Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

Pogoda idealna, ale niestety dekarze coś jeszcze kończyli i teraz mają wejść od poniedziałku - mam nadzieję, że na dobre, bo już tylko dachówka i obróbki im zostały. No i okna ;). Szkoda tylko że deszcze idą w przyszłym tygodniu... :-x

 

 

Mnie też się taka z posypką podobała, ale mi przeszło - potrafi wyglądać jak takie chodniki z czasów prl-u.

A te Gladio fajne, ale na taras jak dla mnie jednak za małe, więc będę szukała jeszcze jakichś dużych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No niestety trochę małe...ja to nawet myślałam czy ich jakos nie połączyć z płytą chodnikową, ale ciężko będzie podobno, bo raz że krawędzi nieco inne, trudno zgrać rozmiarowo i mogą być różnice w kolorze, bo to jednak zupełnie inna partia.

 

Jak już będziesz miała dach- pochwal się koniecznie. A najlepiej to załóż galerię albo chociaż na privka wyślij kilka zdjątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się dekarze raczą pojawić :evil: i będzie co cykać, to mogę podesłać.

 

Ale liczę na wizytę osobistą... :cool:

 

 

Zmartwiłaś mnie trochę, bo ja też tak kombinowałam, żeby połączyć duże z kostką, niekoniecznie z tych samych serii i firm. I może też kolorystycznie odciąć, jakieś obwódki dodać czy cuś, żeby się tak mdło i monochromatycznie nie zrobiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wbrew pozorom trudne, tylko trzeba odpowiednio balansować na boki, aby postawić drabinkę na jedną stronę, dociągnąć drugą (przydają się sprawne zwieracze :D ), przestawić balans na drugą stronę (pierwsza musi być przez sekundę w powietrzu) odpychając nogi od siebie i postawić drabinkę :)

Jakbym miał ciecz sycącą w swoich groszkach, to czemu nie, ale nie mam, więc nie mógłbym pomóc :( W tej sytuacji może faktycznie bezpieczniej latać góra/dół, niż próbować balansować. Chyba, że małż miałby chwilę czasu poasekurować Cię w trakcie przyuczania :>

 

http://emotikona.pl/emotikony/pic/0rofl.gif http://emotikona.pl/emotikony/pic/2smiech2.gif

 

 

o dżizas...

Edytowane przez *milek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhaha! Mnie by chyba było mniej do śmiechu, gdybym tę instrukcję wprowadziła w życie.

Mila ugryzłaś już temat okien? Masz jakieś typy?

Mnie w końcu wymieniono po raz 3 szybę :) Kolejny raz wyregulowano okna, niestety balkonowe u dzieci nadal trudno się zamykają. Muszę chyba zapytać Jareko co moze być tego przyczyną. Pan przyjeżdża- reguluje. Przy nim sprawdzam- chodzą i zamykają się ok, a kilka dni później lipa totalna, nie mogę domknąć klamki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis problemów z drzwiami balkonowymi przypomina nieco problemy ze sztywnością ramy. Czasami też winny jest niewłaściwy transport i składowanie ram przed transportem. Jak jest za ciepło, to profile mogą się wypaczać pod wpływem ciężaru zestawu szybowego i własnym. Później po montażu teoretycznie powinno się to naprostować, ale często zostaje tak, jak jest, albo nie do końca się prostują. Wg mnie - do wymiany. Owszem, drzwi mogą opadać, zwłaszcza krótko po montażu, ale nie tak szybko i tak często. Problemem mogą też być okucia z kiepskich materiałów, które pod wpływem ciężaru drzwi wyginają się (to już byłby szczyt hamstwa, ale cholera wie, do czego jeszcze zniżą się producenci w poszukiwaniu groszy możliwych do wyszarpnięcia)

Możesz też podpytać pana od okien, czy nie mają jakichś prowadnic pozycjonujących ramę w futrynie. Wpina się je, lub przykręca do futryny od wewnątrz i robią za taki ślizg, po którym rama drzwi niejako wjeżdża przy zamykaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Schuco to faktycznie górna półka. Jezierski słynie z dobrej jakości, więc to dziwne objawy... Może montaż nie był fachowy? Na pewno robiła to ekipa obeznana z tematem? To też jest wyznacznikiem, czy Ci gwarancję uznają.

