Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cybex-House Komentarze


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bry,

starcie ja kontra ściany na poddaszu, póki co, po wyrównanej walce, 1:0 dla mnie :D zobaczymy czy jutro będę mogła ruszyć ręką... Pokój Janka i sypialnia gotowe do malowania. Może jutro uda mi się coś maznąć, chyba, że szlifowanie pozostałych pomieszczeń mnie wykończy. Pomalowałam dzisiaj też kawałek szarej ściany na dole, tak na próbę, żeby sprawdzić kolor.

 

W sprawie kuchni nadal paraliż decyzyjny; liczymy pieniążki i przebieramy nerwowo nóżkami. A miałam zamówić kuchnię jeszcze przed urlopem :bash:

W weekend, jeśli tylko wystarczy nam czasu, wybierzemy i zamówimy panele na górę :)

Kto nam zamontuje osprzęt w łazience? Wykończeniowiec mówi, że on tego nie robi, hydraulik też się wykręca. Normalnie wujek google i ciotka youtube i sama sobie wszystko pomontuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mila,

oczywiśćie zapraszam na macanko. W sobotę będziemy raczej od rana do wieczora. Tym razem komórę będę trzymała przy tyłku :D

 

Dzisiaj wieczorem akcja:Grunt to poddasze! Czyli gruntujemy ściany na piętrze, tak żeby wykończeniowiec mógł wyakrylować łączenia i wtedy malowanie docelowe.

Zamówiłam też tapetę na ścianę do pokoju Hanki. W starciu rozum kontra serce, na szczęście wygrał rozum :D i dlatego tapeta będzie czerwona w białe grochy, a nie 10 krotnie droższa (jedyna satysfakcjonująca mnie) w kratkę.

http://alletapety.pl/image.php?main=images/foto/200003_10201_4fcc71ade85bc.jpg&watermark=watermark.png

grochy są duże, ściana nie, tzn. ma 2 m szerokości i do tapety będzie przyklejone duże białe drzewko-wieszak ze sklejki.

Szukamy też paneli na górę: chcemy coś jaśniutkiego, rozbielonego i w b. rozsądnej cenie :p Komfort ogłasza się, że podkład mają gratis- musimy to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion też bardzo mi się podoba, ale chyba jako naturalne drewno. W moim zasięgu cenowym nie znalazłam póki co łądnych, naturalnie wyglądających w tym kolorze paneli. Bomba jesion to ma Spirea na swoich schodach, po prostu obłęd!

 

Padamy z Ł. na pyski, codziennie po pracy na budowę, szlifować, gruntować, malować. Noce średnio przespane, bo Hance rosną czwórki i bidula cierpi :( Po raz pierwszy spała dzisiaj z nami w łóżku, ona spała jako tako, my nie bardzo...ale nie ma co narzekać, to właściwie pierwsza taka akcja, a laska za miesiąc kończy rok :rolleyes:

Dzisiaj udało nam się zagruntować farbą podkładową garderobę, sypialnię i klatkę schodową.

Na jutro ambitny plan:

zarezerwować skansen na urodziny Hanki :)

zrobić zaproszenia na roczniakową imprezę

wybrać i zamówić panele na poddasze

kupić drewniane parapety pasujące do paneli

pomalować chociaż jeden pokój ???

obejrzeć zaległe odcinki True Blood z 5 serii prasując góóórę ciuchów i nie usnąć w trakcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, zajrzyj tu: www.nagawki.pl

To jest między Brzezinami a Głownem, w urokliwym miejscu. Mają restauracje, pokoje gościnne, baseny itp.

Lista prawie zrealizowana, oczywiście nie udało się kupić parapetów :mad:

 

 

Mila, dzięki za odwiedziny. Było jak zwykle uroczo ;) :D Mam nadzieję, ze następnym razem będziemy mogli ugościć Was kawką albo drinkiem z palemką :)

 

Już biegnę do Juliany, obejrzeć jedynkę.Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, ponieważ w holu i salonie będą panele QS dąb satynowany czy jakoś tak, schody też będą dębowe, olejowane. Podstopnie białe. Stopnie jak najprostsze, bez listwy, zlicowane ze ścianą. Barierka będzie pewnie później, chcemy stalową, malowaną proszkowo. Kiedyś Basia KRK wkleiła wizkę pewnej barierki, która nas zachwyciła i też taką chcemy, ale musimy pokombinować, bo mamy sufit podwieszany, a ona jest mocowana i do stopni i do sufitu.

Mniej więcej taka :

http://www.blog.awx2.pl/wp-content/uploads/2012/01/staircase13.jpg

tyle, że u nas klasyczne, betonowe schody.

