Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

odpływy ścienne Geberita, stelaż kibelkowy Tece i drugi Geberit, ceramika Linea Blue, za radą dziewczyn, armatura Kludi, wanna Koło Modo, kabina prysznicowa szklana całkiem, bez brodzika

+płytki ścienne (tyle, że u nas nie będzie ich za dużo - tylko pod prysznicami i nad wanną) i podłogowe

do tego zabudowa kg geberitów, wanny i rur, które było widać

 

nie liczyłam jeszcze oświetlenia, pstryczków i jednego przycisku do Geberita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i stało się. Z dniem dzisiejszym staliśmy się szczęśliwymi/nieszczęsliwymi (niepotrzebne skreślić ) posiadaczami kredytu na lat 20...

No niestety, ale i stety, bo dzięki temu wprowadzimy się w tym roku.

 

Kurde nie wiem od czego teraz zacząć. Już przyzwyczaiłam się do ślamazarnego budowania ;) A tu trzeba się spiąć, żeby jak najszybciej zamieszkać.

 

Sylwia, dzęki za możliwość pomacania tynku. Szkoda, że pogoda do bani.

Wiesz już jakie drzwi wew. będziesz zamawiała? Może celujesz w Pol-skone? No bo, wiesz w kupie raźniej, może jakąs lepszą cenę wynegocjujemy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt - brawo!

 

Co do drzwi, to stolarz chyba - mam ościeżnice różnych wymiarów. Pan stolarz dzisiejszy za czyste żywe drewno chciał 1000zł/szt/para drzwi z ościeżnicą. A ten, co nam robi schody, bąknął coś o 500. Bierzemy więc raczej te za 500, chociaż one je pewnie długo będzie robił, gdyż po godzinach. Ale coś za coś jednak.

 

Poza tym mam na drzwi swój pomysł i nie znalazłam takich w ofercie niczyjej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, chyba, że tak.

A ze stolarzem jesteś dogadana? Tani jakiś? Nie pytram czy dobry, bo jak chcę tak banalnie proste schody, że chyba nie da się ich spierniczyć. A wyceny z salonów były dla mnie nie do przyjęcia: 9-14 tys, za same tylko stopnie dębowe olejowane, bez poręczy, listew i innych bajerów !!!

 

Okazuje się, że kompletnie nie jestem przygotowana do tej wykończeniówki... płytki nie wybrane, w popłochu zastanawiamy się gdzie zrobić żywicę i czy w ogóle, znowu zaczęlam coś kombinować przy "przyklepanym" projekcie kuchni, ech. Dobrze, że chociaż panele wybrane :D i kostka brukowa :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłowałam przez weekend nadać ostateczny kształt kuchni. Tymczasem nowy Ikea Planner mnie mile zaskoczył i tym sposobem powstały wersje do literki G :D

Wersje różnią się od siebie szczególami, właściwie układ mebli jest już stały. Teraz czas ustalić kolory i blat. Okazuje się, że sporo też zalezy od koloru podłogi. Przypominam jeśli się dogadam z Żywicowym będzie biała żywica, jeśli gres- to szary. Pochwalę się Wam oczywiście moimi wypocinami, ale wieczorem. I oczywiście o poradę poproszę.

A teraz dalej do obdzwaniania wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Z dniem dzisiejszym staliśmy się szczęśliwymi/nieszczęsliwymi (niepotrzebne skreślić ) posiadaczami kredytu na lat 20...

No niestety, ale i stety, bo dzięki temu wprowadzimy się w tym roku.

 

Kurde nie wiem od czego teraz zacząć. Już przyzwyczaiłam się do ślamazarnego budowania ;) A tu trzeba się spiąć, żeby jak najszybciej zamieszkać.

 

Sylwia, dzęki za możliwość pomacania tynku. Szkoda, że pogoda do bani.

Wiesz już jakie drzwi wew. będziesz zamawiała? Może celujesz w Pol-skone? No bo, wiesz w kupie raźniej, może jakąs lepszą cenę wynegocjujemy ? :)

 

Olga to możemy sobie piątki przybić bo my tez w tym samym dniu staliśmy niżej wymienionymi posiadaczami i mam ten sam problem i ból głowy od nieustannego wybierania rożnych ofert materiałowych i castingów na wykonawców;)

Co do drzwi j też oglądałam ostatnio Pol-skone ale dobili mnie faktem, że model który mnie się podobał ma opaskę z papierowej okleiny i różni się nieznacznie odcieniem od samych drzwi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... no ale za taką cenę, czasem trzeba przymknąć oko. Chociaż zastanawiam się ile właściwie będzie nas kosztowało skrzydło, jeszcze nie wyceniałam. Bo model wyjściowy jest bardzo skromny. Myślicie, że warto dopłacać do pełnych drzwi czy "plastry miodu" też akustycznie nie są takie złe. Myślę o łazience, kotłowni. Nie wiem co z pokojami dzieci... Dopłata do regulowanej ościeżnicy, dopłata do chowanych zawiasów, do chromowanych a nie złotych okuć itp, itd. z 800 zł za parę się zrobi jak nic.

