Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ooo, Komandor też brzmi dobrze. Może będą mogli zrobić wyższe drzwi. Tak czy siak chciałam, żeby były białe na połysk... Dzięki. A nie wiesz jak ze stabilnością takich drzwi. Tzn czy się nie majtają...

 

..jedź do pierwszego z brzegu sobieradka... kup zestaw prowadnic, a drzwi zleć jakiejś stolarni... wyjdzie DUŻO taniej niż zlecenie w w/w i zrobisz tak jak chces, a nie tak jak można....

 

komandor to... przerost formy nad treścią...( kiedyś miałem z nimi "wątpliwą" przyjemność pogadać przy okazji mont szaf u mej siestruni....powiem jedno - poprawiali z pinć razy... i jak mnie widzieli to dostawali drgawek... ... - sprawa sprzed 3 lat - może teraz montaż się u nich "podciągnął" ale wiedza montażowa u nich była marna.... - z "zamiłowania" czasem "popełnię" jakiś mebel...jakąś kuchnię... jakąś komodę...nie jestem "specem" ale tych paproków uczyłem... - wyszli z założenia że głupia blondynka sie nie zna a płaci ... założenie zweryfikowali jak poznali brata blondynki :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toteż właśnie zbieram opinie od szanownych forumowiczów :) na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru kupować żadnych drzwi, chodzi mi tylko o dobre prowadnice, które utrzymają ciężar moich wysokich drzwi.Jutro sobie ze Starym pojeździmy, pomacamy, potem poczytamy schemaciki i cusik się wybierze. A do drzwi- koopa czasu jeszcze. Zresztą jak już przyjdzie pora wybierać drzwi, to w portfelu tylko guzik od koszuli będzie się błąkał :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas, pojeździliśmy, pomacaliśmy i stanie chyba na komandorze. Po pierwsze primo: bez problemu możemy zrobić dzwi wysokie na 2,70. Drugie primo: cena :D trzecie primo: możemy zrobić z lacobela lub szkła mlecznego :) czwarte primo: czas oczekiwania 2 tyg. Jedyny minus, to taki, że raczej musimy je zamontować przed obudowaniem ścianki g-k.

Drzwi przesuwne fajne, ale... jeśli chcemy wysokie, to wycena indywidualna, ale wyższa od 50-70% ! Musimy wybrać drzwi z oferty danej firmy- koszt drzwi większy o 50-70% ! No i firmy sprzedają oczywiście komplet- system plus drzwi plus ościeżnica, a ja tej ostatniej nie chcę. No i koszt się robi na oko min. 3,5 tys za szt. W komandorze przy dwóch szt. zostanie jeszcze niezła reszta.

W pn jestem umówiona z panem od pomiarów, więc będę znała więcej szczegółów technicznych. Oczywiście- podzielę się z Wami :)

 

P.S. -4 stp to prawie wiosna :) Z przyjemnością pakowało się drewno na busa :D

 

Spirea, a przepuszcza nieco światła taki biały lacobel? A jak wizualnie, no bo on ewidentnie z jednej strony jest ładny błyszczący, a z drugiej taki matowy, jakby pomalowany. Nie rysuje się ten spód?

Edytowane przez olgusieniunieczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olgo, nie mam pojęcia, bo nie mam czegoś takiego. DOpiero zamierzam mieć :) Pani w Komandorze mówiła, że z drugiej strony to włąnie jest mat i wygląda mniej ładnie. My damy coś takiego do spiżarni, pralni i garderoby. Tam więc dla mnie nie ma znaczenia, co będzie z drugiej strony. Inaczej z gabinetem. Jak przyjdzie do realizacji, to będziemy kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a nie ma problemu z przesuwaniem takich drzwi? nie chodzą ciężko? I na dole musi też być prowadnica, czy tylko u góry?

 

Suwałam sobie takie drzwi. Niewątpliwie, łatwiej i stabilniej suwa się drzwi z prowadnicą umieszcząną i na górze i na dole. Ale są systemy tylko z górną prowadnicą. Więcej będę wiedziała po dzisiejszym spotkaniu z montażystą. U nas drzwi będą między juchnią a holem. W juchni gres, na holu panele i tak musimy dać jakąś listwę między te dwie powierzchnie, może mogłaby to być prowadnica zlicowana z gresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola !

Te niebieskie to od reku ? Bez ocieplenia ?

No jeszcze bez. Na dole pan od reku poradził, żeby nie owijać kanałów. Twierdzi, że są w ogrzewanym pomieszczeniu i nie trzeba ich owijać. Będą ocieplone pierzynką z wełny, która będzie między stropem a sufitem podwieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są malutkie, bo to jest system danfossa do ich centralki. Tzn, kanały są dwuścianowe z pustką między ściankami- średnica wew. 10cm zdaje się, ale tego idą 2 -3 szt do każdego anemostatu. Danfoss daje gwarancję, ze ma to zwiększyć komfort użytkowania reku, tzn zero hałasu przy max pracy centrali, równomierniejszy dopływ powietrza do anemostatu i inne bajery z ulotki. Generalnie taki system jest droższy. Zgodziliśmy się na montaż u nas pod w-kiem, ze nie zmieni to nam kosztu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpytam m. wieczorkiem, czy można dać bez ościeżnicy i dam Ci znać;)

 

Yuka, czyżby Twój stary w drzwiach robił??? :D

:D:D:D Od tego zaczynał;)

Podpytałam, ale widzę, ze decyzja już zapadła:D:D:D Ale może komuś się przyda;)

W tym systemie ecliss można dać bez ościeżnicy tylko wtedy trzeba wybrać model SYNTESIS (niestety droższy:() I w razie awarii nie trzeba robić rozpierduchy, wystarczy odkręcić śrubki dostępne bez rozwalania ścian i wysunąć szynę:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to, ufiaków niet? Żadnych fal Dunaju? Żadnych schodów na suficie? :D ;)

No sama jestem zaskoczona :D W sumie w salonie to będzie jeden wielki ufiak :D Bo po obwodzie (za wyjątkiem ściany z kominkiem) ma iść ukryta listwa led. A wiadomo- te mają mnóstwo możliwości: mogą mrygać, zmieniać kolory, może być efekt "pasa startowego", no haj lajf :p Tak więc wszystko przed nami :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...