z lotu ptaka- coś niesamowitego.

 

Oczywiście cenowo wychodzi dużo drożej niż płytki z green foresta, ale myślę, że i efekt będzie inny.

Jeden i drugi pasują do łazienki i co ważniejsze bardzo pasują do szarości.

 

Wczoraj znalazłam moje "betonowe" biblie. Czytałam, oglądałam, studiowałam do północy. W nocy śnił mi się beton zamiast męża ;) i wróciła stara koncepcja- przypomniało mi się jak straszną ochotę miałam na betonową umywalkę w łazience. Mam już co najmniej dwa pomysły jak miałaby wyglądać :D Na moją wizję- mąz tylko odpowiedział z rezygnacją : "Czy ja nie mogę mieć normalnej łazienki?".

Myślałam, że w weekend poeksperymentuję i zrobię pierwsze betonowe próbki, ale cholera mrozy zapowiadają :evil: Więc ja się pytam: GDZIE TA WIOSNA DO CHOLERY???

Edytowane przez olgusieniunieczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!

 

Podglądam, podglądam..

 

Nadziwić sie nie moge, jak piknie się robi!!!!

 

Powiedz mi proszę (wiem, ze temat okien sie pojawiał!, ale..) jaki wymiar ma ten Twoj HS szer.x wys. i ten fix kolo tego Hs'a...??

Poodobaja mi sie kolorki wTwoich okienkach-i mowie o graficie i tym "aluminiowym"..piszesz, ze w niektorych masz biale od wewnatrz?Bardzo sie rzuca w oczy przy otwarciu?

A ten alumioniowy kolor to jaki RAL i jak sie nazywa??

A! I te okna to PCV?Tak?

 

Bede wdzieczna za info!!

 

Powodzenia na dalszych etapach!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!

 

Podglądam, podglądam..

 

Nadziwić sie nie moge, jak piknie się robi!!!!

 

Powiedz mi proszę (wiem, ze temat okien sie pojawiał!, ale..) jaki wymiar ma ten Twoj HS szer.x wys. i ten fix kolo tego Hs'a...??

Poodobaja mi sie kolorki wTwoich okienkach-i mowie o graficie i tym "aluminiowym"..piszesz, ze w niektorych masz biale od wewnatrz?Bardzo sie rzuca w oczy przy otwarciu?

A ten alumioniowy kolor to jaki RAL i jak sie nazywa??

A! I te okna to PCV?Tak?

 

Bede wdzieczna za info!!

 

Powodzenia na dalszych etapach!!

 

Dzięki- robi się coraz trudniej...

 

HS ma 230 wys na 360 szer. Fix obok ma 230 wys x 200 szer. Kolor nazywa się u Jezierskiego TYTAN i jest lekko połyskliwy, dzięki temu bardziej przypomina aluminium.

Białe od wewnątrz są tylko grafitowe okna. Po otwarciu są białe w srodku, ale nam to zupełnie nie przeszkadza. Przy uchylaniu tego nie widać. A tarasowe myślę, że będą sporadycznie używane do wychodzenia na taras nad salonem. Zresztą już po zamontowaniu okazało się, że te grafitowe dwustronnie są w środku brązowe! Ale na etapie zamawiania okien w ogóle nie przyszło mi do głowy, żeby pytać o środek okna.

 

Wszystkie nasze okna to PCV.

 

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam nadzieję, że się podzielisz :Dnie będę musiała już molestować majkiego ;)

 

 

A ja pomolestuję Was z kolei - poproszę wszystkie namiary na stolarzy, jakie macie i najlepiej z cenami (na priv) - skoro jesteście na bierząco, bo później pewnie gdzieś to umknie...:cool:

 

 

Olguś, tego foresta na co chcesz? Na blaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomolestuję Was z kolei - poproszę wszystkie namiary na stolarzy, jakie macie i najlepiej z cenami (na priv) - skoro jesteście na bierząco, bo później pewnie gdzieś to umknie...:cool:

 

 

Olguś, tego foresta na co chcesz? Na blaty?

 

Stolarza, takiego od schodów- to sama chętnie przytulę :D

 

Foresta- to chcę chyba na cholerę, bo kasy nie ma, a tu się takie rarytasy podobają ;) Myślałam raczej o łazience dolnej, żeby go walnąć zaraz na wprost wejścia, na zabudowie stelaży od kibelka i umywalki więc dużo tego nie wyjdzie, jakieś 3 m2, ale zważywszy cenę to i tak 2 tyś stukną. Można niby znaleźć w necie taniej, ale tu chodzi o nasycenie kolorów, odcienie, żyłki itp. Wcześniej widziałam płytki z foresta- były b ładne, ale mnie nie powaliły.

 

Pan kominkowy wchodzi o jeden dzień wcześniej :D Będzie jutro! Może w takim razie uda się odpalić kominek w weekend :D :wiggle:

 

Ach, opowiem Wam jeszcze o mojej piątkowej wyprawie do lasu. Albo nie, zrobię to w dzienniku, żeby nie było, że nic w nim nie piszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info odnośnie drzwi. Uderzę do polecanej firmy popytać o swoje docelowe.

 

(...) Pan kominkowy wchodzi o jeden dzień wcześniej :D Będzie jutro! Może w takim razie uda się odpalić kominek w weekend :D :wiggle:

 

Tak z ciekawości - doprowadzałaś do kominka rurę z powietrzem z zewnątrz domu? I czy Pan Kominkowy to może polecany na forum łódzkim p. Paweł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam nadzieję, że się podzielisz :Dnie będę musiała już molestować majkiego ;)

 

tzn, ze z Opoczna wam przywieźli?? Nie no, to w tę sobotę wycieczka na ziemię opoczyńską obowiązkowa !

