Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dostałam takiego maila chwilę temu:

"W związku ze złożonym wnioskiem w sprawie pozwolenia na instalacje gazową w budynku mieszkalnym przy ul. Bieszczadzkiej dz. nr ...w Łodzi, proszę o uzupełnienie wniosku o protokół kominiarski( sprawdzenie drożności kominów w budynku). Inspektor Referatu Urbanistyki i Administracji Architektoniczno-Budowlanej ...."

 

Kumacie coś? Budynek jest przecież w trakcie budowy. Na każdym etapie budowy mogę wystąpic o PNB instalacji gazowej. A co gdybym jeszcze rzeczonych kominów nie miała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Iwek :) wierć, wierć. Czyżbyś miała podobny zamysł? :D Cholercia, jestem teraz w robocie i nie mam swoich fotek- inspiracji pod ręką. W domu coś uzupełnię.

Pomysł jednak jest taki. Ściany białe, za wyjątkiem jednej z tapetą w czerwono-białą kratę, a na niej naklejone duże białe drzewo. Mam zostawiony nieotynkowany komin, chciałam pomalować tę cegłę na biało, ale nie wiem czy nie będzie już tego za dużo przy kratce... Do tego białe mebelki. Myślę, że Ikea rules :D Chyba, ze znajdę coś w starociach do przemalowania. Mebli nie będzie za dużo, bo przy pokojach są garderoby. No ale łóżeczko będzie- już mam z drewexu, nie jest co prawda śnieżno białe, ale nie będę zmieniać. Do tego komoda- zastanawiam się nad białą z serii Malm w Ikei, stoliczek i krzesełka. Regał na książki i to właściwie wszystko. Z czasem jeszcze pewnie trzeba będzie upchnąć skrzynię na zabawki ;)

Zamówiłam patchworkową narzutę na łóżeczko z motywem kratki. Właśnie jestem na etapie ustalania szczegółów.

Myślę, że bez wklejenia chociaż kilku zdjęć się nie obejdzie...

regi1.jpg

O taką grubą kratkę mi chodzi.

 

A na niej:

wOnderOnderweg%252521%252521.jpg

będzie pasowało? Nie zleje się z kratką? A może lepiej takie:

flitsie.jpg

Edytowane przez olgusieniunieczka
dokleiłam zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze trochę zdjęć z katalogu "pokój Hanki" :)

 

Flo%252520purple%252520-%252520CZ%252520N10%252520011.jpg

To, co prawda, jest pościel i na dużym łóżku, ale taką właśnie patchworkową narzutę chcę. A to już narzuta:

red_quilt2a.JPG

Tu pojawia się trochę niebieskiego i bardzo mi to odpowiada. Przełamuje nieco monotonię koloru.

roodwit_kinder.jpg

Te matrioszki też są urocze :)

A to mój ostatni zakup, niby nie w kratkę, ale myślę, ze będzie pasował:

1621039365.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek.

Słodziakowe te pokoiki :yes:

Ja mojej pewnie już trochę doroślejszy urządzę, choć jak na razie ma jeszcze ciągoty do księżniczkowych, różowych klimatów :)

 

 

Trza będzie posprzątać troszku i w końcu zaprosić na oprowadzanie po pokojach (na razie parterowych i bez sufitu, ale zawsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa już prawie wybrana :) Będzie Grundfos, ale z hydroforem jak się patrzy, bo najpewniej 300l. Muszę jeszcze zadzwonić do hydraulika zapytać czy moze zrobić odpływ od filtra do osobnego zbiornika. Filtr będzie się płukał co jakieś 7-8 dni i zużywał wtedy sporo wody, tzn. produkował sporo solanki. Jeśli okaże się, że za dużo z tym kombinowania i cudowania, to chyba olejemy POŚ. Z filtrów nie możemy zrezygnować ze względu na jakość wody, więc wybór się upraszcza.

 

Na działce weekend bezczynności. Małżonek wyjechali z kolegami na męski wypad w Świętokrzyskie, więc na budowie cisza. No chyba, ze będzie mi się chciało zajechać, obejrzeć Pańskim okiem co tam się dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry :)

 

Wpadłam podziękować za przemiłą wizytę :hug:

 

 

 

 

Poczytałam o odprowadzaniu wody z dachów odwróconych - można jeszcze zrobić myk z kielichem połączonym przez attykę z rurą spustową na zewnątrz elewacji. Myśleliście o takim rozwiązaniu? Wg mnie wygląda całkiem ok i do tego nie trzeba kombinować z mocowaniem rury, przynajmniej od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mila, odpisuję tutaj, bo temat przepastny.