Pisemna reklamacja, chociaż trwa, jest najskuteczniejsza. Nic na gębę - tej nauki najwięcej można wyczytać na tym forum (i nie tylko) ;)

Powodzenia i daj znać, jakie efekty :)

 

BTW: ja mam okna na profilach Gealan z okuciami Roto i jak do tej pory drzwi były regulowane chyba tylko 2 razy: na samym początku i po ok. roku użytkowania. Na razie jest spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio, ale ja mam okna Jezierskiego, na profilu schuco, z bardzo dobrymi okuciami. Zapłaciliśmy za nie kupę pieniądza!!! Nie strasz.

Ale żarty się skończyły i trzeba zgłosić oficjalną, pisemną reklamację.

 

U nas jest niestety podobnie - okienka za spore pieniądze, a gość już 4 raz je ustawia i reguluje, tak więc u nas Jezierski się też nie popisał, bez komentarza pozostawiam ciepły montaż.

 

Przy ostatniej wizycie wymusiłem na nich właśnie takie prowadniczki do każdego większego okna (rolka i ślizg), bo okna się normalnie po miesiącu opuszczają i nie idzie ich otworzyć czy zamknąć bez uszkodzenia futryny. Nie mamy jedynie problemu ze standardowymi oknami 180x150, ale każde większe to jakaś lipa.

 

Rozsuwane tarasowe też nam już 4 raz regulują - teraz facet spędził nad nim dobre 30-40 minut i wygląda na to że jest ok, ale pytanie na jak długo.

 

Najmniejszy problem mamy z fix'ami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizas ...

Dziś jednak leżeliśmy z żoną na glebie (nie mamy jeszcze kanapy w saloonie) przy kominku i żona stwierdziła, że coś zawiewa. Jej obawy potwierdziły się zawiewa ... przy rozsuwanym oknie tarasowym wieje nam teraz przy mechanizmie na dole w rogu ... wrrrrr ..., a wszystko sprawdzaliśmy i wydawało się super.

Trzeba nam było wszędzie montować fix'y :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forsa łączę się w bólu. Twoja relacja tylko mnie upewniła, że trzeba zacząć działać, bo jakoś za łagodna chyba byłam dla firmy okiennej... Coś Ci powiedzieli dlaczego tak się dzieje? Ja jeszcze nie mieszkam i mnie to już wkurza...:mad:

 

Kanka dzięki :cool: właśnie wracam z wątku o pokojach dla dzieci, bardzo fajny pokoik. Gdzie można zobaczyć resztę Twoich wnętrz?

 

Moje wnętrza-temat rzeka. Jedno-to co siedzi w głowie, drugie-możliwości finansowe. Ale nadal liczę, że można stworzyć ładne, ciekawe wnętrze bez kupy kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu troche moich fot

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?186894-Nasz-Szymon

 

Oczywiście jeszcze wielu rzeczy brakuje , wiele niedokończone i nie wiem kiedy będzie ;-/ Czasami już jestem tym zmęczona i marze kiedy będzie wszystko wykończone ;-/ tylko coś czuje że jak wszystko skończymy to czas na remont przyjdzie ;-)

Baaardzo podoba mi się Wasz domek. Nasz taki bardziej klasyczny niestety. Następny będzie bardziej nowoczesny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas HS w wersji dla uboższych :-) czyli taki z progiem, ale nie pamiętam określenia na ten system ...

 

Generalnie nie dzwonimy do Mroz'a do momentu kiedy nie będzie trochę chłodniej - wtedy wszystkie okna się dokładnie sprawdzi i jak przyjedzie "fachowiec" to niech też będzie 100% pewność, że jest zimno i wszystko będzie można dokładnie wyczuć.

 

Kiedy się wprowadzacie? My już niby 3 miesiące mieszkamy, ale roboty jeszcze tyle .... dzizez normalnie nie wiem kiedy to się ogarnie, a już nie wspomnę o tym skąd na to się weźmie kase :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...