Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na solankę warto mieć jakieś inne ujście. To w zasadzie czysta woda, ale jej skład chemiczny raczej niweluje tę wodę jako użytkową (np. do podlewania, cy cuś). Wg mnie warto zrobić dla niej odrębną studnię chłonną ;) Powinno rozwiązać problem, bo tej wody zwykle nie ma dużo.

 

anula05: a co ma dach do elewacji? Całą elewację trzeba demontować, czy tylko styk z dachem? :o

Edytowane przez Martinezio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

7 lipca muszę odebrać dokładne wyniki wody z Sanepidu. Laborantka powiedziała ze jeśli z wodą będzie coś nie tak to da znać szybciej i kurcze zadzwoniła, informując mnie że żelazo mamy 0,64 a mangan 0,081 pewnie wiesz jakie są normy więc wydaje mi się że ten nasz wynik nie jest aż taki zły. Bakterie w normie a inne dane będę miała później. Mam nadzieje że będą ok. Na działce mamy kanalizację i w drodze ok 45 metrów od posesji wodociągi, ale szkoda mi teraz używać wody ze studni głębinowej tylko do kwiatuszków i mycia samochodu, skoro studnia kosztowała nas trochę kasy. Ale niestety podłączenie się do wodociągów to też trochę kasy bo wodociągi życzą sobie za 1 metr robocizny bez materiału 150zł no i jeszcze inne dupstwa (w tym koszty) z tym związane m.in. muszę zamknąć drogę! i składać wniosek z prośbą na policje czy mogą wodociągi w moim imieniu przez jakiś czas zastosować ruch wahadłowy na drodze. Masakra tyle utrudnień i kombinacji ale sprawa przydomowej stacji uzdatniania wody też chyba nie jest taka łatwa. Zainteresowałam się ofertą firmy OTAGO (znalazłam przez wyszukiwarkę) no i dosyć ciekawie i dokładnie cały proces odżelaziania i "odmanganiania" (jak to się pisze?) opisują. Ale się rozpisałam! ble ble ble :((((((((((((( Pozdrawiam

Edytowane przez Bastki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecieka mi płaski dach:( trzeba rozbierac elewację. zabiję się

 

O k...wa!!! Masakra!!! Ale bajzel.

Ja też znalazłam jeden przeciek, ale tłumaczę sobie, ze jeszcze nie mam rynny i woda leje się przy ulewach po ścianie :(

 

Współczuję bardzo i mam nadzieję, ze znalazłaś winnych i chętnych do poprawki.

 

Bastki jeśli woda ma być tylko do podlewania to nie ma chyba sensu pakować kasy w jakąś drogą stację uzdatniania. No chyba, ze zabiją was koszty przyłącza do kanalizacji. Musicie sobie policzyć co się Wam bardziej opłaca. A jak już będziesz miała wyniki badania wody to prześlij do kilku firm z filtrami zrobią Ci wycenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Pada i pada i pada. Właściwie codziennie pada albo siąpi albo dla odmiany leje. Ale o dziwo na działkę można wjechać bez problemu, w domu sucho :D

Jutro rano mam stawić się w szpitalu. Skurczów brak :( Albo mnie wyrzucą albo wykurzą jakoś Hankę z brzucha ;)

Na młodego czekałam w szpitalu 10dni!! Oby tym razem poszło szybciej. Jak ja wytrzymam bez fm???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Lapka zapomniałam i nie miałam jak z porodówki pisać ;) Ale mi się za FM tęskniło!

No, ale już jesteśmy w domu :) :D

Hanka przyszła na świat 1 sierpnia 2011 o godz. 22:25 .

Mimo, ze rodziłam w państwowym szpitalu bez najmniejszej legalnej czy pół-legalnej dopłaty- było super !!! Wiadomo, łóżka pozarywane i łazienki sprzed 15 lat, ale personel- mistrzostwo świata :)

Sex na mnie nie zadziałał :D

 

Ale mam do nadrobienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...