 

Ze zwykłą rynną problem może być następujący. Gen. zaletą dachu odwróconego jest to, że izolacja przeciwwilgociowa, tzn papa jest narażona na niewielkie wahania temp. w trakcie całego roku, właśnie dlatego, że nad nią jest izolacja termiczna. Oznacza to, iż nie ma sensu przyklejać styroduru do papy, ponieważ na poziomie papy zawsze panuje temp. dodatnia. Z tego co pocztałam i mówił Inżyniero, ok 90% wody spłynie sobie po żwirze/odparuje z niego. 10% przedostanie się szczelinami pod styrodur i po papie sobie spłynie do odwodnienia. Problem polega na takim umocowaniu zwykłej rynny, żeby układ warstw na krawędzi tarasu był taki jak na jego środku, no i jak to połączyć z ociepleniem ściany. Bo jeżeli na krawędzi ściany coś nie pyknie, to wówczas moze się okazać, że w tym miejscu przy papie panuje jednak temp. ujemna zimą!!! A to oznacza zablokowanie ujścia wody i podniesienie do góry styroduru, czyli osłabienie termoizolacyjności.

 

Nie wiem czy bez poglądowego rysynku zrozumiesz cokolwiek. Muszę się jeszcze skonsultować z Archem i Kierbudem, bo pamiętam, ze przed położeniem papy coś tam obgadywali. I generalnie jak sobie rozrysowała zakończenie naszego tarasu, to powinno się wszystko udać ze zwykłą rynną z przewodem grzewczym. Ale wiadomo, " na oko to chłop w szpitału umarł" więc trzeba to wszystko policzyć.

 

Sporo o dachu odwróconym, niestety mało o odwodnieniu jest tu:

 

http://msdssearch.dow.com/PublishedLiteratureDOWCOM/dh_0108/0901b8038010884e.pdf?filepath=styrofoam_pl/pdfs/noreg/291-40138.pdf&fromPage=GetDoc

 

Mila masz jakieś fajne linki do tych przepustów przez attykę i jak wtedy trzeba rozwiązać spadki? Bo u nas spadek już wyznaczony.

Ja mam odnośnie produktów to: http://www.sita-bauelemente.pl/produkty.html

 

Jutro napiszę do ich doradcy tech. Zobaczymy.Może któryś z Twoich kontaktów od tarasów mi pomoże? Podzielisz się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - o układzie warstw wszędzie piszą, ale o odwodnieniu i spadkach bardzo skąpo.

Faktycznie jakiś rysuneczek obrazujący problem by się przydał.

 

Ja raczej nie będę kombinować z normalną rynną w miejscu trzeciej attyki, bo raz że nie bardzo nam się to podoba (zwłaszcza małżowi ;) ), a dwa nie wiem czy w takim układzie zmiesci nam się spadek - jeżeli będziemy go robić (a raczej chyba będzie trzeba, tylko jeden wykonawca twierdzi że nie trzeba, ale on robi na membranach), to optymalnie by było po środku dłuższego boku garazu - to i tak wyjdzie krócej niż spadek przez całą płytę, nawet na krótszą stronę.

Wklejam Ci linka na te odwodnienia kielichowe - na schemacie są warstwy tradycyjne - jak powinno to wyglądać przy odwróconych nie wiem, ale tak się też robi, bo ten jeden wykonawca z którym rozmawiałam mówił właśnie że takie rozwiązanie stosuje. Jest forumowicz u którego on robił, to podpytam jak ma odwodnienie zrobione.

 

http://www.polprofili.pl/do/item/Kielichy_przyscienne_do_folii_PCV/Kielichyprzycie

 

Spiszę te namiary z róznych karteluszek, telefonu, maili i się podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - o układzie warstw wszędzie piszą, ale o odwodnieniu i spadkach bardzo skąpo.

Faktycznie jakiś rysuneczek obrazujący problem by się przydał.

 

Ja raczej nie będę kombinować z normalną rynną w miejscu trzeciej attyki, bo raz że nie bardzo nam się to podoba (zwłaszcza małżowi ;) ), a dwa nie wiem czy w takim układzie zmiesci nam się spadek - jeżeli będziemy go robić (a raczej chyba będzie trzeba, tylko jeden wykonawca twierdzi że nie trzeba, ale on robi na membranach), to optymalnie by było po środku dłuższego boku garazu - to i tak wyjdzie krócej niż spadek przez całą płytę, nawet na krótszą stronę.

Wklejam Ci linka na te odwodnienia kielichowe - na schemacie są warstwy tradycyjne - jak powinno to wyglądać przy odwróconych nie wiem, ale tak się też robi, bo ten jeden wykonawca z którym rozmawiałam mówił właśnie że takie rozwiązanie stosuje. Jest forumowicz u którego on robił, to podpytam jak ma odwodnienie zrobione.

 

http://www.polprofili.pl/do/item/Kielichy_przyscienne_do_folii_PCV/Kielichyprzycie

 

Spiszę te namiary z róznych karteluszek, telefonu, maili i się podzielę.

 

Dziewczyny ja też jestem w temacie tarasu nad garażem. U nas sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana po część jest użytkowa z attyką a część nie użytkowa bez . Poza tym obie cześci mimo że łączą się to mają znaczą różnicę w poziomach 24 cm.

