Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

olgusieniunieczka - powiedz, dlaczego reku jest na takich rurach niebieskich ? Pytam, bo nie widziałem jeszcze takiego rozwiązania, to jakieś specjalne techniki ? ;)

Będziecie ocieplać te metalowe kawałki rur od reku ?

 

pozdrawiam, majki

 

To jest system Danfossa. Twierdzą, że dzięki takiemu systemowi (kilka mniejszych rurek zamist jednej dużej) ma się zwiększyć komfort użytkowania- ma być ciszej i poprawić dopływ powietrza. Jak będzie -to się okaże. System wychodzi drożej niż tradycyjny, ale my się na niego zgodziliśmy jeśli wykonawca zrobi nam go w tej samej cenie. Do centrali i na górę prowadzą tradycyjne rury. Te w garażu już są ocieplone, te w domu dopiero się docieplą. Niebieskie rurki mają podwójną ściankę z pustką pomiędzy. Wykonawca twierdzi, ze na parterze nie trzeba więc ich ocieplać. My pakujemy wełnę między strop a sufit podwieszany. Liczymy, ze taka kołderka coś tam da. Centrala też ma być Danfossa, ponoć fajowa, ale na razie jej nie będzie- kasy brak :(

 

Majki ty masz wszędzie gładzie na suficie prawda? Różnica przed/ po była porażająca?

 

Apropos gładzi na KG na sufitach - u nas kładliśmy. Podobno przy malowaniu mogą wyłazić łączenia płyt i trzeba będzie np więcej razy przemalować, dodatkowo można ładnie wyrównać całość płyty/sufitu, ale to tylko opinia mojego wykonawcy - być może chciał zarobić extra pare pln an każdym m2 mojego sufitu. Natomiast efekt dość ładny :-) i sąsiad, który też robi w budowlance mówił, że trzeba wygładzić całość. On kleił płyty również na ściany (chyba zamiast tynków) i gładził po całości.

 

Przyłączam się do pytania Majkiego - cóż to za niebieskie przewody?

 

Niebieskie od reku. A macie gładzie też na ścianach? Powtarzam też i pyt. które kierowałam do Majkiego: różnica na sufitach przed/po gładziach jest widoczna mocno?

 

a ja mam pytanko o rekuperator - mogłabyś wysłać na priv kontakt na ekipię która ci projektowała i wykonywała instalację? I ile to cię mniej więcej kosztowało?

 

Z góry dziękuję

Projekt był zrobiony na etapie projektowania domu, organizował go nasz arch. Ale w sumie to był błąd, bo co ekipa to inne rozwiązania, więc w sumie okazało się, ze dobrze,że nie zostawiliśmy przepustów w stropie pod reku, bo wyszły w innym miejscu :) Centralę też przenieśliliśmy ze strychu do garażu.

 

Namiary na naszą ekipę i kosztorys wysyłam na priva.

Majki, cholerka - wszędzie Cię pełno :rolleyes:

- mialam w planach błysnąć jakąś przemyślaną lizusowką odpowiedzią :p

 

Dzięki - było by super, choć nie chciałabym Ci robić kłopotu rzecz jasna :oops:

 

Mila jeśli będziemy jechać - możemy Cię zgarnąć, ale nie wiem czy się wybierzemy- młody coś się pochorował... I to tak dziwnie, coś jakby trzydniówka w połączeniu z przeziębieniem :( Mam nadzięję, że nie trzydniówka, bo dzisiaj dopiero dzień 1...

 

Wymienili nam dzisiaj szybę w HSie i wyregulowali pozostałe okna. Jest jednak mały zonk, bo rama HS nie trzyma pionu. Częśc jezdna jest ok, ale fiks... Pan montażysta twierdzi, że tak może zostać :D jakoś mnie to nie zdziwiło...Zobaczymy co powie szefcio. Teraz z reklamcją nie było problemu, bo szyba pękła przy montażystach i nie zapłaciliśmy za okno, ale co będzie jak sprawa się powtórzy jak już się rozliczymy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mila jeśli będziemy jechać - możemy Cię zgarnąć, ale nie wiem czy się wybierzemy- młody coś się pochorował... I to tak dziwnie, coś jakby trzydniówka w połączeniu z przeziębieniem :( Mam nadzięję, że nie trzydniówka, bo dzisiaj dopiero dzień 1...

 

Oj to niedobrze... :(

Mam nadzieję, że synusiowi się polepszy, bo liczyłam na to, że się spotkamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy gładzie na sufitach z GK, różnica jest czy powalająca nie wiem jeszcze dopiero w poniedziałek malowanie na górze i muszą dokończyć sufity w kotłowni i garażu - tam nie gładzimy z wiadomych przyczyn (kasa no i sorry gładź w garażu :-) ) tam tylko pomalujemy więc jak zrobią będę miał porównanie - dam znać, ewentualnie zawsze zapraszamy zerknąć jak to wygląda.

 

Apropo gładzi polecam sprawdzić ceny w marketach. Nasi fachowcy zażyczyli sobie Cekol'a - chyba najdroższa z możliwych, najlepsza cena jaką wyrwaliśmy w składach to 45 pln / worek, a w Leroy'u po rabaciku 35,5 pln / worek, na cały domek poszło nam już 45 worków (i jeszcze jakieś 10 pójdzie) więc trochę można zaoszczędzić.

 

PS: ściany też mamy gladzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie: jak wyglądał wasz strop, tzn podłoga na poddaszu, przed położeniem na nim styro? U nas jest to pejzaż co najmniej księżycowy. Góry doły, garby itp. Jak ja mam na to położyć styro, przecież wylewka zacznie siadać i pękać. KierBud mówi żeby wylać szlichtę, ale ja nie chcę...Dodatkowo robota, z którą sobie pewnie samodzielnie nie poradzimy.