Tutli, nie wiem czy trafiłaś do dziennika Oliwki, ona też w Ł buduje. Ma mieć namiar na stolarza znajomych, które fajne drzwi robił coś za 1000zł- może warto iść tym tropem?

 

Dobra, temat kuchni powraca. Oto inspiracje:

kitchen-island-7.jpg

 

margarido_030310_09.jpg

 

a wyszło jak zwykle :D w programie Ikei, więc się nie czepiajcie, że podziały nie równe, że żaluzja nie pasuje i takie tam. Ja to wszytko wiem :) będzie pod linijeczkę, tam gdzie żaluzja normalnie lakierowana szafa.

1. wersja białe fronty lakierowane z ciemną podłogą-gres i drewnianym blatem

kucnia%2520ver.%2520g.3.jpg

2.wersja z białą podłogą z żywicy

kuchnia%2520ver.%2520F.1.jpg

3.Wersja z szarymi szafkami stojącymi i blatem też szarym

kuchnia%2520ver%2520E.1.jpg

4. szara zabudowa wysoka, biały blat i niskie szafki- wiszące żółte

kuchnia%2520ver%2520C.1.jpg

5.no comments :D

Kuchnia%2520ver.%2520B.1.jpg

6. j.w tyle, że blaty drewniane

kuchnia%2520ver%2520A.1.jpg

 

Dylematy do rozwiązania:jaka podłoga? Ciemny gres czy biała żywica? Białe kafle nie wchodzą w grę.

Czy drewniany blat będzie korelował z trochę pop-artowym, kolorowym wystrojem? Kolorowe krzesła, ściana przy stole cała w kapslach od piwa?

Czy wersja 5 nie za sterylna? Boję się, że na białym blacie widać będzie każdy okruszek, a sterylność pomieszczenia zakłóci byle co pozostawione na blacie.

Czy wersja z zółtymi wiszacymi szafkami nie będzie przesytem w mojej kuchni? Na inspiro- to jedyny kolorowy akcent pomieszczenia, ja planuję kapsle, kolorowe krzesła, może jakieś kolorowe obrazki na ścianie przy tarasie. Boję się, że będzie za dużo dobrego. No i czy taki kolor się nie opatrzy. Zawsze byłam zwolennikiem spokojnej bazy i szaleństwa w dodatkach.

Pomóżcie. Może wpadniecie na jakiś inny genialny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może szafki wiszące dać w jednej lini?

 

kuchnia%2520wer.1.jpg

 

Dzięki Basiu. A jakieś preferencje co do koloru podłogi? :)

Wersja nr 6- 1 głos :D

 

Ta kuchnia też bardzo mi się podoba, szczególnie półwysep, szczególnie noga ;) Niestety poza moim zasięgiem cenowym, pewnie nawet gdybym chciała zrobić taką nogę "inspirowaną" u stolarza.

10Ola20B_011_600x467.jpg

10Ola20B_P0100R_600x933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Olga, no zagwozdkę masz, nie powiem...

Ja bym nie dawała zółtych szafek... to po moich doświadczeniach z czerwoną ścianą, chyba będę ją przemalowywać na szaro;)

Według mnie lepiej wyglądają szafki w jednej lini, chociaż nie powiem, to "rozjechanie" też ma swój urok:yes:

Co do podłogi... na tych wizualkach bardziej mi szara pasi... ale pod warunkiem, że nie będzie za ciemna.

Reasumując- ostatnia wizka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ja bym chyba nie dawała takiej gładkiej białej podłogi w kuchni bo będziesz tylko na mopie śmigać. Ja mam teraz bardzo jasne gresy i widać nawet ślad po czystej wodzie (zaraz robi się z tego przykurzona plamka) chociaż w sumie sama rozważam czarno biała szachownicę u siebie;) Byłabym również za jasno szarym kolorem podłogi w Twojej kuchni.

Oliwce już pisałam, jak zdobędzie ten namiar na stolarza to ma mi podesłać. Niestety białe drzwi, które ja bym chciała u Klimka i Klusia model Klasik kosztują ze wszystkimi duperelami coś o koło 3 tysięcy za 1szt (x 9) to daje jakaś masakryczną kwotę. Dla tego szukam jakiejs tańszej alternatywy 1000zł za takie drzwi to byłaby bajka, ale będzie trudno kogos znaleźć co mi takie zrobi za te pieniądze. Najtańsze jakie znalazłam to Porta wychodziło coś koło 1400zł za sztukę z pełnym wyposażeniem i okuciami na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...