Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jarek superrrr :D Śliczna stodoła będzie :) Układ funkcjonalny też bardzo mi odpowiada, aż się zdziwiałam, ze metraż całości taki przyzwoity...

Wiesz z dziennikiem, też się wahałam, ale myślę, ze to fajna pamiątka będzie. Już teraz tyle mi umyka z początków budowania, a co będzie za kilka lat. To jak ze zdjęciami na weselu ;) niby nikt ich nie chce, a potem łezka się w oku kręci jak się je po paru latach przegląda :D Namawiam gorąco, bo zapowiada się super.

 

Mila, ależ ja wożę kaloszki, tylko nie w tym samochodzie :p

 

Płytki bardzo kuszące, dostałam jeszcze namiar na hurtownię od yuki i jeszcze inną z Opoczna. Sporo tam płytek po 13-17zł m2. Myślę, że coś się znajdzie.

 

Zdjęcia, ach zdjęcia. Jest postęp- wczoraj zmieniłam obiektyw w aparacie i jeszcze założyłam rybie oko. Więc jeśli tylko nie zapomnę go ze sobą zabrać- będą zdjęcia.

Edytowane przez olgusieniunieczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Olgo, zasługa Bartka - mam nadzieję, że końcowo też wyjdzie ok. Wiadomo papier przyjmie wszystko, a ja mam cholerne obawy.

 

dokładnie tak jak piszesz :D

 

No, ale jak się powiedziało "a"... to teraz nie ma już odwrotu. No to kiedy startujecie? Ekipa już zaklepana? Złożyliście już wniosek o PNB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekipa zaklepana, wniosek nie złożony (nad tym pracuje Bartek, a że ostatnio schody jakieś się pojawiają to...). chcę, żeby wszystko ruszyło w czerwcu, ale mam obawy że będzie obsówa. co do "b" tp niewątpliwie już się tak zaparłem, że koniec choć mam zarąbiste chwile zwątpienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!

 

Wybraliście projekt, który wpisuje się w nasze gusta - trzymam kciuki, żeby wam się udało doprowadzić do wyglądu zbliżonego do wizualizacji - bo wygląda to naprawdę dobrze.

PS. Też mamy komplet od Hormanna i póki co spisuje się dobrze, bo jeszcze nikt nie trzaskał tymi metrowymi drzwiami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam nadzieję, że się podzielisz :Dnie będę musiała już molestować majkiego ;)

 

tzn, ze z Opoczna wam przywieźli?? Nie no, to w tę sobotę wycieczka na ziemię opoczyńską obowiązkowa !

 

Ładnie to tak się koleżanką wysługiwać ??? A ja tak lubię być molestowany :p ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej spójnej koncepcji zabudowy kominka wkradła się kropla zwątpienia i tak sobie drąży... Wydrążyła koncepcję alternatywną. Oto próbka:

 

hole2.jpg

 

Klocek oczywiście z betonu, brak półeczek i wnęk, no i całość w ścianie, a nie wysunięta jak na zdjęciu. No i nasz kominek nie gazowy i ciut węższy ;)

 

No i co?

Trzymać się betonowej ściany czy klocek też fajny? Nie musiałabym już nic kombinować na podłodze przed kominkiem, tzn mogłyby tam leżeć panele.

No i co tu zrobić?

Druga wycena schodów nie do zaakceptowania. Ja jestem jakaś nienormalna czy 8 tysięcy tylko za stopnie dębowe, bez żadnych listew na ścianie, bez barierki- (ta ma być ze stali malowanej proszkowo na antracytowo- dodatkowo jakieś 3,5 tys.) to dużo !!!??? Swoją drogą mamy kolejny dylemat: panele mają udawać drewno olejowane. Co zrobić w takim razie ze schodami? Też olejować? Pomalować matowym lakierem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, klocek fajny!

 

Mam pytanie do bezokapowców. Wiecie może, o co chodzi z takim pasem na ścianie szczytowej, przy dachu? U Ciebie Olgo tego nie widzę, wykonawca twierdzi, ze "tak się robi", a to dla mnie nic nie znaczy, jest w projekcie, ale obawiam się, że to można było zaprojektować inaczej.

 

A jeśli chodzi o schody, to olejowane ponoć są praktyczniejsze, tak jak z podłogą - można coś naprawić. Opinie są różne, my olejujemy, tak samo jak podłogę. Ale jeśli chcesz lakier, to można zaolejować, a potem polakierować, będzie wyglądać jak olejowana. Dziwne, ale tak się robi.

Edytowane przez mazo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, klocek fajny!

 

Mam pytanie do bezokapowców. Wiecie może, o co chodzi z takim pasem na ścianie szczytowej, przy dachu? U Ciebie Olgo tego nie widzę, wykonawca twierdzi, ze "tak się robi", a to dla mnie nic nie znaczy, jest w projekcie, ale obawiam się, że to można było zaprojektować inaczej.

 

A jeśli chodzi o schody, to olejowane ponoć są praktyczniejsze, tak jak z podłogą - można coś naprawić. Opinie są różne, my olejujemy, tak samo jak podłogę. Ale jeśli chcesz lakier, to można zaolejować, a potem polakierować, będzie wyglądać jak olejowana. Dziwne, ale tak się robi.

 

Dzięki w sprawie schodów. Jestem jeszcze umówiona na spotkanie z lokalnym stolarzem i liczę, że się dogadamy.

 

Co do ściany szczytowej, to u nas nie będzie żadnego pasa. Ale ja mam ogniomury- może to dlatego. A z czego mają byc niby te pasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo, moim zdaniem to jest normalny gzyms i po prostu możesz zrobić ścianę na płasko (o ile tylko nie masz dachu za bardzo wysuniętego w tym miejscu, bo wtedy pozostaje tylko pogrubienie ocieplenia na całej ścianie szczytowej.

 

Fajny macie ten projekt. Kurczątko, coraz bardziej mi się podobają takie niskie okna nie do podłogi. Ciekawe, czy jak sobie wymyślę, żeby coś u nas zmienić, to mnie mąż i magik (kb) zabiją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - masz ogniomury, nie pomyślałam. A ma to być ze styropianu, to ma jakiś związek z przerwą miedzy murem a dachówką.

 

no właśnie, ogniomury inna bajka. My popełniliśmy błąd i nie ociepliliśmy ogniomurów pod obróbką blacharską. Żeby ocieplić komin pamiętaliśmy...

 

Jaremy a ciekawe jak to u Ciebie ma być rozwiązane- wiesz coś na ten temat?

 

Oglądałam mazo zdjęcia Twojego domu w niemalże wiosennej scenerii :) Ale super wygląda. Kiedy się wprowadzacie?

 

U nas kominek i reku się robią. Niedługo będzie można robić sufity. Z płytkami na razie kicha, bo wylewki za mokre. Mam nadzieję, ze jak odpalimy kominek zacznie schnąć szybciej. Dodatnia temp. też byłaby pomocna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...