A jakby tak to co się da skuć, resztę wyrównać, powiedzmy, piaskiem i na to folia i styro(5cm) i sru- wylewka. Można tak? Jak było u Was?

U nas też idealnie równo nie było.... To co się dało skuć to skuwaliśmy, pod niektóre wyjątkowe garby podcinaliśmy styropian a dodatkowo goście, którzy robili nam podłogówkę rozkładali siatkę wzmacniającą wszędzie. Mam nadzieję, ze nie popęka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też idealnie równo nie było.... To co się dało skuć to skuwaliśmy, pod niektóre wyjątkowe garby podcinaliśmy styropian a dodatkowo goście, którzy robili nam podłogówkę rozkładali siatkę wzmacniającą wszędzie. Mam nadzieję, ze nie popęka;)

 

Taką metalową? Na rurki czy pod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki yuka :)

 

Ja wiem, ze o gustach się nie dyskutuje, że w Polsze wolność szlachecka droższa pieniędzy, ale...

 

101_0626.JPG

101_0625.JPG

 

I po sąsiedzku przez płot:

 

101_0633.JPG

 

:D

 

Przepraszam właścicieli nieruchomości jeśli poczują się urażeni.

 

Ale zimno i piździ! Chciałam trochę badyli popalić na działce, ale wichura taka...W kominku do jutra nie można palić, biedna koza robi co może, ale w domu zima. Zwiałam z budowy po 3 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prace idą pełną parą

 

Jak jaką macie wysokość pomieszczen na dole.

 

Pozdrawiam

 

Idziemy, staramy się chociaż pogoda próbuje nas przystopować. Ale z nami nie pójdzie tak łatwo :)

 

No niestety okna zostały zamontowane trochę za wysoko... i teraz pomieszczenia mają 275cm. Miało być 280. Ale nie jest źle. Zastanawiałam się czy w części środkowej nie zostawić 3 m. Ale to chyba bez sensu, jeśli miałoby być już gdzieś wysoko, to raczej w salonie. Tak więc cały dół ma 275.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, napisałam na priv, ale nie wiem czy przeczytałaś, więc piszę też tu, bo sprawa pilna.

Masz dach Ruukki, prawda? Czy możesz mi napisać na priv albo tutaj orientacyjny koszt robocizny za metr i materiału? Obróbki masz systemowe Ruukki? Ile czasu trwało położenie Twojego dachu (jaką ma powierzchnię? bo mój ok. 170m2).

 

I drugie pytanie o stropodach - po pierwsze namiar na wykonawcę (może do mnie przyjedzie) i jaki masz układ warstw i czym kryty na zewnątrz?

Mi Inspektor doradza zmiany w projekcie i nie wiem już jak to zrobić. Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez anula05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga.... widziałem sufit... ekhh.. . czemu płyty nie są przesunięte? będzie pękać na bank. nie można było kłaśc całych i połówek na przemian?

 

 

widziałem podnośnik:lol: gitesowy!!!

 

już poprawione... pół dnia straciliśmy, ale będzie szpachlowania! Za późno o tym przesunięciu doczytałam... skupiłam się na spoinowaniu i szpachlowaniu, płyty wydawały mi się banalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuka- pytałam jeszcze raz Baśkę o pana Remika- mówi, ze wtedy też był tani, ale kuchnia zrobiona jest porządnie i dokładnie. Była u koleżnaki u której dopiero co montowali z BRW i twierdzi, że pana R. jest trochę lepsiejsza. NIe jest to włoski salon, ale zrobiona jest ok. Nie ma lipy ;) Mówiła tylko, że pan R nie jest projektantem, on zrobi co klient chce, ale projekt trza mieć swój.

Ja się z panem umówiłam na wt.- zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięx - postaram się zapamiętać ;)

 

U mnie trwa niekończący się casting na głównego instalatora.

Start z kilku względów przesunięty, przede wszystkim z powodu braku prądu. Ale jest nadzieja że w końcu się to zmieni...

 

Może wpadlibyśmy do Was za jakiś czas pooglądać nową jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięx - postaram się zapamiętać ;)

 

U mnie trwa niekończący się casting na głównego instalatora.

Start z kilku względów przesunięty, przede wszystkim z powodu braku prądu. Ale jest nadzieja że w końcu się to zmieni...

 

Może wpadlibyśmy do Was za jakiś czas pooglądać nową jakość?

 

No zapraszamy :) :)

 

jest tylko mały zonk, bo od 2 dni pierwszy odcinek drogi jest nieprzejezdny :( parkujemy na asfalcie i chodzimy na skróty przez pole. Mam nadzieję, że w przyszłym tyg będzie ładna, słoneczna pogoda i ziemia wciągnie nieco ziemię. NIestety gruz z naszego miejsca jest nie dozaakceptowania- mnóstwo gwoździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...pamiętacie ten dobry rok, w którym wszyscy wasi koledzy obchodzili 18...To był dobry rok :) Ten też będzie niezły- właśnie rozpoczęliśmy sezon na 30!!!! :D :D

 

Trochę lipa, bo tym razem ja na trzeźwo :rolleyes: I daltego głupie spostrzeżenia mnie nachodzą. Bawiąca się, pijana młodzież wygląda podejrzanie i żenująco, ale bawiąca się, pijana 30 letnia młodzież wygląda chyba gorzej :p

Oczywiście uważam tak tylko ze względu na okoliczność niemożności urżnięcia się z pozostałymi :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...