 

Słuchajcie, moja córka, przebudziła się przed chwilą i jakimś sposobem, wyskoczyła z łóżeczka! Nie wiem jak ona to zrobiła. Dno jest na najniższym poziomie, łóżeczko Drewexu, ochraniacz ma 10cm i jest tak miękki, że nie może posłużyć jako ew. stopień. Jesteśmy w szoku. Mała nic sobie nie zrobiła, właściwie prawie nawet nie płakała... ale mogło się to skończyć tragicznie. Kurcze, nie wiemy czy nie powtórzy numeru...ale gdzieś spać musi. Materacyk na podłodze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie spała w kasku :D

Łóżeczko ma opcję zdjęcia całego boku i zamontowania tylko takiej listewki ochronnej przy głowie, ale myślę, że jakby pokombinować to się szczebelki jakoś wyciągnie. Kombinujemy właśnie z mężem czy lepiej wyciąć/wyjąć ze 3 szczebelki czy już zdjąć cały bok. Ja wiedziałam, że dziewczynki się szybciej rozwijają i w ogóle, ale troszkę nas laska wczoraj zaskoczyła

 

Kurier właśnie przyniósł tapetę do pokoju Hanki, lecę ją rozpakpwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila, dzięki za odwiedziny. Było jak zwykle uroczo ;) :D Mam nadzieję, ze następnym razem będziemy mogli ugościć Was kawką albo drinkiem z palemką :)

Oj, bo ja zawsze tak znienacka, w biegu i zazwyczaj w trakcie prac :oops: Masz do mnie cierpliwość kobieto :hug:

Się nic nie martw - co się odwlecze, to nie uciecze :cool: :stirthepot:

Dzięki za ucztę dla oczu (jestem pod nieustannym wrażeniem suwanek :yes:) i rozwianie kilku istotnych moich zagwozdek :)

 

Moje dziecię też wyłaziło górą - jak wyjmiecie szczebelki, to przećwiczcie wychodzenie, żeby wiedziała po co ta dziura. Może zdjęcie boku byłoby lepsze, tylko czy nie będzie wtedy ryzyka sturlania na podłogę? Nasza przez sen strasznie się przemieszczała, jeszcze do niedawna przy tapczanach gdzieś na wyjazdach stawialiśmy krzesła...

 

 

Barierka czad :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila, jakie znienacka, toż to zapowiedziana wizytacja była :) poprostu my ostatnio w permanentnym niedowczasie :D

 

Z nowych wieści:

Sypialnia pomalowana. Ale pięknie być nie może. Na ścianie kolankowej wyłażą jakieś plamy. 2 ekipa od tynków musiała chyba czymś tam chlapnąć. Może to będzie argument za tym, żeby położyć tam tapetę? ;)

 

Zamówiłam kuchnię!!! Będzie stolarz, ten sam od suwanek w kuchni, ten sam, który miał najwyższą cenę wyjściową :D Blat organizujemy sami, ale oni go zamontują i wytną otwory. Będzie bezuchwytowo i ładnie, mam nadzieję.No i cenowo ok. Przewidywany montaż 23 sierpnia :lol2:

 

Panele na górę wybrane...chyba... pan w sklepiku kusi tarkettem salsa dąb fine line w bdb cenie. Ładne to, i prawdziwe drewno i w bdb cenie, ALE:

 

przekroczymy wtedy budżet, więc z żalem odpuszczam. Ale gdyby ktoś chciał, to można to mieć za 99zł brutto/m2.

 

Zostajemy więc przy pierwszym wyborze: Egger Modrzew alpejski piaskowy - na piętro.

Parter zostajemy przy QS Perspective 4 str v fuga w najlepszej w mieście cenie :) to już zasługa technik negocjacyjnych małża.

 

W piątek zakup kontaktów...bry...już się boję. Chociaż elektryk twierdzi: "będzie Pani zadowolona".

 

Lecimy teraz z malowaniem reszty góry, żeby można było zamontować panele. Po wczorajszej wizycie elektryków, będzie jeszcze kilka poprawek. Tu trzeba odkuć gniazdko, tu przesunąć, a tam zamontować puszkę. Ale to już drobnostki.

 

Zaczynam myśleć o oświetleniu, oglądam sobie różne ceny i zastanawiam się co nam do łba strzeliło, żeby tyle tego projektować??? :D Żarówa rulez!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helou :)

 

A suwanki to z Procy robili? Bo już się gubię...:rolleyes:

Dawaj na priva tą wynegocjowaną cenę kuchni i szczegóły - jakie frezy, jakie systemy, bajery... :yes:

 

Ten tarkett to takie paseczki wąskie, mozaika, tak? Muszę małżowi pokazać.

 

Jakie kontakty wybraliście? I co z drzwiami wewnętrznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miluś,

drzwi robili nam ostatecznie bracia Perkowscy z Wedmanowej, mieli lepszą cenę i lepsze drzwi. Proca proponowała 1 szybę mleczną, a tu mamy dwie klejone.

Kuchnia będzie na blumach z domykaczami, wszędzie frezy, a nie, szafki wiszące będą miały podcięcie 45stp, tak żeby tego nie było widać, a łatwo się otwierało. Zrezygnowaliśmy z zakupu blatu drewnianego u nich, bo wyszło drogo. Blat będzie z namiaru Sylwii :)

Pod zlewem servo, dwa aventosy hl- żeby ukryć mikrofalę i kawiarkę. Zrezygnowałam z 1 cargo-oszczędność prawie 2 tys w moim przypadku, jeśli się okaże,że nie mogę bez niego żyć-dokupimy.

Na ścianie lacobel. Cała kuchnia mdf lakierowany.

Kuchnia bez szaleństw, ale i bez zbędnego sknerzenia :D

 

Deska tarkettu, tak to ta w cieniutkie lamelki. Widziałm na żywo, ładna. Nie wiem jak będzie wyglądała duża powierzchnia, ale ja rozważałam na górę, a tam pokoiki mają po 16m.

 

Drzwi- w lesie. Pat maksymalny. Musimy wreszcie usiąść i dojść do porozumienia, bo oczekiwanie na drzwi to min. 6tyg.

 

A jak tam wasz taras? Stary wciągnął resztę żwiru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...