Dokładnie tak:yes: Przywieźli z Opoczna, ale w sumie sporo braliśmy. Chociaż facet powiedział, że do Łodzi to przecież całkiem blisko;)

A co do molestowania majkiego... myślisz, że miałby coś przeciwko temu?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomolestuję Was z kolei - poproszę wszystkie namiary na stolarzy, jakie macie i najlepiej z cenami (na priv) - skoro jesteście na bierząco, bo później pewnie gdzieś to umknie...:cool:

Ja myślę, że może gdzieś poza Łodzią poszukać, bo niestety obawiam się, że przy tutejszych cenach to ja kuchni w ogóle nie będę miała:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info odnośnie drzwi. Uderzę do polecanej firmy popytać o swoje docelowe.

 

 

 

Tak z ciekawości - doprowadzałaś do kominka rurę z powietrzem z zewnątrz domu? I czy Pan Kominkowy to może polecany na forum łódzkim p. Paweł?

 

Doprowadzałam, a właściwie to pan Kominkowy zamontował. Pan Kominkowy ma rzeczywiście na imię Paweł :) ale nie jestem pewna czy to ten sam, co polecany na forum, bo ja mam namiar z innego źródła. Chociaż wcale bym się nie zdziwiła :D

 

 

yuka- dzięki za stolarza. Do Opoczna uderzymy jednak w sobotę. Chyba wypożyczymy busa od mojego ojca, tak na wszelki wypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HS ma 230 wys na 360 szer. Fix obok ma 230 wys x 200 szer.

 

No to masz "po byku" okienka!! Znaczy się spore! ;))

 

ten fix wcale nie wyglada na 2 metry!?

 

Dzięki za odpowiedź!!

 

Doprowadzałam, a właściwie to pan Kominkowy zamontował
.., a na jakim etapie to sie robi? bo chyba nie przy montazu kominka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my się z montażem też nieco spóźniliśmy, bo zrobiliśmy to po chudziaku. Dlatego rura musiałabyć taka płaska, żeby się jeszcze choć trochę styro i wylewka na nią zmieściła. Ponieważ rura musi iść do kominka, czyli zazwyczaj przez salon, najlepiej zrobić to jeszcze przed chudziakiem, ale jeśli już macie to też nic strasznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie do Opoczna wybieraliśmy po płytki ale że kupowane bedą płytki polskich producentów to zamówienie bedzie składane tu http://plytki24.pl/ . Ceny całkiem przystępne, takie same jak w Opocznie.

Muszę w takim razie wejść i sprawdzić. Opoczno ma tę zaletę- chodzi mi o sklep przy fabryce, że mają także płytki w II gat. I wtedy za płytki z najnowszej kolekcji płaci się ok 20-25zł/ m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

słuchajcie - wygrzebałam z moich zasobów takiego linka

http://domexphu.com.pl

w dziale "promocje" mają bardzo tanie płytki, drugi gatunek, pozagatunkowe, końcówki serii - do kotłowni czy garażu, ale są też i jskieś lepsze w ciekawych cenach :)

 

A odnośnie stolarzy - dostałam już od Yuki (dzięki :) ), ja z kolei wygrzebałam info o stolarzu Pigeona (Yuka już ma, zapodam jeszcze u Ciebie Olguś) - ponoć niedrogi i dobry - tu się chwalił kuchnią i stolarzem - post 7888 Kuchnia z blumami i servodrive'm - gdyby faktycznie miał takie ceny, nie tylko dla Pigeona, ale też dla zwykłych śmiertelników i chciałoby mu się dojechać z Włocławka... to chyba bym go mocno wzięła pod uwagę :yes:

 

Z tym forestem masz tak jak my z mozaiką - baardzo nam się niektóre podobają i jesteśmy zgodni, że chcemy mieć - tylko te ceny - te najbardziej odjechane dorównują marmurowi albo i lepiej :sick:

Edytowane przez *milek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stolarza to dam Wam swojego (mi robił kuchnię, szafkę do przedpokoju i meble do łazienki), robił też u kilku moich znajomych i wszyscy są zadowoleni. cenowo też jest przystępny. znajomemu w zeszłym roku naprawdę dużą kuchnię z frontami lakierowanymi i jakimiś dziwnymi systemami zrobił za 8,5 tys. więc uważam że cenowo ok.

Janusz Siemasz

tel. 604 141 753

ma stolarnię i sklep na więckowskiego - można do niego podjechać i obejżeć co aktualnie robi i jak, gość ogólnie lubi ludzi. aha stolarka to jego miłość. gość jest mgr inż. wieć myśli nad tym co robi/ Naprawdę POLECAM - u mnie całą chałupę będzie robił, jeśli chodzi o zabudowy wszelakie.

Jak coś powoływać się na Jarka (będzie wiedział o co chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera u Was też takie błoto? Czyste buty mi się już skończyły...chyba trzeba wziąć się za mycie i skrobanie :sick:

 

....daj spokój.. niby droga utwardzona...a : wydech urwany, koła pokrzywione.... czyste buty widuję na wystawach....:D ale: zamieniłabyś "niedolę" budowlaną na czyste szpileczki? no daj spokój....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...