Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No mnie się też wydawało, że Komfort wychodzi drożej. Ale nadal szukam, bo byłam w dwóch innych salonach z podłogami i ceny mają właściwie bliźniacze. Tzn. przed targowaniem się :D Boję się trochę kupić na allegro, bo jeśli to jakiś II gat, udający I ? Jeszcze chwilę czasu mam na poszukiwania, więc liczę, że znajdę coś ciekawego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatku, muszę sprawdzić czy w mojej wiosce na Ł :D jest taki sklep... Spirea a ty masz panele z V fugą? Bo dąb, który mi się podobał był w zeszłym roku tylko w rozmiarze dechy i właśnie z v fugą. W tym roku jest już i winnych rozmiarach i bardziej ludzkich cenach :) No i ja właśnie mam wątpliwości czy mi się ta fuga podoba i czy praktyczna jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałam, że jestem przygotowana, bo przecież był projekt oświetlenia. Na szczęście mieliśmy łebskich elektryków i mnóstwo rzeczy jeszcze podpowiedzieli :)

 

A niee - przygotowana, to ja nie jestem... :oops: Projektu nie mam (nie liczę tego do pnb rysowanego, choć wypadałoby przynajmniej zerknąć ;) ) i przyznam, że ten zarys, który mam, to taki więcej niż ogólny jest. Powinnam trochę nad tym posiedzieć, porównać z jakimś porządnym projektem - miałam gdzieś Twój, bo mi wysyłałaś, ale nie wiem czy go znajdę - jak coś, to będę Cię męczyć.

A co doszło, czego nie przewidzieliście? Jak masz jakieś podpowiedzi to pisz, bo ja na prawdę zielona jestem w elektryce i raczej nie będę zlecać projektu, tylko sama coś pomodzę...

 

A co się dzieje z Twoim ogrzewaniem? Kwiatki jakieś? Przecież mnóstwo ludzi pc montuje, to chyba nie problem. Przyznaj się, co wymyśliłas ? ;)

 

Na razie nic się takiego nie dzieje - utknęliśmy na etapie przygotowawczym, bo rozgryzamy kwestię dotacji, jej opłacalności, wyboru wykonawcy i zakresu prac oraz mocy urządzenia. Jeślibyśmy mieli skorzystać z programu, to trzeba by przebrnąć przez stos papierków i pozwoleń, bo w projekcie nie ma pc ani odwiertów. Jest wpisane ogrzewanie prądem, więc może zmiany nie potrzeba, tylko adnotacja - będę wiedzieć więcej po wizycie w naszym urzędzie.

Nie mam policzonego zapotrzebowania, więc na obecną chwilę to jest sprawa priorytetowa, bo zastanawiamy się, czy nie wystarczy niższa moc, niż ta którą nam wstępnie dobrano. I takie tam nudy... :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są stolarze nr 2 :) Nr 1 to jest pan Remik, ale nie mogę znaleźć do niego nr :( Nr 1 jest, jakby to ująć- wyrobnikiem ;) tzn. to ten dłubek, ale nie myśliciel. Dokładny i przystępny cenowo. tylko gdzie ten nr....

 

A ten pan Remik to może przypadkiem Remigiusz Finkowski z firmy Patos? Zerknęłam w kajet, bo mię tknęło, że mam namiar od Ciebie jakoś podobnie brzmiący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj :D cholera, dałabym się pokroić za taki kajet :stirthepot: dzienik internetowy na fm jakoś dziwnie się rozrósł, o komentach nie wspomnę i coś trudno mi się teraz szybko odnaleźć. Wiedziałam, że porzucenie mojego notesika było błędem :bash:

 

oczywiście, ze to TEN Remik :)

 

To mogę Ci podrzucić namiar, jeśli nie znalazłaś :lol:;)

 

 

Cześć Yuczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O...szkoda, ale jak już dotrze, to jestem pewna, ze będzie się suuuper prezentowała.

 

Mila, miałam właśnie pisać do Ciebie w tym temacie :D Co z tarasem? decydujesz się na kombinację alpejską? Tzn łączysz styro z xps'em? Bo ja po ostatnich wycenach jestem coraz bardziej za taką kombinacją...

A na ściany to w ogóle jestem zielona. Chciałbym, zeby był prosty i tyle. No i zastanawiamy się nad frezem. Najlepiej byłoby pewnie położyć w dwóch warstwach na zakładkę, ale to rzeźbienie w g... (cytując klasyka ;) ) i pewnie się nie zdecydujemy. Masz jakieś pomysły, konkretne oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga - a masz wybraną ekipę od ocieplania? Bo oni mogą mieć takie dojścia w hurtowni, do poziomu których nawet się nie zblizysz. Tak było, kiedy szukałam styro do siebie. Producent dawał mi dobrą cenę, faktycznie najniższą ze wszystkich oferowanych a majster załatwił materiał jeszcze znacznie taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, plan jest taki, ze styro położymy sami. Więc opcja z ceną wykonawcy odpada.

Wyszliśmy z założenia, że nasz dom ma tak prostą bryłę, że powinniśmy dać radę. Tym bardziej, ze ojciec ma rusztowanie, które de facto potrzebne jest tylko w dwóch miejscach. Kostki mają max 4 m wysokości, a od płd i płn jest dojscie z tarasu. Zaoszczędzimy w ten sposób pewnie z 20 tys., które przeznaczymy na łazienkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, serioooo???

To ja do Ciebie się zgłaszam na szybki kurs wydawania pieniędzy na wykończeniówkę :stirthepot:

A odpływy do łazienek kupowałaś markowe czy chińszczyznę? Bo kilka osób z fm postawiło na zamienniki i pdobno dają radę...

Muszę się dokładnie wczytać raz jeszcze w Twój dziennik.

 

Wczoraj o mały włos nie kupiliśmy gresu do witrołapu i garderoby. W obi była promocja, na gres grafitowy i taki betonowy 60x60 cersanitu, b ładny, w cenie 24,90 m2. Niestety był to II gat. i chyba kiepski, bo płytki mocno nie trzymały rozmiarów. Wystarszyliśmy się , że nawet przy fudze 3mm (a taką max. zakładałam) cięzko będzie je położyć bez widocznych różnic w szer. fugi. Ale gdyby ktoś szukał do kotłowni... polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...