Wklejam Wam tekst jaki znalazłam w necie (niestety nie mam linka) o tym jak powinna być zamontowana rynna aby było ok na dachu płaskim bez attyki.

 

Rynna jest elementem odpowiedzialnym za odprowadzenie wody z połaci dachowej. Z tego właśnie powodu jej połączenie z połacią dachową stanowi jeden z newralgicznych punktów całego pokrycia dachowego. Łączy on w sobie wykonanie obróbek z kilku różnych materiałów: papy termozgrzewalnej, blachy oraz styropianu stanowiącego ocieplenie połaci dachowej. Poniżej przedstawiamy krok po kroku sposób wykonania wykończenia takiego elementu.

 

Podłoże należy zagruntować preparatem bitumicznym. Następnie zgrzewamy warstwę paroizolacji do podłoża (papa termozgrzewalna). Montaż papy do podłoża może nastąpić dopiero po całkowitym przeschnięciu zagruntowanej powierzchni.

 

Zagruntowanie powierzchni stanowi także tymczasową ochronę powierzchni przed wnikaniem do niej wody opadowej. Wzdłuż całej krawędzi przymocowujemy zaimpregnowany krawędziak (lub dwa złączone za sobą cieńsze elementy) o grubości mniejszej o 1 cm od grubości warstwy docieplenia. Należy pamiętać o odpowiednim doborze łączników którymi montujemy krawędziak do podłoża, gdyż jest to element na którym zamocowane będą rynny i będzie on poddany dużym siłom skręcającym. Do krawędziaka przymocowujemy rynhaki.

 

Montujemy izolację termiczną – BITERM lub BITERM ROLLBAHN (płyty styropianowe laminowane papą podkładową). W tej strefie (brzegowej budynku) należy zwiększyć liczbę kołków w przypadku mocowania mechanicznego, lub zwiększyć zużycie kleju ponieważ ta strefa szczególnie jest narażona na ssanie wiatru. W odległości około 20-25 cm od okapu należy obniżyć grubość warstwy docieplenia o około 1 cm.

 

Następnie montujemy obróbkę blacharską którą wypuszczany na połać dachu na odległość około 20 cm. Końcówkę obróbki blacharskiej zabezpieczamy podkładową papą termozgrzewalną (pasek szerokości 10-15 cm).

 

Przygrzewamy pasek papy do obróbki blacharskiej na szerokość około 5 cm pozostałą część pozostawiamy luzem (5-10 cm). Dzięki temu zabiegowi zabezpieczymy warstwę papy stanowiącej właściwe pokrycie dachowe przed przetarciem przez obróbkę blacharską.

 

Kolejnym etapem jest zgrzanie na całej połaci dachu papy podkładowej np. CZARNA MAMBA SBS MAX PYE PV200 S40 oraz papy nawierzchniowej np. CZARNA MAMBA SBS MAX PYE PV250 S52H. Warstwę podkładową należy zakończyć około5 cm przed zakończeniem obróbki blacharskiej, a warstwę nawierzchniową około 1 cm przed zakończeniem obróbki blacharskiej. Należy przy tym pamiętać, że miarą poprawnego zgrzania papy termozgrzewalnej jest wystąpienie na jaj brzegu wypływki masy asfaltowej na całej długości o szerokości około 0,5 cm.

 

Pozdrawiam bes_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, a ty nie masz przypadkiem stropodachu nad garażem??? :p

 

Bes dzięki, i taki pas nadrynnowy mam wykonany, o dziwo chyba nawet zgodnie z Twoim opisem.

 

Basiu, no ja też uważam, że cudne i chciałabym, żeby u mnie na budowie jeden już tak wyglądał...jeszcze trochę.

 

Mila, spłodziłam schemaciki, może coś rozjaśnią :)

 

tak jest teraz:

taras%252520stan%252520obecny.jpg

 

tak mogłoby być:

 

taras%252520rynna%252520classic.jpg

 

Do rynny można wrzucić kabel grzewczy, żeby nie zamarzała- pikuś

Teraz problemy:

1) 90% wody będzie spadać z wysokości płyt tarasowych, rynna będzie jakieś 20-25 cm niżej!! Czy ta woda wpadnie do rynny, czy tuż za, pięknie ociekając po elewacji?

2) do jakiego momentu należy wysunąć XPSa, żwir i całą resztę. Wypadałoby żeby Xps zachodził na styropian, dla ciągłości ocieplenia.Jak zabezpieczyć krawędź? Żeby żwir nie sypał się do rynny, ale swobodnie spływała woda? Jakaś drobniutka siatka?

3) no i jaka będzie temp. na papie przy krawędzi dachu (zielona kreska nr 2). I kto mi to policzy?? Bo jeśli taka jak przy kresce nr 1 czyli dodatnia przez cały rok- to problem rozwiązany. Ale jeśli ujemna i woda tam zamarznie, to kupa wielka. Woda nie spłynie do rynny, a całość izolacji podniesie się do góry!

 

Mam nadzieję, ze teraz jaśniej jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...